Kādēļ Lietuvā dienā 26 jauni inficēšanās gadījumi?

Ilustratīvs attēls

Lietuvā pēdējā diennaktī līdz piektdienai, 24.jūlijam, reģistrēti 26 jauni saslimšanas gadījumi ar COVID-19. Šī ir straujākā vīrusa infekcijas izplatība valstī vairāku mēnešu laikā. Kas to izraisījis?

Lietuvas sabiedriskais medijs LRT vēsta, ka 13 no jaunajiem inficēšanās gadījumiem ir saistīti ar jau iepriekš konstatētu slimības perēkli Kauņā, transporta uzņēmumā Hegelmann Transporte. Visi 13 pacienti ir uzņēmuma šī darbinieki, un 12 no tiem ir ārvalstu pilsoņi.

Lasiet arī: Jaunatklātie koronavīrusa gadījumi Baltijā. Latvijā – 2 , Lietuvā – 26, Igaunijā – 3

Vēl astoņi jauni saslimšanas gadījumi ir saistīti ar kādām ģimenes svinībām, kas 11.jūlijā notikušas Viļņas rajonā. Svinībās piedalījušies vairāki cilvēki, kuri iepriekš ar COVID-19 inficējušies Horvātijā.

Kopumā ar šo ģimenes pasākumu ir saistīti 14 inficēšanās gadījumi.

Epidemiologi uzskata, ka vēl divi no jaunajiem saslimušajiem inficējušies ar COVID-19 ārzemēs. Viens Klaipēdas rajona iedzīvotājs Lietuvā ieradies no Zviedrijas, ceļojot caur Dāniju. Vēl viens inficētais 20.jūlijā ielidojis Viļņas Lidostā no Spānijas.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 1 986 iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt 26 inficētajiem. Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 80, taču izveseļojušies ir 1 616.

Visās trīs Baltijas valstīs ārkārtas stāvoklis ir beidzies, taču dažādi drošības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un roku dezinficēšana, jāievēro arī turpmāk.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1200515/coronavirus-update-lithuania-reports-a-hike-of-26-new-cases

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas