Kādēļ Izraēlā pēc straujas vakcinācijas atkal ievieš ierobežojumus?

Izraēla 2021.gada sākumā uzņēma pasaulē straujāko Covid-19 vakcinācijas tempu. Tas ļāva ātrāk nekā citās valstīs atļaut iedzīvotāju pulcēšanos un klātienes mācības, līdz jūnijā tika atcelta masku nēsāšanas prasība sabiedriskās vietās. Tomēr vasaras otrajā pusē Izraēlas sabiedrībā atkal strauji augusi Covid-19 izplatība un ieviesti jauni ierobežojumi, un pat naudassodi par masku nenēsāšanu, vēsta Kataras ziņu aģentūra Al Jazeera.

Lai arī Izraēla ir slavena ar sākotnēji straujo vakcinācijas tempu – jūnijā mediji vēstīja par 80% pieaugušo vakcināciju – šobrīd lielākā nozīme ir visas sabiedrības vakcinācijai pret Covid-19. Līdz 20.augustam divas vakcīnas devas bija saņēmuši 60,1% no Izraēlas 9,3 miljonu lielā iedzīvotāju kopskaita.

Šobrīd Tuvo Austrumu valsts piedzīvo trešo lielo Covid-19 vilni. Svētdien, 22.augustā, valstī tika konstatēti 5 035 jauni inficēšanās gadījumi. Pagājušajā nedēļā vidēji dienā apstiprināti 7 309 jauni inficēšanās gadījumi, no kuriem lielākā daļa bijuši ar sevišķi lipīgo vīrusa Delta variantu.

Lasiet arī: Apstiprinātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 73, Lietuvā – 314, Igaunijā – 319

Lai cīnītos ar slimības izplatību un nepieļautu veselības sistēmas pārslodzi, ko Izraēlas valdība uzskata par iespējamu arī ar šādu, lielu vakcinācijas aptveri, valstī pagājušajā nedēļas nogalē atkal iekustināta Izraēlas «zaļo apliecību» sistēma, kas līdzinās ES Covid-19 sertifikāta principiem. Dokumentu var saņemt pilnībā pret Covid-19 vakcinētie un nesen pārslimojušie. Atšķirībā no pavasara zaļo apliecību sistēmas arī par bērniem šobrīd tiek prasīts uzrādīt šādu dokumentu, ja viņi nav vakcinējamo nepilngadīgo vecuma grupā.

No piektdienas, 20.augusta, uzrādīt zaļo apliecību nepieciešams, lai iekļūtu ēdināšanas iestādēs, publiskos peldbaseinos, muzejos un citās sabiedriskās vietās. Tā kā Covid-19 trešā viļņa straujā izplatīšanās Izraēlā tiek skaidrota ar gados jaunu iedzīvotāju izvairīšanos no elpceļu maskas nēsāšanas, policijai nu uzdots sodīt masku nenēsātājus ar naudas sodu, vēsta Al Jazeera.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas