Kādēļ nav veselīgi sēdēt ar sakrustotām kājām?

Kāju krustošana (celi pār celi) ir ļoti ierasta darbība gandrīz ikvienam cilvēkam –  daudzi no mums to dara automātiski.

Šāda pozīcija no malas izskatās diezgan eleganti.

Mēs esam pieraduši krustot kājas, nedomājot par to, kādu ietekmi tas var atstāt uz veselību. Tieši tāpēc vēlamies jūs informēt par šo pozu un to, kā mazināt potenciālās problēmas, kas var rasties, sēžot šādā pozā.

Lūk, kas notiek ar tavu ķermeni, ja pārāk ilgi sēdi sakrustotām kājām:

Sēdēšana šajā pozā vairāku stundu garumā var veicināt nervu paralīzi. Tas pats var notikt arī tad, ja cilvēks ilgstoši sēž vienā pozā ilgus laika periodus. Kā izrādās, visbiežāk nervu paralīze rodas tieši no kāju krustošanas.

2010. gadā vairākos pētījumos tika pierādīts, ka, ilgstoši sēžot ar sakrustotām kājām, palielinās asinsspiediens. Pat tad, ja tev nav problēmu ar asinsspiedienu, izvairies no ilgstošas sēdēšanas šādā pozā, tādā veidā mazināsi iespēju, ka nākotnē radīsies asins cirkulācijas problēmas.

Toties kāju krustošana pie potītēm nerada šādas problēmas– tāpēc, ja vēlies krustot kājas, izvēlies tavai veselībai nekaitīgāko variantu.

Visbeidzot pētījumā atklājās, ka sēdēšana ar sakrustotām kājām vairāk nekā 3 stundas dienā var novest pie nepareizas, salīkušas stājas, muguras un sprandas sāpēm, kā arī radīt diskomfortu gurnu rajonā.

Tagad, kad esi iepazinies ar šo informāciju, cerams, ka nolemsi atmest paradumu sēdēt ar sakrustotām kājām!

Avots: 

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas