Kaimiņš pārliecināts par nepieciešamību atlaist NEPLP

Partijas KPV LV valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš

Ņemot vērā pēdējā laika notikumus, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir jāatlaiž, uzskata Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Vērtējot izskanējušo informāciju par divu NEPLP locekļu – Ivara Āboliņa un Patrika Grīvas – dibināto biedrību, kas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieguvusi 60 000 eiro projekta diasporai īstenošanai, Kaimiņš uzsver, ka tas rada nopietnus jautājumus par reputāciju.

Kaimiņu neapmierināja NEPLP locekļu sniegtās atbildes saistībā ar biedrību. «NEPLP ir jāatlaiž. Jūs neesat gatavi uzņemties atbildību,» teic Kaimiņš.

«Tik daudz, cik ir ievārīts pa četriem mēnešiem, neviena padome iepriekš nav izdarījusi. Ja Dimants bija matos ielipinājis košļeni, kas vienkārši bija jāizgriež, atstājot robu. Bet tagad…» taujā deputāts.

«Jūs taču esat neatkarīga padome, piemērs. Kas tagad ir noticis? LTV valde – Sergejs Ņesterovs, Ivars Belte atlaisti, Gunta Līdaka uzrakstījusi atlūgumu. Diviem NEPLP locekļiem ir sava biedrība, kur ātrā veidā dabūt pasūtījumus. Un viss it kā ir pareizi,» piebilda Kaimiņš un atgādina, ka koalīcijai būtu jāizlemj, kā rīkoties.

Deputāts Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) uzsver, ka viedoklis par NEPLP atlaišanu ir viņa personīgais, nevis partijas vai koalīcijas viedoklis.

Parlamentāriete Linda Liepiņa (KPV LV) piekrita, ka divu NEPLP locekļu biedrība, kas gūst finansējumu, «izskatās slikti», vienlaikus gan to salīdzinot ar «dažu partiju politiskajiem sponsoriem». Mums jātiek no šīs situācijas ārā. Ja Kaimiņa priekšlikums ir atlaist NEPLP, tad varam balsot.

Kaimiņš norāda, ka šis jautājums vēl nav izrunāts frakcijā, taču tas tikšot darīts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas