Kaimiņš vēl neatklāj politiskos plānus pēc izslēgšanas no KPV LV frakcijas

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

Saeimas deputāts, partijas KPV LV līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš pagaidām vēl neatklāj savus politiskos plānus pēc izslēgšanas no KPV LV Saeimas frakcijas.

Kaimiņš paziņojis, ka Saeimā turpinās savu darbību koordinēt kopā ar koalīciju, bet par nākotni kopā ar domubiedriem spriedīšot vēlāk, jo pastāvot «visādas iespējas», tostarp izlemt nesaistīt savu politisko nākotni ar paša dibināto partiju KPV LV.

Pēc politiķa vārdiem, jautājumā par viņa atbalstītāju loku un tā nākotni partijā KPV LV neesot jāsteidzas, bet vispirms jāsagaida februārī gaidāmais partijas kongress. Neoficiāli izskanējis, ka no desmit KPV LV frakcijā palikušajiem deputātiem Kaimiņa izslēgšanu varētu nebūt atbalstījuši Janīna Kursīte un Ivars Puga.

Politiķis atzīmēja, ka lēmums par viņa izslēgšanu pieņemts «aiz muguras», tomēr viņš nevēloties par to spriest personāliju līmenī. Pašreizējo situāciju esot izraisījusi nepietiekama aktīvistu vērtēšanu partijas veidošanas laikā.

Kaimiņš pieļāva, ka viņa izslēgšana no KPV LV frakcijas varētu būt saistīta ar diametrāli pretējiem uzskatiem un balsojumu jautājumā par Rīgas domes atlaišanas likumprojekta virzību. Politiķis esot priecīgs, ka šajā jautājumā droši «var skatīties acīs» savam elektorātam, jo nav balsojis kopā ar Saskaņu un Zaļo un zemnieku savienību.

Taujāts, vai starp valdošās koalīcijas partijām kādai varētu būt plāni mazināt tajā KPV LV ietekmi pēc frakcijas deputātu skaita samazināšanas, Kaimiņš atjokoja, ka «tik daudzas lietas esmu dzirdējis, ka pat nezinu, ar kurām varu sākt», tomēr aicinot nesteigties notikumiem pa priekšu.

Lasiet arī: Ekskluzīvi | ReRe [bez]atbildība un Maxima traģēdijas iestaigātās takas. Intervija ar Artusu Kaimiņu

KPV LV Saeimas frakcija trešdien, 9.janvārī, nolēmusi no tās izslēgt Kaimiņu un Aldi Blumbergu. Frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens lēmumu skaidro, apgalvojot, ka abi deputāti ilgstoši ignorējuši KPV LV Saeimas frakcijas darbu, balsojumos bijuši uzticīgi valdībai, nevis partijai un tās frakcijai.

Pucens uzskata, ka šis lēmums pierāda, ka «KPV LV vairs nav «viena vai dažu cilvēku» partija».

Turpmāk KPV LV Saeimas frakcija darbosies desmit cilvēku sastāvā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas