bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Kaimiņš: Manuprāt, Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Artuss Kaimiņš

Nevienam vairs nav noslēpums, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā piedalās tā sauktie «eksperti», kuri ir saistīti ar politiķi Aivaru Lembergu vai viņa ģimeni. Intervijā ar BNN viens no skaļākajiem Saeimas deputātiem Artuss Kaimiņš izsaka savu viedokli par pēdējo laiku skandalozāko notikumu Latvijā «oligarhu sarunām». Lembergu viņš nosauc par Latvijas lielāko nelaimi.

 «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija, Kaimiņa vārdiem – «Pilnīgs popkorns»

«Lai kā es gribētu, es šajā komisijā kā loceklis piedalīties nevaru, jo esmu ārpus frakcijām esošs deputāts un tikai no frakcijām esošs deputāts varētu pretendēt uz dalību šajā komisijā,» skaidro Kaimiņš.

Vienlaikus viņš min, ka Saeimas kārtības rullis neliedz viņam piedalīties šajā izmeklēšanas komisijā. «Es uz sēdēm varu iet, es varu klausīties un «tēlot skapi», bet nekādu balsstiesību man nav. Man pat var nedot vārdu, ja komisijas vadītāja tā lemj.»

Atskatoties uz jau notikušajām komisijas sēdēm, Kaimiņš par tām izsakās skarbi un ironiski – «Varētu teikt tā – ķep, ļep ne par ko». Savukārt, kas attiecas uz komisijas piesaistītajiem ekspertiem, Kaimiņš uzsver, ka šiem cilvēkiem bijusi tieša vai netieša saskarsme ar Lembergu.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka komisijas darbā kā eksperts piedalās jurists Aivars Borovkovs, kurš 1993.gadā ar Lembergu esot noslēdzis darījumu par akciju pirkumu. Tāpat kā komisijas konsultants ir izvēlēts jurists Aldis Alliks, kurš savulaik esot saņēmis līdzekļus kā Lemberga dēla Anrija advokāts.

Ziņojumus komisijai sniedz arī publicists Imants Liepiņš, kurš daudzkārt rakstījis laikrakstam Neatkarīgā, kas piederot uzņēmumam, ar kuru esot saistīts, Kaimiņa prāt, Lemberga dēla sievas brālis.

Kaimiņš atklāj: «Esmu redzējis pirms aptuveni pusgada no rīta Lembergu sēžam Radiosson Blu Latvija slēgtā restorānā ar viņa, manuprāt, «personīgo piaristu» Imantu Liepiņu. Viņi abi divi sēdēja un viens no viņiem ļoti uzmanīgi klausījās, ko saka otrs». Tā, šķiet, esot bijusi pirmdiena, tieši pirms Lemberga tiesas sēdes.

Tāpat komisijā savu viedokli paudis arī Edgars Jansons, kurš savukārt ir vadījis uzņēmumu, kas esot daļēji piederējis Lembergam.

Intervijā ar BNN, komentējot izmeklēšanas komisijas locekļus, Kaimiņš saka: «Vienīgais, kas šajā pasākumā pietrūkst ir tas, lai šo komisiju vadītu pats Lembergs. Tad spēlējiet atvērtas kārtis. Tad, lai Lembergs vada komisiju par šo izmeklēšanu, lai viņš pieaicina savu dēlu, savus vietniekus, un nav ko te cilvēkiem miglu pūst acīs.»

«Visi šie iepriekšminētie cilvēki iestājas par Sudrabu, kura tikmēr, pieļauju, vienpersoniski pieņem lēmumus, ko aicināt uz komisiju par ekspertu. Pārējie deputāti, pēc manām domām, vienkārši atsēž,» ar nožēlu saka Kaimiņš.

Turpinot, politiķis norāda: «Skatoties uz visu šo attīstību, kad vasarā sākās šī sarunu printēšana un izveidojās komisija, tad man likās, ka kaut kāda jēga no tā visa varētu izveidoties. Bet, kad Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) sadevās rokās ar Saskaņu un ar No Sirds Latvijai (NSL), nezinu kādā veidā komisijā panākot Sudrabu kā vadītāju, es skatos un domāju – kas tas ir par nonsensu [absurdu – no angļu valodas, Red.]?».

Kaimiņš ir neizpratnē par Mārtiņš Šica (LRA) balsojumu, ievēlot Sudrabu par vadītāju, jo tieši viņam bijusi izšķirošā balss.

Par komisijas turpmāko darbu Kaimiņš prognozē: «Es paredzu, ka viņi uzrakstīs savā ziņojumā, ka pazīmes par valsts nozagšanu ir saskatītas, bet tā kā viņi ir komisija, kas var tikai ieteikt, tad viņi ieteiks Lobija likumu. Es domāju, ka sabiedrībai šī lieta jau ir apnikusi, viņi saprot, ka tāpat nekas nemainīsies, un noraugās uz šo situāciju kā uz sliktu hokeja spēli.»

«Dīvaini, ka šajā komisijā runā par un ap Sudrabu nevis par «oligarhu sarunu» dalībniekiem, varbūt pat tāds ir tagadējais komisijas mērķis,» pieļauj Kaimiņš.

Kā, pēc Kaimiņa domām, Lembergs panāk, ka cilvēki strādā viņam par labu

Par Lemberga palīgiem Kaimiņš izsaka vairākas teorijas: «Varbūt viņam [Lembergam] ir kāda kladīte, kurā viņš piefiksējis visu, ko šie cilvēki ir darījuši iepriekš, un tad, ja viņi kaut ko nedarīs viņam pa prātam, Lembergs iznāks ar savu kladīti ārā un atklās visas kārtis par šiem cilvēkiem, tāda čekistu metodes arī pastāv.»

«Tad, protams, ar prastu pārdošanos, materiālu ieinteresētību. Varbūt pat ar neirolingvistisko programmēšanu jeb smadzeņu skalošanu.» Kaimiņa prāt, Lembergs strādā ļoti dažādi, jo viņam ir liela komanda.

Vai Lembergs no visa iziet «sauss»

Kaimiņš atzīmē, ka reizi četros gados ir iespēja latviešu tautai balsot, taču viņš pauž neizpratni, kāpēc ZZS reitingus neietekmē šie skandāli. «Acīmredzot vēlētājus apmierina esošā situācija. Iespējams, ka šī informācija līdz viņiem nenonāk, vai nu viņus tas apmierina un tikai dažus neapmierina. Un tad ir teksts, ko es bieži esmu dzirdējis – «Lembers zog, bet viņš arī dalās» vai arī «Ventspils ir tik skaista pilsēta». Manuprāt, Ventspils ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur tu vakarā pat pliks pa ielām vari staigāt, jo tur gluži vienkārši uz tām vairs nav cilvēku.»

Kaimiņš min arī jau gadiem ieilgušos tiesas procesus pret Lembergu, sakot, ka varbūt uz viņa 100 gadu jubileju kaut kas beidzot «sakustēsies».

Jau vēstīts, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

«Ja mani «novāks», vainīgo atrast nebūs grūti,» tā Kaimiņš

Taujāts par to, vai Kaimiņš nebaidās par savu dzīvību, viņš saka: «Ja mani novāks, vainīgo atrast nebūs grūti. Cik tad ir to cilvēku, kuri netīšām aizgājuši viņsaulē – trīspadsmit, četrpadsmit? Katrā gadījumā, ja ar mani kaut kas notiks, tad, lūdzu, manuprāt, pirmais aizdomās turamais ir zināms.»

Kā liecina BNN apkopotā informācija, Aivara Lemberga «valdīšanas» laikā viņam tuvu stāvošu cilvēku lokā bijuši 13 nāves gadījumi. Tie visi bijuši vai nu pēkšņi, vai dīvaini, bet bieži vien gan pēkšņi, gan dīvaini vienlaikus. Ar pilnu materiāla versiju iespējams iepazīties šeit.

«Es nevaru saprast tikai vienu, ko viņam vēl vajag: Nauda viņam ir, ģimene viņam ir, veselība viņam ir, ko viņam vajag?» retoriski jautā Kaimiņš.

Deputāts izsaka savas prognozes: «Es domāju, ka Lembergs ir Kremļa cilvēks, bet, kas viņu motivē, es tiešām nezinu, varbūt Kremlī arī ir kladīte par viņu.»

Vai pēc Lemberga nenāks nākamais Lembergs?

Kaimiņš saka, ka ir domājis vairākkārt par Lemberga «troņa» turpinājumu. Viņaprāt, to visu, kas viņam ir, varētu pārņemt tikai viņa sieva Kristīne. «Viņam nav īsta mantinieka, viņam nav uzticamības personas, kuram viņš varētu atdot visu, ko viņš šeit ir sadarījis, tāpēc viņam vienam pašam šobrīd visu ir jāvelk.»

Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne, sakot, ka dēliņš Artūriņš tam ir par mazu: «Tik maziņu jau vēl nevar «likt pie stūres»,» smaidot nosaka Kaimiņš.

Runājot par Lembergu kā par personību, Kaimiņš pieļauj, ka, iespējams, Lembergam ir kāds mazvērtības komplekss. «Visas tās spilgtās drēbes, teksti, ārišķīgie žesti, manuprāt, viņam ir pilna kabata ar skaidru naudu, šķiet ar 500 eiro banknotnēm, kas vienmēr viņam ir līdzi. Viņam patīk «zīmēties» un domāju, ka viņam arī ir uzmanības deficīts, bet par to, lai spriež psihologi. Manuprāt, tas par tādu veselīgu iekšējo pasauli neliecina nemaz.»

Sarunas nobeigumā Kaimiņš uz nākotni tomēr skatās cerīgi, sakot: «Manuprāt, tā būtu lieliska dāvana Latvijai simtgadē, ja mēs varētu iesēdināt Lembergu cietumā, tādā veidā izoperēt šo ļaundabīgo komunisma audzēju. Es vēlreiz atkārtošos, šis cilvēks ir Latvijas lielākā nelaime.»

Ref: 225.000.103.2020


Pievienot komentāru

 1. rasa teica:

  Pilnīgi piekrītu Artusam Kimiņam.Lemberga vārds jau vien izsauc pretīguma sajūtu.Kaimiņa izteiktajām versijām pievienojos,jo grūti būtu atrast citu skaidrojumu pakalpiņu bailēm un pakļautībai.Lemberga saasinātai prātiņš pareizi saaudis šo tīmeklīti no maziem,bet iespaidīgiem mezgliņiem.Izskatās un izklausās,ka DIEVA dotajam(pats tā domā),krāsainajam papagailītim drīz pietrūks jauni argumenti,jo pamazām jāsāk atgremot viss iepriekš teiktais.Žēl,ka mūsu sabiedrībā ir tik daudz pērkamu dvēseļu.

 2. leila teica:

  Pilnigi piekritu Artusam……!!!Lai izdodas vinam !!!!

 3. Anonīms teica:

  Politiķis prognozē, ka uz nākamajām Ventspils pašvaldību vēlēšanām varētu startēt viņa sieva Kristīne

 4. Otra lielākā nelaime teica:

  21% PVN likme maizei-ierēdņu armijas uzturēšanai!

 5. madarki teica:

  Pilnīgi sviests , Kaimiņš ir blēdis intrigants , Vienīgais kas ir Taisnīgs tas ir Lembergs , Kaiminš pliks kā baznicas žurka ! Kaimoņam skaudība ka nav naudas nabagam ka Lembergs ir populārs , Kaimiņš nav vajadzīgs ne vienam un Viņš kā Kaimiņš tiešām pats lielākais Nelaime Latvijā , Lembergs Tura savu pilsētu kaiņiņam tas mūžā nav izdarāms ko dara Lembergs . Utainais Stulbais šizofrēniķis Kaimiņš . Vācies no Latvijas projām svolaķ . Dod Lembergam varu Lembergs Būtu labāk Prezidents Latvijā viņš to pelnijis un Viņam Tikai vieta pa prezidentu bet kaimiņu es savā fermā pie teļiem iekšā nelaistu , Nav to vērts lupatlasis pēdējais !!!

ES lauksaimniecības finansējumam jāpaliek esošā līmenī, tā Vācija un Francija

Vācijas un Francijas zemkopības ministri kopīgi noraidījuši Eiropas Komisijas priekšlikumu, ka lauksaimniecības finansējums nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā būtu jāsamazina.

18.jūlijā sākas kandidātu sarakstu iesniegšana 13.Saeimas vēlēšanām

No trešdienas, 18.jūlija, plkst. 10.00 partijas un partiju apvienības var sākt iesniegt deputātu kandidātu sarakstus 6.oktobrī gaidāmajām 13.Saeimas vēlēšanām, informē Centrālā vēlēšanu komisija .

Vai turpmāk zināsim, kurš ievēlējis prezidentu? Likumprojekts par atklātu balsojumu «iekustējies»

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 17.jūlijā, lēmusi virzīt izskatīšanai parlamentā pirmajā lasījumā grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā Saeimas balsojumā.

KNAB sācis pārbaudi par bijušā administratora Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem VL-TB/LNNK

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pēc Rīgas domes deputāta Jura Juraša iesnieguma sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Aigara Lūša iespējamiem naudas pārskaitījumiem nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK politiķiem.

Latvijā janvārī-jūnijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos sešos mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

Tirdzniecības vietās plastmasas maisiņus vairs nedrīkstēs izsniegt bez maksas

Paredz, ka no 2019.gada 1.janvāra tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiks izsniegti bez maksas, izņemot ļoti vieglās plastmasas maisiņus.

Igaunija nesaredz būtiskus pavērsienus pēc ASV-Krievijas prezidentu sarunām

Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers prognozējis, ka NATO, Rietumvalstu un Krievijas attiecībās nav gaidāmas būtiskas pārmaiņas pēc Helsinkos notikušās Amerikas Savienoto Valstu un Krievijas prezidentu tikšanās.

Ar Šengenas informācijas sistēmas atbalstu sekmēs traktortehnikas zādzību novēršanu

Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas izstrādāto likumprojektu Grozījumi Šengenas informācijas sistēmas darbības likumā, kura mērķis ir nodrošināt Šengenas informācijas sistēmas izmantošanu sabiedriskās kārtības un drošības stiprināšanai dalībvalstīs,

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs

Auditorkompānijas EY darbu ABLV Bank likvidācijas procesā vadīs Polijas birojs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.

Valsts nodrošināto juridisko palīdzību plānots sniegt plašākam personu lokam

Personas ar ienākumiem, kas nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēnešalgas apmēru, varēs saņemt valsts nodrošināto juridisko palīdzību. To paredz grozījumi Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā, ko otrdien, 17.jūlijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija.

Ukrainā miruši trīs igauņu atpūtnieki, vēsta mediji

Trīs jauni igauņu vīrieši devušies pavadīt brīvdienās Ukrainā, un svētdien, 15.jūlijā, tikuši atrasti miruši kādā viesnīcā Melnās jūras ostas pilsētā Odesā, tā ziņo igauņu mediji.

airBaltic jūnijā pārvadā rekordaugstu pasažieru skaitu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos sešos mēnešos kopumā pārvadājusi 1 876 839 pasažierus jeb par 20% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Ievērojami sarūk austrumeiropiešu migrācija uz Lielbritāniju

Iedzīvotāju migrācija uz Lielbritāniju no Baltijas un Austrumeiropas valstīm pēdējos divpadsmit mēnešos bijusi zemākā, kāda novērota kopš 2014.gada, tā liecina Lielbritānijas oficiālā statistika.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 39 likumpārkāpējus

Valsts robežsardzes amatpersonas pirmdien, 16.jūlijā uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 39 likumpārkāpējus.

Vēršas policijā par iespējamu krāpšanos ar OIK koģenerācijas stacijā Tukums DH

Viena no lielākajām Kurzemes koģenerācijas stacijām, SIA Tukums DH, iespējams, ilgstoši nelietderīgi izmantojusi saražoto siltumenerģiju, kas ir rupjš obligātās iepirkuma komponentes noteikumu pārkāpums.

Stiprinās Latvijas un Lietuvas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pierobežā

Augustā Kalkūnes pagastā notiks lauku apmācības Latvijas un Lietuvas medicīnas un glābšanas dienestu darbiniekiem, lai stiprinātu to sadarbību un efektivitāti palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem ārkārtas situācijās pierobežā.

Putins Helsinkos noliedz jaukšanos ASV vēlēšanās, Tramps neiebilst

Krievijas un Amerikas Savienoto Valstu galotņu sanāksmē būtiskākais pavērsiens abu valstu attiecībās ir ASV amatpersonu dalītā attieksme pret Krievijas jaukšanos ASV vēlēšanu norisē. Vašingtona apsūdzējusi Krievijas pilsoņus kiberuzbrukumos ASV amatpersonām, tomēr ASV prezidents Donalds Tramps paudis ticību Krievijas kolēģa Vladimira Putina paustajam noliegumam.

Valodas must be. Intervija ar Valdi Zatleru par prezidenta kandidātu politisko tirgu un komunistiskā mantojuma pieeju

Esot divi veidi, kā norisinās politiskais tirgus aizklātajās vēlēšanās par Latvijas Valsts prezidentu – vienā dominē kandidātu virzīšana apmaiņā pret balsīm, otrā pret naudu. Ja skata pēdējo variantu, tad jo vairāk – labāk nevienam nezināt, kā vēlēšanas notiek. Tā pati Saskaņa, kas tagad «gudri» klusē par to, vai būtu nepieciešamas atklātas vēlēšanas, patiesībā vienmēr esot bijusi pret šādu priekšlikumu, jo tā ir iespēja veidot politisko tirgu – savas partijas balsis pārdot, kas arī ir ticis darīts. Tikmēr Zaļo un zemnieku savienība «spītējas» par atklātajām vēlēšanām daļēji tāpēc, ka ir galvenā «komunistiskā mantojuma» glabātāja – šādos jautājumos šis partijas «mantojums» arī visvairāk izpaužas, savos novērojumos par prezidenta vēlēšanām intervijā BNN dalās bijušais, septītais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Vecrīgas grautiņu dalībnieku Bērziņu pirms termiņa neatbrīvos

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas.

Biržu indeksiem dažādas tendences, naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksu dinamikā pirmdien, 16.jūlijā, bija dažādas tendences, turpinoties kompāniju peļņas rādītāju publicēšanas sezonai, kurā pirmdien tika ziņots par lielo banku peļņas kāpumu 2.ceturksnī.

Tusks aicina lielvaras nepieļaut tirdzniecības strīdu izraisītu «haosu»

Eiropai, Ķīnai, Amerikas Savienotajām Valstīm un Krievijai ir jāstrādā kopā, lai izvairītos no tidzniecības strīdiem, kuru sekas varot būt vēl ļaunākas, tā ikgadējā Ķīnas-ES galotņu sanāksmē sacījis Donalds Tusks, kurš vada Eiropas Savienības dalībvalstu lēmējvaru, Eiropadom.

Latvijā janvārī-maijā starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums.

Rēzeknes domes deputāti nesaņems naudas sodu par laikraksta izdošanu krievu valodā

Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.

Ievestā benzīna apmērs piecos mēnešos sarucis par 2%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 2% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 14,9% mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

KNAB izbeidzis lietu par Bi-2 koncertu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad maija vidū izbeidzis lietvedību par iespējamu administratīvo resursu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijai, kas notikusi īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, rīkojot grupas Bi-2 bezmaksas koncertu Lucavsalā.