Kaimiņš: Uzvaras pieminekļa spridzināšana ir drauds Latvijas drošībai – labāk pārveidot par okupācijas memoriālu

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) rosina pārveidot Uzvaras pieminekli par Latviešu tautas okupācijas atceres memoriālu, BNN ziņo politiskais spēks.

«Uzvaras pieminekļa spridzināšanas, demontāžas un citas taktikas tikai veicinās krievu tautības iedzīvotāju naidu pret valsti. Latvijas drošības jautājuma kontekstā ir jāmeklē citi risinājumi, un es ierosinu, ka šo visu padomju arhitektūras mantojumu kopā ar labākajiem valsts arhitektiem pārveidot par Latviešu tautas okupācijas atceres memoriālu – vietu, kas vienos latviešus, bet vienlaikus arī cienīs padomju arhitektūras mantojumu, lai arī kāds tas būtu,» Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā paudis Kaimiņš (KPV LV).

Viņš norāda, ka daļai latviešu ir pārspīlēta tieksme šo vietu iznīdēt.

«Kas ir saprotami, ņemot vērā ģimenē, dzimtā, kaimiņos un tautā piedzīvotās represijas un sāpes. Tāpēc daudz racionālāks risinājums būtu šo vietu pārveidot par latviešu tautas piemiņas memoriālu par godu karavīriem un iedzīvotājiem, kas krita cīņās par Latvijas brīvību un cieta no padomju okupācijas represijām.»

Kaimiņš sākotnēji plāno šo ideju pārrunāt partijas KPV LV frakcijā un tālāk jau virzīt kā priekšlikumu Saeimā un diskutēt sabiedrībā.

BNN jau ziņoja, ka savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, atbalstot iniciatīvu Uzvaras pieminekļa demontāža, liecina portālā manabalss.lv publiskotā informācija. Līdz ar nepieciešamā parakstu daudzuma savākšanu iniciatīva tiks iesniegta Saeimā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas