bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Kaimiņa sods nebijis precedents Latvijas vēsturē; «Esmu pārliecināts - man liegs dalību «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšanā»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

«Cilvēks var gulēt Saeimā, cilvēks kā Saeimas deputāts var rupjiem vārdiem rakstīt sociālos tīklos un interneta portālos un pazemot jebkuru Latvijas iedzīvotāju, cilvēks var personīgu interešu vadīts lūgt valsts pielaidi, kad tiek izskatīts kāds konkrēts likumprojekts, taču, acīmredzot, cilvēks nevar, izsakot viedokli, apšaubīt dažu labu kolēģu psihi,» tā komentējot Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu sodīt deputātu Artusu Kaimiņu ar liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi, sacījis pats Kaimiņš.

Kaimiņš pārliecināts, ka izvēlētā sēde, uz kuru viņam tiks liegts ierasties, ir gaidāmā «oligarhu lietas» galaziņojuma nolasīšana.

Tas, viņaprāt, izplānots apzināti, tā kā Kaimiņš ir ļoti aktīvi iesaistījies lietas izskatīšanā. Viņš iepriekš vairākkārt norādījis uz komisijā notiekošajām aplamībām, tendenciozām sakritībām, iesaistīto cilvēku un ekspertu interešu konfliktiem, pašam apmeklējot un dokumentējot vairākas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes.

Jau vēstīts, ka deputāts Valdis Kalnozols Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai uzrakstījis iesniegumu, sūdzoties par Kaimiņa izteikumiem sēdes laikā: «Kad pēdējo reizi savu sievu siti?», «Aizej pie ārsta, ja gribas!», «Tu nodarbojies ar emocionālo vardarbību šeit!», «Tu esi slims!», «Valdi Kalnozol, manuprāt, Jūs tiešām esat traks!»

Izvērtējot iesniegumu, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma piespriest Artusam Kaimiņam sodu – liegumu apmeklēt vienu Saeimas plenārsēdi.

«Es domāju, ka sods ir nesamērīgs. Proti, ja mēs skatām visus tos pārkāpumus, kas ir bijuši Saeimas ētikas komisijā pēdējos 27 gadus, tad pirmo reizi Latvijas vēsturē kādam deputātam tiek atņemta iespēja, kas ir lielākais sods, apmeklēt Saeimas sēdi. Un šī lielākā soda saņēmējs esmu es – sava privātā viedokļa paušanas dēļ,» BNN komisijas lēmumu komentējis Kaimiņš.

Viņš norāda, ka šāds sods ir nebijis precedents visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē. Proti, ir bijuši precedenti, kad deputāts piedzēries ir braucis pie stūres, bijis bīstams sabiedrībai, kad deputāts ir iztērējis vairākus tūkstošus valsts nodokļu maksātāju naudas [Veiko Spolīša vadītās Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas algās iztērētie ~14 500 tūkstoši eiro, tā arī nepabeidzot darbu un nepieņemot galaziņojumu]. Visos šajos gadījumos esot bijis tikai mutvārdu brīdinājums. «Savukārt, kad es izsaku savu viedokli par kādu no pozīcijas, koalīcijas ZZS biedriem, notiek brutālas represijas,» komentē Kaimiņš.

Deputāts ir pilnībā pārliecināts, ka pārkāpuma nav bijis. «Es strikti zinu noteikumus, ko var un ko nevar teikt publiskā vidē. Proti, es esmu teicis savu viedokli. Vienmēr esmu teicis «manuprāt» vai «es domāju, ka». Arī šajā gadījumā es esmu teicis vārdu «manuprāt» vai «domāju, ka». Ir dīvaini, ka ir šāds precedents. Es neesmu nodarījis zaudējumu nevienam cilvēkam, esmu pateicis savas domas. Manuprāt, Kalnozola kungs ir neadekvāts.»

Jautāts, ko viņš gribējis panākt ar šiem visai skarbajiem izteikumiem, Kaimiņš uzsvēris, ka viņam ir nepieņemama Kalnozola izturēšanās un attieksme pret darbu. «Manis fotografētās bildes apliecina, ka šis cilvēks budžeta pieņemšanas laikā vienkārši guļ uz dokumentiem, kamēr citi deputāti strādā. Tāpat arī viņa nihilistiskā attieksme pret sievietēm, uzskatot, ka sievietes nevar būt tiesneses,  jo, cik es saprotu, viņam ir kādas personiskas problēmas.»

Kaimiņš gan necer, ka pēc viņa izteikumiem Kalnozols mainītos. «Viņš bieži vien pārkāpis, manuprāt, pieauguša cilvēka normas. Ja jūs pavērosiet viņa uzstāšanos, tad ir redzams, ka viņš ir nokaitinājis pilnīgi visus. Un varbūt es esmu tas vienīgais ventilis, kas aiziet, uzkāpj tribīnē un pasaka: «Kalnozol, manuprāt, jūs patiešām esat traks».»

Vaicāts, vai Saeimā ir vēl kāds, kas nebaidās šādi izteikt savas domas, Kaimiņš atbild noliedzoši: «Es domāju, ka mūsu partija KPV LV ir drauds attiecīgi pastāvošajai koalīcijai. Un manis sodīšana ir politiska izrēķināšanās. Taču es no tās nebaidos un domāju, ka tas mūsu partijai nāks tikai par labu. Cilvēki saprot, ka tas nav godīgi un tā nedrīkst rīkoties, īpaši par viedokļu paušanu. Viss saliksies pa vietām, tā varbūt ir mazā uzvara cīņā, bet tā nav uzvara kaujā.»

Jautāts, vai viņš spētu saglabāt vēsāku prātu nekā Kalnozola kungs, ja situācija būtu apvērsta otrādi, Kaimiņš atzīst, ka viņam līdzīga situācija nemaz nav jāiedomājas, jo diezgan bieži saņem negatīvus komentārus. «Man viedokļu apmaiņa neliekas tā vērta, lai ietu un «čīkstētu» mandāta un ētikas komisijā. Turklāt vēl, lai sievu vestu līdzi. Kā izteicās deputāts Ivars Brīveris: «Tā ir slēpšanās aiz sieviešu brunčiem»,» saka Kaimiņš.

Runājot par citu deputātu atbalstu, Kaimiņš atzīmē, ka ir daļa, kas viņu atbalsta, arī šajā situācijā, taču tā kā Saeima pielīdzināma «politiskam veikalam», atbalsts domās atšķiras no atbalsta darbos. «Viņi jau nevar tevi tieši atbalstīt, jo tu esi kā pretinieks. Viņi tevi atbalsta «aiz sienas». Zālē var pasmieties un aplaudēt, bet balsojumā nē,» norāda Kaimiņš.

Jāatzīmē, ka 18.janvārī steigā, neskatoties uz iebildumiem, atklātām gramatiskām kļūdām un pārmetumiem par paviršu darbu, komisijai pārceļot sēdi no pulksten 11.00 uz 8.30 un balsojot, apstiprināts «oligarhu lietas» galaziņojums.

Sēdei strauji beidzoties, tā arī neuzklausītais komisijas loceklis Andrejs Judins ar nožēlu sacījis: «Galaziņojums ir nekvalitatīvs, un jautājums nav tikai par valodas kļūdām, bet arī par saturiskām kļūdām. Galaziņojums nesniedz atbildes uz jautājumiem, kas bija uzdoti komisijā. Proti, nebija analizēti jautājumi, kas saistīti ar valsts sagrābšanu.»

Viņš norādījis, ka jautājums par kriminālprocesa kvalitāti analizēts pavirši, un būtībā pie visa, pēc Sudrabas kundzes viedokļa, vainīgi ir izmeklētāji. «Es vēlos izmantot likuma piešķirtas tiesības iesniegt atsevišķas domas. Man ir ļoti žēl, ka par to es varu runāt un stāstīt tikai tad, kad sēde ir slēgta, jo Sudrabas kundzi tas nemaz neinteresē. Tas, kā bija vadīta šodienas sēde, ir manu un citu kolēģu tiesību pārkāpums. Tā nedrīkst strādāt. Jums nebija tiesības,» tā Judins.

Ref.103.000.103.45632


Pievienot komentāru

 1. HA- HA -HA teica:

  Par naudu velns danco un Sudraba ari!!! Tads rezultats jau bija gaidams!!!

 2. Nekad teica:

  Latvijas tauta iet uz iznīcību un to veicina itkā tautas vēlēti deputāti! Turies, Kaimiņ! Daudzi cer,ka Tev izdosies!

 3. lai arī ko teica:

  Es nekad savā dzīvē neticēšu, ka tautas balsojums spēj mainīt deputātu sejas vai daudzumu saeimā. Tie ir klaji meli, lai turpinātu smērēties pa melno. Un neviens mani nepārliecinās iet balsot.tikai ar akemni logā

 4. Taisnība... teica:

  Kalnozolu atlaist no darba un samaksāt algu atpakaļ ,ko nav pelnijis par gulešanu darba! Kas ņirgajas Latvijas Valsti un Latvijas Tautu ,tādus visus atlaist no Seimas nav cīnīgi tur atrasties par Deputātiem! Kaimiņam visu cieņu,turies!!!

 5. Letiņš teica:

  Tiem, kas saka, ka Artusam nav vietas saeimā, kas domā par viņu negatīvi, es jautāju, tad jūs atbalstāt tos ~ 30, kam nav viedokļa, neko nav ierosinājuši, izteikuši savas domas utt., tad tie ”deputāti – bikšu deldētāji” ir ok? Kaimiņš ir tikai viens no simta, bet kādu spēj rezonansi veidot, ceru, ka zombiju kastes vērotājiem atvērsies acis, sapratīs, ka tiek ar mēsliem baroti! Priekšvēlēšanu laiks ir sācies, vēl daudz mēslu būs, tā māja – kuģis ir piemērs, tā pēkšņi tikai šogad attapās, dīvaini? ;)

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri