Kaimiņš: Nemiro jau sen bija jāatstādina; KPV LV padarīta par Olainfarm filiāli

Artuss Kaimiņš

Ralfu Nemiro no ekonomikas ministra amata varēja atstādināt krietni ātrāk. Latvijas sabiedrību un KPV LV biedrus jau vasaras vidū un pat pirms nedēļas tiku brīdinājis par viņa darbībām un aizdomīgiem kungiem viņam apkārt, piemēram, Pāvelu Rebenoku un Mārtiņu Krieķi. Atstādināšana ir tikai likumsakarīga. Žēl, ka tik ilgi bija jāgaida, telefonsarunā BNN komentē aizmuguriski no frakcijas izslēgtais KPV LV dibinātājs Artuss Kaimiņš.

Kaimiņa ieskatā, Nemiro spēlē teātri kā OIK apkarotājs. «Tā ir pilnīgi butaforija, teātris. Ja iejaucas arī valsts drošības iestādes, tad šajā gadījumā gribētos zināt, ar ko viņš vēl varētu būt ticies bez Šķēles un Lemberga kunga.» Viņaprāt, viena no lielākajām Nemiro ministrēšanas problēmām bijusi tā, ka viņš īstenoja savu un sev pietuvināto cilvēku intereses, nevis strādāja sabiedrības labā.

Kaimiņš atzīmē, ka Nemiro pēc atstādināšanas no ministra amata varētu atgriezties Saeimā. «Ar šo visu sabojāto raksturojumu grasās būt tautas kalps. Vai tiešām partijas biedri viņu akceptēs kā vienu no valdes locekļiem arī partijā?»

«Tas ir tikai viens ministrs. Domāju, ka būs vēl daudz aktuālu tematu par diviem pārējiem KPV LV ministriem,» atzīmē deputāts.

Kaimiņa ieskatā, šaubu ēna krīt arī par Latvijas iekšlietu ministra Sanda Ģirģena izgājieniem un viņa kontaktiem ar Gunti Indriksonu.

Lasiet arī: Kaimiņš par cīņām futbola aizkulisēs: Ģirģens, šķiet, izmisīgi vēlas priekšnieka krēslu

Deputāts uzsver, ka svarīgi, lai līdz ar to, ka Nemiro tiek atņemta valsts pielaide un viņš krīt no ekonomikas ministra amata, amatus zaudē arī Pāvels Rebenoks – ne tikai kā ministra padomnieks, bet arī kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks. Kaimiņš atzīmē, ka nozīmīgi, lai līdz ar to arī Daina Sirlaka zaudē amatu Ventas ostā. «Manuprāt, šiem cilvēkiem visiem aug kājas no vienas vietas – Olainfarm

«KPV LV ir jau palikusi par tādu kā Olainfarm filiāli.»

Jāatgādina, ka tad, kad Olainfarm padomē tika iecelts Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis, reizē tur nonāca arī pašreizējā Ventas ostas padomes locekle Daina Sirlaka.

Runājot par iespējām, ko KPV LV varētu izvirzīt kā nākamo ekonomikas ministru, Kaimiņš ironizē: «Nebrīnītos, ka izvirzītu Rebenoka vai Krieķa kungu. Tas būtu pat ļoti atbilstoši situācijai.»

Parlamentārietis atzīmē, ka partijas izgājieni ar šiem cilvēkiem parāda, cik ļoti mainījusies KPV LV salīdzinājumā ar tās sākotnējo ideoloģiju. Tāpēc, viņa ieskatā, partijai ir jālikvidējas. «Tur tagad ir pilnīgi cita politika.»

Kaimiņš uzsver, ka pašlaik partijas biedriem ir jābūt uzmanīgiem un jāsaprot, ka viņi ir tie, kas var lemt par nākamo ministru. Proti, deputāts atgādina, ka KPV LV valdes pilnvaru termiņš ir beidzies un jauna nav izveidota. «Tas nozīmē, ka nevis Atis Zakatistovs deleģē ministru uz kādu posteni, bet tas būtu jādara biedriem.»

«Domāju, ka Zakatistova kungs ir daudz melojis – gan medijiem, gan man personīgi. Es neticu nevienam viņa vārdam. Šajā gadījumā varbūt frakcijas biedriem vajadzētu atvērt acis un beidzot saprast, ka trauksme, ko es biju sacēlis par šiem diviem ministriem no KPV LV pulka, ir pavisam nopietna, kas arī ir rezultējies arī Nemiro gadījumā.»

Tāpat deputāts uzsver, ka neredz nekādu iespēju, ka valdība varētu krist KPV LV dēļ.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas