bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

Kādi negadījumi latviešiem ārzemēs visbiežāk atgadās ar nomas auto?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU83% no Latvijas iedzīvotājiem ārzemju ceļojumos vismaz reizi braukuši ar auto; lielākā daļa no latviešiem, kas ar auto ceļo, vismaz reizi to ir arī nomājuši (88%), liecina *If Apdrošināšana veiktā aptauja. Negadījumi ar nomātiem auto galvenokārt notiek aktīvās tūrisma sezonas laikā – no maija līdz vasaras beigām. Nomātās automašīnas biežāk tiek apskādētas Itālijā.

Negadījumos biežāk iekļūst Eiropas dienvidu valstīs

Nomātās automašīnas biežāk tiek apskādētas valstīs, kas ir populāri ceļojumu galamērķi. Pēc If Apdrošināšanas datiem pirmajā vietā pēc negadījumu biežuma ierindojas Itālija, bet negadījumi ar nomas automašīnām notiek arī citās Eiropas dienvidu valstīs – Spānijā un Portugālē. Īpaši var izcelt arī Maltu un Kipru, abās valstīs ar auto brauc pa kreiso ceļa pusi, tas varētu būt iemesls biežāk apskrāpētām automašīnām. Ziemā negadījumi ar nomas auto vairāk atgadās valstīs, kas iecienītas slēpotāju vidū.

Pārsvarā negadījumi ar nomas auto notiek Eiropā, bet dažreiz arī eksotiskākos galamērķos. «Šogad kāds ceļotājs ar nomāto auto ceļoja pa Dienvidāfrikas Republiku un, braucot pa grūti izbraucamu ceļa posmu, tika sabojāta auto apakšējā daļa. Par bojājumu auto noma kā pašrisku ieturēja 1 147 eiro. Šo summu vēlāk atgriezām, jo kopā ar ceļojumu apdrošināšanu ceļotājs bija apdrošinājis arī nomas auto pašrisku,» stāsta If Apdrošināšanas Ceļojumu apdrošināšanas produkta vadītājs Endijs Melecis.

Biežāk vainīgi paši vadītāji

If Apdrošināšanas statistika liecina – vairumā gadījumu, kad ceļojuma laikā bojātas nomātas automašīnas, vainīgs bijis pats vadītājs. «Visbiežākie bojājumi ir dažādi virsbūves skrāpējumi. Automašīnu bamperi, spoguļi vai durvis tiek apskrāpētas, novietojot auto šaurās stāvvietās, uzbraucot apmalēm vai braucot pa līkumotiem, šauriem kalnu ceļiem, pie kā vadītāji nav pieraduši. Pēc mūsu datiem vidējie zaudējumi par šādiem bojājumiem ir no 300 līdz 500 eiro,» komentē Melecis.

Trešdaļā gadījumu skrāpējumu izcelsme nav zināma

Tomēr aptuveni trešā daļa no autovadītājiem atzīst, ka viņiem nav skaidrs, kā bojājums uz nomas auto radies. Iespējams, cita automašīna to noskrāpējusi, kamēr auto atradies stāvvietā vai skrāpējums netika pamanīts, kad auto tika iznomāta. Tādēļ, saņemot auto, kopā ar nomas darbinieku ir svarīgi piefiksēt visus esošos defektus. Skrāpējumus un citus bojājumus ieteicams nofotografēt, lai vēlāk var pierādīt, ka konkrētais skrāpējums uz auto bija jau pirms iznomāšanas, stāsta apdrošinātāji.

Kā pasargāt sevi no finansiāliem zaudējumiem?

Auto nomas uzņēmumu piedāvātajā apdrošināšanā noteiktais pašrisks var būt vairāk nekā 1 000 eiro. Ja autovadītājs, slēdzot līgumu, vēlas nulles pašrisku, tad šāda apdrošināšana maksās daudz dārgāk, nereti sasniedzot to pašu apmēru, ko auto nomāšana. «Daudziem šis vēl ir jaunums, bet, iegādājoties If ceļojumu apdrošināšanu, iespējams izvēlēties iespēju apdrošināt arī auto nomas pašrisku. Tas nozīmē – gadījumā, ja nomas auto tiks sabojāts, mēs atgriezīsim samaksāto pašrisku, ko no kredītkartes būs ieturējusi auto nomas kompānija. Maksimālā summa ir  2000 eiro,» skaidro If eksperts, norādot, ka iespēju apdrošināt arī auto nomas pašrisku ceļotāji izmanto arvien biežāk.

*Aptauju If Apdrošināšana veica sadarbībā ar pētījumu kompāniju Inspired UM, tajā piedalījās vairāk nekā 1 000 respondentu.


Pievienot komentāru

Ukrainā atzīmē Maidana protestu gadadienu, piemin upurus

Kijevā un vairākās citās Ukrainas pilsētās atzīmēta sestā gadadiena kopš tā sauktajiem Maidana protestiem, kuros tika panākta prokremliskā prezidenta Viktora Janukoviča gāšana.

Ievēlēti jauni Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļi

LZA Rudens pilnsapulcē par jaunajiem akadēmijas locekļiem ievēlēti divi īstenie locekļi, divpadsmit korespondētājlocekļi, trīs ārzemju un viens goda loceklis.

Probācijas dienesta vadītājs: 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas noziegumus atkārto

Kopumā 4% līdz 6% dzimumnoziedznieku pēc soda izciešanas trīs līdz piecu gadu laikā noziegumus atkārto.

Ugunsgrēkā Ventspilī gājis bojā cilvēks

Ugunsgrēkā 40 kvādrātmetru platībā dega dzīvokļa griesti, siena un starpstāvu pārsegums.

Saeimas komisija aicina sniegt atsauksmes par NEPLP locekļu amatu kandidātiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina ieinteresētos sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem NEPLP uz locekļu amatiem.

Serbija vaino sabiedroto Krieviju spiegošanā

Serbijas premjerministrs Aleksandrs Vučičs pavēstījis, ka valstī atklātas Krievijas izlūkdienestu darbības, kas saistītas ar Serbijas armiju. Vienlaikus viņš apliecinājis, ka incidents nekaitēs valsts tuvajām attiecībām ar Maskavu.

Tirgus analītiķis: Akciju tirgi, šķiet, atkarīgi tikai no ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

OECD samazinājis pasaules ekonomikas izaugsmes prognozi nākamajam gadam, norādot, ka pasaules ekonomikas izaugsmi bremzē pieaugošie tirdzniecības konflikti, vāja biznesa investīciju vide un politiskā neskaidrība.

Gaidāms auksts un lielākoties sauss laiks

Piektdien, 22.novembrī, iestāsties auksts laiks – gaisa temperatūra no rīta vietām austrumos pazemināsies līdz pat -7 grādiem.

Rīgas domes opozīcija rosina Burova atstādināšanu

Rīgas domes opozīcijas partijas savākušas nepieciešamos 20 parakstus, lai rosinātu Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova atstādināšanu.

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!