Kāds cilvēks Lieldienās noorganizējis ballīti ar teju 50 cilvēkiem, ko policija pieķērusi; rīkotājs aizlaidies

Drošības pasākumi Lieldienu brīvdienās pārkāpti divreiz biežāk nekā parasti, tāpat konstatēti arī rupji pārkāpumi, kā arī nelegāla ballīte Āgenskalnā ar teju 50 dalībniekiem, vēsta LTV raidījums Panorāma.

Šobrīd pandēmijas apstākļos īsti naktsklubi Latvijā darboties nedrīkst, tāpēc to mēģina izmantot veikli darboņi, kuri ierīko īslaicīgus pagrīdes naktsklubus īrētos dzīvokļos. Vienu no tādiem Rīgas pašvaldības policija atklāja ēkā Mārtiņa ielā. Uz Mārtiņa ielas ēku policisti devās ap vieniem naktī pēc kaimiņu sūdzībām par trokšņošanu mansarda dzīvoklī. Durvis vaļā neviens nevēra, kaut bija dzirdams – dzīvoklī ir vairāki cilvēki.

«Caur blakus dzīvokli mēs nokļuvām uz jumta, caur jumtu uz terasi, kur notika pasākums. Tur bija tumbas, gaismekļi, ierīkots kā īstā naktsklubā,» sacīja Rīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Romāns Kozlinskis.

Kā vēlāk noskaidrojās – dzīvoklī bijuši 47 ballētāji, vecumā no 17 līdz 24 gadiem.

Daži mēģināja no policistiem aizbēgt un noslēpties uz jumta, bet tika atrasti.

Nepilngadīgajiem izsaukti vecāki, visiem ballītes apmeklētājiem piemēroti naudassodi no 100 līdz 1 000 eiro. Minētā dzīvokļa īpašnieki ir Krievijas pilsoņi. Viņi to uz nedēļas nogali caur interneta portālu bija iznomājuši kādam jaunietim, kurš apgalvoja ka uzturēsies tur divatā ar savu meiteni. Taču pēc tam tirgojis biļetes uz ballīti.

«Ieejas maksa bija noteikta 15 eiro, ko visi cilvēki arī samaksāja. Ņemot vērā penthouse cenu booking.com 337 eiro, viņa ieņēmumi bija 700 eiro, bet tīrā peļņa – ap 400 eiro. Labs bizness,» sprieda pašvaldības policijas pārstāvis.

Uz policija ierašanās laiku organizators ar visu biļešu naudu jau bija paguvis nozust. Viņa meklēšanu turpinās Valsts policija.

Trijās aizvadītajās brīvdienās Valsts policija uzsākusi 857 administratīvā pārkāpuma procesus par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem. Divas trešdaļas no tiem – par pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu, atlikušie – par neaizpildītu Covidpass, masku nelietošanu un pārkāpumiem tirdzniecības vietās.

«Jāsaka tā, ka atsevišķa sabiedrības daļa nav ņēmusi vērā noteiktos ierobežojumus un pārkāpumu skaits ir dubultojies šajās brīvdienās. Ja vidēji ikdienā uzsākam aptuveni 140 administratīvā pārkāpuma procesus, tad šajās brīvdienās tie ir bijuši tuvu 300,» atzina Valsts policijas priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas