bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 15.07.2018 | Vārda dienas: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
LatviaLatvija

Kaimiņvalsts jūras ostu apgrozījums pērn pieaudzis par 9%, Latvijā 2% kritums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Kopējais apgrozījums Krievijas jūras ostās aizvadītajā gadā pieaudzis līdz 787 milj. tonnu (t), liecina Krievijas Jūras un upju transporta federālās aģentūras dati. Kaimiņvalsts stividori salīdzinājumā ar 2016.gadu apkalpojuši par 7,2% vairāk lejamkravu, kuru apjoms sasniedzis 414 milj. t. Savukārt sauskravu (beramkravu un ģenerālkravu) kopējais apgrozījums pieaudzis par 11,1% līdz 373 milj. t, vēsta 
laikraksta Dienas Bizness žurnālists Egons Mudulis.

Arktiskā baseina jūras ostu kravu apjomi pieauguši par 49,1% līdz 74,2 milj. t, tostarp sauskravu apgrozījums kāpis par 9,5% līdz 29,12 milj. t, bet lejamkravu – par 94,5% līdz 45,08 milj. t. Azovas-Melnās jūras baseina ostās piedzīvots 10,4% pieaugums līdz 269,5 milj. t, tostarp sauskravu jomā izaugsme par 12,4% līdz 118,4 milj. t, bet lejamkravu jomā pieaugums par 8,9% līdz 151,1 milj. t. Tikmēr Kaspijas baseina ostās kritums par 34,1% līdz 3,98 milj. t, bet Tālo Austrumu baseina jūru ostās kravu apgrozījums palielinājies par 3,3% līdz.191,8 milj. t, tostarp sauskravu apjomi auguši par 5,8% līdz 117,5 milj. t, bet lejamkravu jomā minimāls samazinājums par 0,3% līdz 74,3 milj. t, norāda Mudulis.

«Savukārt mūsu valsts lielo ostu tiešajām konkurentēm Baltijas jūras baseinā kravu apgrozījums audzis par 4,6% līdz 247,5 milj. t, tostarp apkalpots 105,1 milj. t sauskravu, kas ir par 17,1% vairāk nekā 2016. gadā, bet lejamkravu apjomi samazinājušies par 3% līdz 142,4 milj. t.,» atzīmē žurnālists.

Ne tik optimistiska aina 2017.gadā bija vērojama Latvijas ostu kopējā apgrozījumā, liecina Satiksmes ministrijas dati.

Pērn šis rādītājs samazinājies par 2% līdz 61,88 milj. t. Beramkravu apjomi palielinājušies par 1,7% līdz 33,36 milj. t, kamēr ķīmisko beramkravu (minerālmēsli) jomā piedzīvots kritums par 17% līdz 2,73 milj. t, koksnes šķelda pārkrauta par 12,9% vairāk nekā 2016. gadā, sasniedzot 1,47 milj. t. Kaut arī galvenās šī segmenta un visas ostas produkcijas, proti, ogļu, apjomi pieauguši par 5,2% līdz 17,59 milj. t, labvēlīgā tirgus konjunktūra tomēr bijusi vājāka par Krievijas politisko uzstādījumu pēc iespējas vairāk kravu nosūtīt caur savām reģiona ostām, vēsta laikrakstā.

«Līdz ar to šo beramkravu apjomi bijuši otri zemākie pēdējos septiņos gados. Arī ģenerālkravu segmentā vērojams pieaugums par 7,1 % līdz 11,6 milj. t. Vairāk apkalpots gan konteinerizēto, gan ro-ro kravu, attiecīgi +13,7% līdz 4,66 milj. t un +14,6% līdz 3,19 milj. t. Taču sauskravu apgrozījuma pieaugums bijis mazāks nekā kritums lejamkravu segmentā, kur naftas produktu apjoms sarucis par 13,9% līdz 16,11 milj. t. Kamēr Kurzemes lielajās ostās vērojams kravu apgrozījuma kāpums, galvaspilsētā piedzīvots samazinājums,» secina Dienas bizness.

Liepājas ostā pieaugums par 16% līdz 6,59 milj. t pamatā uz ogļu apjomu kāpuma rēķina, bet savu pienesumu izaugsmē deva arī ro-ro un koksnes kravas. Taču 2012. gada 7,43 milj. t rekordapgrozījums sasniegts netika. Ventspilī gan pieaugums par 6,5% līdz 20,04 milj. t, bet tas tāpat ir otrs zemākais rādītājs kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Kurzemes ostu kravu apjomu kopējais pieaugums gan bijis mazāks nekā kritums Rīgā, kur sarukums par 9,2% līdz 33,67 milj. t. Kāpums konteinerizēto (+13,5 līdz 4,61 milj. t) un ro-ro (+64,8% līdz 0,43 milj. t) kravu segmentos galvaspilsētas ostā bijis mazāks nekā kritums ķīmisko beramkravu (-14,9% līdz 2,39 milj. t) un ogļu (-11,4% līdz 11,78 milj. t), kā arī naftas produktu (-30,3% līdz 5,65 milj. t) segmentos. Pārvadājumu apjomi sarukuši arī Latvijas dzelzceļa sistēmā, kur samazinājums par 8,4% līdz 43,79 milj. t, tostarp tranzīta apjoms caur ostām sarucis par 11,3% līdz 35,04 milj. t.

Tikmēr Lietuvas dzelzceļa pārvadājumu apjomi 2017.gadā palielinājušies par 10% līdz 53,5 milj. t, vēstīja LETA. Dienas bizness jau rakstīja, ka Krievijas dzelzceļā pērn novērots 3,2% kāpums līdz 1,26 miljardiem t.

Ref:224.000.103.3438


Pievienot komentāru

  1. Edvīns teica:

    No kura laika Krievu impērijas apzīmējums ir “kaimiņvalsts”? Vai cilvēki vēl arvien — pēc 27 gadiem — ir tik smagi iebiedēti?

BNN nedēļas apkopojums: IKP atvēlēšana aizsardzībai. ABLV Bank anulētā licence. Iedzīvotāju skaita kritums Latvijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Turpinājums.

Vairāk saules kopā ar LTRK aicinās Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā

Restorānu tīkls Vairāk saules kopā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plāno aicināt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski izvērtēt policijas darbu izmeklēšanas gaitā par iejaukšanos uzņēmuma kases aparātu sistēmā.

FOTO: Uz applūdušajiem ielu posmiem nosūta lietus ūdens atsūknēšanas mašīnas

Rīgas domes Satiksmes departaments, ņemot vērā spēcīgās lietavas Rīgā, pārvietošanās apstākļu uzlabošanai uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtījis lietus ūdens atsūknēšanas tehniku, vēsta domē.

Reklāmas aģentūras McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku

Reklāmas aģentūras SIA McCann Rīga radošais direktors Valters Jonāts kļuvis par uzņēmuma līdzīpašnieku, liecina Lursoft informācija.

Latvijā nodotā piena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par gandrīz 2%

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs šā gada pirmajā pusgadā samazinājies par 1,95% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu un bija 385 218 tonnas.

VID vadītāju nosauks pēc Saeimas vēlēšanām, lai mazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu laiks

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien, 13.jūlijā, žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas

SEB apvienos Baltijas valstīs strādājošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas, BNN informē SEB bankas pārstāve Agnese Strazda.

Saeimas deputāts Kļaviņš kļuvis par aizdomās turēto

Kriminālprocesā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu iesaistītajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam piemērots aizdomās turētā statuss.

Eiropas Komisija aicina aptaujā paust viedokli par pāreju uz vasaras laiku

Pēdējā gada laikā Eiropā ir aktualizējies jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību Eiropas Savienībā, tāpēc Eiropas Komisija nolēmusi apzināt ES valstu iedzīvotāju viedokli par spēkā esošo kārtību, kādā ES notiek pāreja uz vasaras laiku un atpakaļ.

Čakša: E-veselības darbība ir stabilizējusies, taču sistēmas uzlabošana jāturpina

E-veselības portāla darbība ir stabilizējusies. Regulārie pārrāvumi, kas bija, šobrīd ir novērsti, bet vienalga ir jāturpina darbs pie [sistēmas] uzlabošanas, un mēs visu laiku strādājam pie tā, 13.jūlija intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja veselības ministre Anda Čakša.

ABLV Bank varētu strādāt seši līdz astoņi FKTK pilnvarnieki, tā Putniņš

Likvidējamajā ABLV Bank varētu strādāt seši līdz astoņi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pilnvarnieki, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Papildinātais likuma grozījumu projekts depozīta sistēmas ieviešanai iesniegts MK

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Ministru kabinetā iesniegusi papildinātu likumprojektu Grozījumi Iepakojuma likumā un likumprojektu Grozījumi Dabas aizsardzības likumā, lai tos izvērtē Valsts kanceleja.

Biržu indeksi pieaug, naftas cenas krītas Ņujorkā un kāpj Londonā

Akciju cenas pasaules biržās ceturtdien, 12.jūlijā, pieauga, investoriem gaidot labu firmu peļņas rādītāju publicēšanas sezonu, lai gan 11.jūlijā tās bija kritušās pēc bažām par tirdzniecības kara pastiprināšanos pēc ASV paziņojuma par plānotu 10% muitas tarifu noteikšanu jaunai Ķīnas preču grupai 200 miljardu ASV dolāru vērtībā un Pekinas solījuma īstenot pretpasākumus.

NMPD veic izmaiņas brigāžu darba organizācijā

Lai esošo resursu ietvaros efektīvāk nodrošinātu savu pamatfunkciju – neatliekamās palīdzības sniegšanu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests veic izmaiņas brigāžu darba organizācijā, vienlaikus saglabājot esošo brigāžu skaitu un izvietojumu.

Latvija nevarēs izbēgt no sarunas par vairāk nekā 2% no IKP atvēlēšanu aizsardzībai

Latvijas drošības vajadzības ir nepieciešams attīstīt, līdz ar to mēs nevarēsim izbēgt no sarunas par vairāk nekā 2% no iekšzemes kopprodukta atvēlēšanu aizsardzībai, šādu viedokli no Briseles pauž aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš piedalījās NATO samitā.

Karstums Latvijā saglabāsies; bieži gaidāmas pērkona lietusgāzes

Nākamajā nedēļā gaidāms vasarīgi silts laiks, vietām pat karsts, termometra stabiņam tuvojoties +30 grādu atzīmei. Tomēr teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus un pērkona negaiss, atsevišķās dienās arī brāzmains vējš.

Krievija pagarina embargo pārtikas produktiem līdz nākamā gada beigām

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 12.jūlijā, pagarinājis embargo pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības un citām valstīm līdz nākamā gada beigām.

Maršruts nedēļas nogalei: Jūras svētki un lielā liliju izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai – rožu svētki, Jūras svētki vai lielā apavu maiņa.

Valdība un Telia vienojas turpināt diskusijas par Lattelecom un LMT attīstības stratēģiju

Ceturtdien, 12.jūlijā, Ministru prezidents Māris Kučinskis un Telia Company prezidents Jūhans Dennelinds parakstījuši saprašanās memorandu par SIA Lattelecom un SIA Latvijas mobilais telefons turpmāku attīstību.

Trasta komercbankas administrators jūnijā atguvis piecus tūkstošus eiro

Likvidējamās Trasta komercbankas administrators šogad jūnijā atguvis 5 054 eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad tika atgūti 97,4 tūkstoši eiro, liecina oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicētais pārskats.

Nākamgad testēs atslēgšanos no Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas sistēmas

Sperot nākamo soli ceļā uz plānoto elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropu, 2019.gada vasarā plānots testēt Baltijas valstu atslēgšanos no Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas sistēmas, informē AS Augstsprieguma tīkls Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Aija Ikstena.

Kažoka: Godīgi piesaistīt lielas naudas partijām Latvijā nav iespējams

«Ja runājam atklāti par partiju iespējām piesaistīt sev finansējumu, piemēram, no lielajiem uzņēmumiem, tad secinājums ir skumjš – godīgi piesaistīt lielas naudas partijām Latvijā nav iespējams,» tā intervijā BNN par valsts nespēju nodrošināt pienācīgu finansējumu partijām saka domnīcas Providus pētniece Iveta Kažoka.

Tramps paziņo par «milzu progresu» aizsardzības izdevumu jautājumā

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien, 12.jūlijā, paziņojis, ka viņam NATO samitā izdevies panākt «milzu progresu» jautājumā par pārējo alianses dalībvalstu izdevumu palielināšanu.

Gada sākumā Latvijā pirmspensijas vecumā bija 13,9% iedzīvotāju

Šī gada sākumā Latvijā bija 269,8 tūkstoši jeb 13,9% pirmspensijas vecuma iedzīvotāji, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Katru gadu šīs vecuma grupas iedzīvotāju skaits palielinās – no 2010. līdz 2018.gadam vērojams pieaugums par 9,1%.

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji paļaujas uz zināšanām un smagu darbu, nevis veiksmi

Teju katrs trešais jeb 30% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka uzņēmumu veiksmes formula ir ne tikai gadu desmitu ilga darbība un liela peļņa, bet arī ilggadēji un apmierināti darbinieki, secina jaunākajā Baltic International Bank Latvijas barometra pētījumā.