Kaimiņš: Ķezberei par dzimumu diskriminējošiem izteikumiem būtu publiski jāatvainojas Juhņēvičai

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) aicina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi publiski atvainoties Evai Juhņēvičai par dzimumu diskriminējošiem izteikumiem.

«Vēlos atgādināt Ķezeberes kundzei, ka ir 21.gadsimts, Latvija ir eiropeiska un demokrātiska valsts, un NEPLP jau noteikti nav tā vieta, kur dzimuma dēļ diskriminēt kandidātu, kas sevi ir pierādījis, organizējot vienu no nozīmīgākajiem kultūras pasākumiem valstī – simtgades Dziesmu un Deju svētkus. Tāpēc vienīgā Ķezberes «džentelmeņu» cienīga rīcība ir publiski atvainoties Evai Juhņēvičai un sabiedrībai kopumā un mainīt attieksmi pret dzimumu līdztiesības jautājumiem,» norāda Kaimiņš.

Kaimiņš kā komisijas vadītājs arī rosinās izskatīt jautājumu par Ķezeberes aizskarošajiem izteikumiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, BNN informē politiskais spēks KPV LV.

Kā zināms, Ķezbere publiski esot atzinusi, ka Eva Juhņēviča būtu spēcīga LTV vadītāja, taču par viņu nebalsoja, jo ir sieviete, kurai būtu pakļauti divi vīrieši. 

«NEPLP kā institūcijas, kam jārūpējas par mediju neatkarību un profesionalitāti, vājā argumentācija attiecībā uz konkursā izvēlētajiem LTV jaunajiem valdes locekļiem un viņu profesionālajām kvalitātēm, grauj uzticību sabiedriskajiem medijiem, tādēļ šī situācija raisa bažas un ir vērtējama arī drošības kontekstā,» pēc tikšanās ar NEPL pārstāvjiem sacījis arī Jaunās Vienotības  Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis, apstiprinot, ka partija aicinās NEPLP rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.

BNN jau vēstīja, ka NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. «Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu,» pauda asociācijā.

Tikmēr pati Ķezbere pavēstījusi, ka politiķi var paust savas domas, taču NEPLP neatkāpsies no sava lēmuma par LTV vadības izvēli. Tāpat no amata negrasās atkāpties Einārs Giels, jo esot pārliecināts, ka ar pienākumiem valdē tiks galā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas