Kaimiņš par Vitenberga atstādināšanu: Varētu būt notikušas koalīcijai nezināmas vienošanās

«Manuprāt, ir notikušas lielākajai koalīcijas daļai pilnīgi nezināmas vienošanās,» tā par notikumiem ap ekonomikas ministra nomaiņu un pārmaiņām KPV LV Saeimas frakcijā saziņā ar BNN izsakās partijas bijušais biedrs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

«Premjeram Krišjānim Kariņam (JV) ir jāiesaistās un vienkāršiem, nesaliktiem teikumiem jāpaskaidro, kas šeit notiek». «Viena valdības frakcijas daļa ir izstājusies, dibinot kaut kādu grupu – «Pēdējā cerība», sauksim to tā, – ar atbalstu šai koalīcijai. Tad ir otra cilvēku grupa, kas ir balsojuši par Vitenberga atsaukšanu, tai skaitā labklājības ministre,» uzsver Kaimiņš.

«Es šobrīd uz šo skatos kā uz neizdevušos anekdoti, jo ik pēc stundas nāk jauni paziņojumi.»

Pēc Kaimiņa domām, nav pietiekamas informācijas par notiekošo un deputāti visus jaunumus uzzina no masu medijiem.

Deputāts arī uzsver, ka nevar būt tā, ka piecu deputātu frakcija pārstāv trīs ministrijas. «Kur tad tas ir redzēts — pieciem deputātiem trīs portfeļi? Par ko?»

«Viena partija ir pateikusi, ka vēlas sev Ekonomikas ministriju. Ļoti labi. Man pašam sev sen gribējās helikopteru, bet es to neeju, nestāstu medijiem,» ironizē Kaimiņš.

Runājot par to, ka deputāti aiziet no partijas un KPV LV paziņojusi, ka frakcijā uzņems atpakaļ Didzi Šmitu, Kaimiņš vien nosaka:

«Notiek kaut kāds savdabīgs žurku skrējiens. Es pat nesaprotu, vai tas kuģis ir ūdenī, no kura viņas bēg. Es jau teicu, ka KPV LV beidzās tajā brīdī, kad es no turienes aizgāju.»

Viņš arī norāda, ka Didzis Šmits nemaz nevar atgriezties KPV LV Saeimas frakcijā, jo Saeimas Kārtības rullis to aizliedz. «Viņš var būt tikai tāds deputāts, kurš atbalsta konkrētu frakciju.»

Runājot par koalīcijas līgumu, uz kuru partijas atsaucas, ka tas ir noslēgts un nav īsti grozāms, politiķis saka: «Dažiem nav vēlmes aiztikt koalīcijas līgumu, bet man ir jautājums – vai tas vispār ir spēkā? Viss, kas šobrīd notiek, ir vai nu turēšanās pie krēsla, vai rāpšanās tai krēslā.»

Viņš arī atkārtoti uzsver, ka biedriem vajadzētu saiet kopā un likvidēt partiju KPV LV, «jo vienīgais, kas satur frakciju kopā, ir finansējums». Viņš norāda, ka frakcijas deputāti, ministri vai valdes pārstāvji to nedarīs, tādēļ biedriem vajadzētu aktivizēties.

BNN jau rakstīja, ka nu jau bijušais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs pārgājis uz Nacionālo apvienību, tādēļ KPV LV nobalsoja par viņa atcelšanu no ministra krēsla. Daļa frakcijas deputātu to neatbalstīja un aizgāja no frakcijas, tādējādi KPV LV paliekot ar pieciem – minimālo skaitu – deputātiem Saeimas frakcijas pastāvēšanai.

KPV LV piektdien, 14.maijā, tikšanās reizē ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un viņa pārstāvēto Jauno vienotību ir izvirzījusi savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartejisko uzņēmēju Pēteri Šmidri.

Viņš būtu jau trešais ekonomikas ministrs šajā valdības sastāvā.

Šonedēļ gaidāms lēmums par to, kurš ieņems ekonomikas ministra krēslu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas