bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 19.01.2019 | Vārda dienas: Alnis, Andulis
LatviaLatvija

Kairišs: Tie, kuri neiet uz 13.Saeimas vēlēšanām, realizē uzstādījumu, ka šī ir lūzeru valsts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Režisors Viesturs Kairišs

«Latvijas neatkarība ir lieta, ko nedrīkst «palikt zem sitiena». Es netaisos izpaust morālo pārākumu pār tiem, kas neies uz vēlēšanām, bet tīri cilvēciski es to nekādā veidā neakceptēju. Man tas šķiet pazemojoši. Cilvēks pats sevi degradē un iznīcina, šādā veidā izturoties pret valsti, kurai ir tik sarežģīts brīdis. Nepiedalīšanos pašreizējos apstākļos – es to klasificētu jau kā noziegumu,» sarunā ar BNN saka režisors Viesturs Kairišs.

«Ejot uz šīm vēlēšanām, tu pierādi, ka tici tam, ka Latvijas valsts ir veiksmīga un var būt veiksmīga. Tu tici, ka vari to ietekmēt,» turpina Kairišs. Viņš uzskata, ka tie, kas neiet, ir nonākuši «Kremļa lakstīgalu dziesmas vārdu suģestijā», piebilstot, ka tie, kuri neiet uz 13.Saeimas vēlēšanām, realizē uzstādījumu, ka šī ir lūzeru valsts.

Komentējot to, ka, pēc SKDS aptaujas datiem, ceturtā daļa balsstiesīgo nav izdarījusi izvēli, Kairišs pauž, ka pie mūsdienu politiskā spektra tas ir pieņemami. «Es domāju, ka tas tā ir tāpēc, ka nav viegli izvēlēties.»

«Ir primitīvi nebalsot par tām partijām, kuru reitingus SKDS uzrāda zem 5% barjeras»

«Vēlētāj, varbūt neizvēlies tās partijas, kuru reitingi ir zem 5%, jo diez vai tās tiks [Saeimā] un tu savu balsi atdosi par velti. Labāk balso par tiem, [kas ir virs 5% barjeras], tur tomēr kaut kāda stabilitāte,» par SKDS veiktajām aptaujām sarkastiski izsakās režisors. Kairiša prāt, ir primitīvi nebalsot par partiju tikai tādēļ, ka SKDS aptauja tās reitingus uzrāda zem 5%.

«Manuprāt, SKDS aptaujās vienmēr var just vienu ļoti izteiktu tendenci – tā kalpo dažām lielajām partijām, lai uzturētu viņu reitingus un ļoti cīnītos pret mazajām partijām, visu laiku nogrūžot uz leju to reitingus, kas [rezultātā] izrādās daudz lielāki. Es to nevaru nejust, jo vēlēšanās tas vienmēr pierādās,» viedokli pauž Kairišs.

Viņš atzīmē, ka «sociālajās aptaujās jautājuma formulējumam un uzstādījuma veidam ir grandioza nozīme – savus jautājumus var formulēt tādā veidā, lai iegūtu sev vai «savam saimniekam» vēlamu rezultātu». «SKDS pārtiek arī no dažādiem Ventspils projektiem. Vai tad jūs kādreiz aizdomājaties, ka Ventspils kaut reizi man pasūtītu kādu projektiņu? Nu tad padomājiet. Manuprāt, tā lieta nav tīra. Tiešām nav tīra. Brīvajam tirgum vajadzētu sodīt šādas kompānijas ar to, ka nākamreiz tiek izvēlēts uzticamāks avots – kas nav tik aizdomīgs.» Kairišs gan piebilst: «Es arī negribu baigi apvainot viņus, jo skaidrs – kaut kādas tendences jau SKDS ierāda. Tik traki jau arī nav.»

«Mēs paši ļaujam šiem cilvēkiem par sevi ņirgāties!»

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Kairiša prāt, tomēr tiek sodīta par «oligarhu sarunām», komentējot partijas reitingu krišanos kopš janvāra no 15,3% uz 9,4%, vērtē režisors. «Es sabiedrībai gribu «uzsist uz pleca», ka tomēr kaut kas strādā – nav tā, ka pilnīgi nesodīti paliek jebkas,» atsaucoties uz publiskotajām «oligarhu sarunām» žurnālā Ir, saka režisors. «Tas, man šķiet, demokrātijas vienīgais spēks.»

Izsakoties par parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaslēdzienu par «oligarhu lietu», viņš teic: «Tas bija kauns. Tas bija pazemojums. Tas, ka Latvijas sabiedrība tajā dienā, kad [Ingunas] Sudrabas [vadītā] komisija pieņēma šo šausmīgo lēmumu, negāja simtiem tūkstošu cilvēku apmērā pie Saeimas un nelika Saeimu atlaist, nozīmē, ka mēs nesaprotam, kas ir mūsu tiesības un pienākumi. Mēs paši ļaujam šiem cilvēkiem par sevi ņirgāties!»

«Es redzu, ka sabiedrība soda Nacionālo apvienību par tiesiskumu. Sabiedrība soda Vienotību par visu Solvitas Āboltiņas «ķīseli». Manuprāt, sabiedrībai ir jāsoda politiķi par to, ko viņi izdara sliktu. Tāds, manuprāt, ir spēcīgas demokrātijas mehānisms,» pauž Kairišs.

«Gundars Daudze (ZZS) nevar atļauties televīzijas ekrānā nejauši kaut kā izsprauslāt no sevis «jauku frāzi» par gatavību iet valdībā ar Saskaņu un pēc tam ilgi taisnoties, ka viss ir izrauts no konteksta. Nē, politikā ir tā – ja tu kaut ko tādu izdari, tad esi «politiskais līķis». Un viss. Politika ir ļoti nežēlīga,» redzējumu pauž režisors.

Viņš turpina ar to, ka demokrātija soda politiķus par ļoti nopietniem pārkāpumiem un tai skaitā, pat ja radušās tikai aizdomas. «Nav jau tā, ka visas aizdomas var norakstīt uz fake news (viltus ziņas – no angļu val.). Aizdomām ļoti bieži, īpaši, ja tās parādās atkārtoti, ir kaut kāds pamats.» Kairišs uzskata, ka «mēs vēl ļoti tālu esam no sabiedrības, kas patiesi var sodīt, bet var just, ka procentuāli šis process tomēr notiek».

«Ja būs Saskaņas valdība, tad varbūt būs vienkārši jāiet politikā un jācīnās»

«Jāsaprot, ka sadarbība ar Saskaņu nav sadarbība ar Saskaņu – tas ir Kremlis. Tā ir sadarbība ar «Putina scenāriju». Tas ir ļoti svarīgs faktors. Man neinteresē nekādas «sarkanās līnijas», bet kategorisks «nē», ko es vienkārši izjūtu no katras poras. Uzreiz kategoriski atmetamas partijas, nerunājot par Saskaņu, Latvijas Krievu savienību, ir KPV LV un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Skaidrs – nauda tur liela, «Kremļa programmas» tiek sastādītas labas, un es nešaubos, ka tur noteikti ir daudz pozitīvi objektīvo lietu, tikai tā ir citas valsts ietekme, ko es negribētu, lai tā tik lielā mērā pavairojas mūsu valstī. Ja būs Saskaņas valdība, tad varbūt būs vienkārši jāiet politikā un jācīnās,» saka režisors.

Par to, kā kopumā izdarīt izvēli no tik daudzām partijām, Kairišs nosaka: «Lai cilvēki vērtē, kā viņiem patika šis darbs. Ja cilvēks ir apmierināts, lūdzu, balso par līdzšinējām varas partijām. Neesi apmierināts, arī, lūdzu, pietiekami plaša izvēle.» Viņš piebilst, ka Latvijas neatkarības idejai jābūt pārstāvētai gan konservatīvā, gan sociāldemokrātiskā, gan liberālā, gan nacionālā veidā, proti, jebkura liela ideja nevar būt pārstāvēta caur kādu atsevišķu virzību.

Režisors uzsver, ka viņam ir fundamentāli uzskati, bet, skatoties no situācijas, «reizēm ir jābūt mazliet konservatīvākam, tad nedaudz liberālākam». «Pavisam kreisam jāpaliek, kad redzams, ka nevienlīdzība ir tik ārprātīgi liela,» spriež Kairišs.

Slēpšanās aiz «pareizajām diskusijām»

Izvērtējot, kāpēc Latvija, viņaprāt, nav spējusi atbrīvoties no PSRS un attiecīgo metožu ēnas, Kairišs atskatās uz Padomju Savienības beigām: «Valsts drošības komiteja (VDK) saprata, ka vecais padomju režīms neizbēgami sabrūk un ka vajag sadarboties ar jauno. Tad pa priekšu palaida dažus «tautas vadoņus prievītēs». Ilgi jau viņi tur «nelēkāja», tur sanāca «īstie džeki». Beigās visu varu pārņēma tā pati vecā sistēma.» Viņš norāda, ka tad, kad Latvija atdalījās no PSRS un pastāvēja kā jau suverēna valsts, tad vecā vara, kas turpināja darboties «no apakšas», vienkārši fiziski nevarēja atstāt vecos likumus, jo spiediens bija arī no ārzemēm – mainīt daudzus likumus, ievest dažādas iniciatīvas. «Ārēji, formāli demokrātiskā valsts tika sakārtota,» Latvijas atgūtās neatkarības sākumu vērtē Kairišs.

Komentējot novilcināto lēmumu par to, vai un kad, un kā atvērt «čekas maisus», Kairišs vien īsi nosaka: «Aiz «pareizajām diskusijām» tiek slēpts viens lēmums – neatvērt! Tas ir tik acīmredzams.»

Režisors piebilst, ka ir «skaidrs, ka Latvijā ir Padomju savienības mantojums». «Tāpēc arī es priecājos par dažām jaunajām partijām, kuras precīzi izvirza sociāldemokrātisko uzstādījumu, kuram es tiešām saredzu nākotni. Ne tikai šajā Saeimā, bet fundamentāli.»

«Mēs jau zinām, kurās partijās ir bijušie komunistu bosi. Viena partija mums vispār ir kā bijušo kolhoza priekšsēdētāju un visādu bijušo komunistisko organizāciju vadoņu izlase, kuri arī jaunos cilvēkus [savas partijas politiķus] veido pēc savas līdzības. Es domāju, ka cīņa pret komunistisko pagātni, kas nav izcīnīta, Latvijai joprojām ir svarīga,» uzsver Kairišs.

Režisors izceļ domu, ka viņu vairāk satrauc tas, ka šo [PSRS] mehānismu izveidoja Maskava. «Jā, mēs atdalījāmies [no PSRS], bet šis mehānisms turpina eksistēt. Cilvēki joprojām zināmā mērā ir tam pakļauti. Es šausmīgi satraucos par to, ka mēs caur šo mehānismu tiekam ietekmēti no mums naidīgas valsts politikas virziena. Tas ir mans vislielākais satraukums.» Viņš piebilst, ka nekādas morālās tiesas viņu neinteresē. «Nu, lai viņš, cilvēks, dzīvo [kā grib]. Vienkārši es negribu, lai tas [mehānisms] ietekmē šo valsti. Bet ietekmē. Turpina ietekmēt. Mēs to nevaram noliegt. Mēs to nevaram neredzēt.»

«Mēs sastāvam no demokrātiskiem institūtiem, un esmu pārliecināts, ka lielākā daļa ir simulācijas»

Pārdomas režisoram raisa, cik patiesi demokrātiska mūsdienās ir Latvijas pārvaldes sistēma. Kairišs stāsta, ka ir vēlējies piedalīties dažos Kultūras ministrijas konkursos. «Mani vienmēr laipni «pasūtīja». Kad gribēju piedalīties, uzskatot sevi par diezgan augsta līmeņa ekspertu, katrā ziņā augstāku par tiem, kas pēc tam tika komisijā izvirzīti, tad man radās aizdomas. Un tas ir kaut kādā Kultūras ministrijā, kur nav naudas. Es varu iedomāties, kā notiek «īstajos» konkursos.»

«Es vienkārši redzu, ka arī demokrātiskas institūcijas, kaut vai kaut kādi konkursi, tiek pakļauti ļoti nedemokrātiskām metodēm. No šīs pieredzes es varu secināt, ka demokrātiskas iestādes tiek simulētas – lēmumi tiek pieņemti «vecajā stilā», kad konkursa komisija tiek radīta tādā veidā, lai uzvarētu vajadzīgais cilvēks. Ļoti vienkārši. Mēs sastāvam no demokrātiskām institūcijām, bet esmu pārliecināts, ka lielākā daļa [no tām] ir simulācijas,» pārdomās dalās režisors.

«Mūsu valsts puvums ir mūsu neatkarības lielākais drauds»

«Izmeklēšanas komisija, prokuratūras darbība, KNAB [Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja] darbība ir tas, ko mēs gribam mainīt. Šīs lietas ir valsts puvuma sastāvdaļa, kuru ar vēlēšanām vajag izravēt. Tas ir tā, kā ēst ābolus rudenī. Es katru dienu ēdu ābolus. Un dažos ir visādas puvuma pazīmes. Tās vienkārši izgriež un tad ēd šo veselīgo augli. Neviens taču neēd ābolu ar visu puvumu,» iezīmē režisors. Viņš uzsver, ka «mūsu valsts puvums ir mūsu neatkarības lielākais drauds».

Par pašreizējo sabiedrības noskaņojumu pirms pašām vēlēšanām Kairišs nosaka: «Sabiedrības noskaņojums Latvijā, ko mēs arī redzējām pāvesta vizītē, diemžēl ir tāds, ka visiem ir pilnīgi vienalga, kas notiek. Tas ir skumji, bet tā ir jaunas sabiedrības pazīme. Mūsu valsts, sabiedrība ir [vēl] veidošanās stadijā.»

Viņš piebilst, ka šo vienaldzību izmanto cilvēki vai grupējumi, ko bieži sauc par partijām. «Viņi izmanto pilsoņu vājo aktivitāti un izpratni par savām pilsoņa tiesībām un pienākumiem.»

Lai iezīmētu katru vēlēšanu svarīgumu, Kairišs min Andreja Pumpura Lāčplēša varoņus: «Starp Lāčplēsi un Tumšo bruņinieku Daugavas krastā pie Lielvārdes norit mūžīga cīņa, kas turpinās jau gadsimtiem. Tāpat arī cīņa par Latviju nav vienreiz izcīnāma, tā ir nemitīga.»


Pievienot komentāru

  1. grammaticus teica:

    Kā var “realizēt uzstādījumu”?

Politiķi pārliecināti par tuvošanos valdības apstiprināšanai

Par spīti atsevišķu KPV LV deputātu izteikumiem politiķi pēc kārtējām sarunām uzskata, ka ir soli tuvāk valdības apstiprināšanai.

Latvijā mājokļu cenu kāpums bijis krietni straujāks nekā ES vidēji

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 8,6%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

NMPD: Dienesta darbinieku «masveida aizplūšana» patlaban ir apturēta

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā patlaban ir apturēta darbinieku «masveida aizplūšana», uzsver NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece Raita Krišjāne.

Kariņš ar partneriem sestdien turpinās darbu pie valdības deklarācijas

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš sestdien, 19.janvārī, plāno turpināt darbu pie valdības deklarācijas, sadarbības līguma un fiskālās disciplīnas līguma izstrādes, organizējot jaunveidojamās valdības darba sanāksmi.

CSP aptaujās iedzīvotājus par datoru un interneta lietošanu

Pirmdien, 21.janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanu mājsaimniecībās, informē pārvalde.

Kuģa īpašnieks: Advokāti paveikuši visu iespējamo Senator aizstāvības kontekstā

Arestētā Latvijas krabju zvejas kuģa Senator advokāti paveikuši visu iespējamo tā interešu aizstāvībai šajā lietā, pauž kuģa īpašnieks Pēteris Pildegovičs.

Barikāžu piemiņas pasākumi visā Latvijā

Viena no izcilākajām lappusēm Latvijas tautas jaunāko laiku vēsturē ierakstīta 1991.gada janvārī – barikāžu laikā, kad pieminam bojāgājušos un ar sajūsmu atceramies Latvijas tautas varonību, kas vienoti cēlās aizstāvēt savas valsts tikko atdzimušo brīvību. 1991.gada janvāra barikādes bija organizēts tautas pretspēks Maskavas inspirētajam bruņotajam apvērsumam.

Rīgas satiksme pārtrauc Skanstes tramvaja projekta iepirkumus

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme iepirkumu komisija piektdien, 18.janvārī, pieņēmusi lēmumu pārtraukt iepirkumu par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi, kā arī iepirkumu par 12 zemās grīdas tramvaju iegādi.

Rīgas domē: Komitejas priekšsēdētāja ziņo par nenotikušu komitejas balsojumu; notiks vadītājas pārvēlēšana

Olga Veidiņa, esot Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja, vienpersoniski ziņojumā mēram ierakstījusi, ka visa komiteja nobalsojusi par piemaksu Bāriņtiesas priekšsēdētājam Aivaram Krasnogolovam, lai gan komitejā šis jautājums vispār netika skatīts, telefonsarunā ar BNN pastāstīja RD opozīcijas deputāte Marija Balcere.

Zīle: Lielbritānijas neizstāšanās no ES vairs nav iespējama

Lielbritānijas neizstāšanās no Eiropas Savienības vairs nav iespējama, un to ir atzinuši pat tie britu politiķi, kuri iestājas pret Brexit, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma stāsta Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Roberts Zīle.

Atlaižot tikai vienu Nilu Ušakovu, Rīgā nekas nemainīsies

«Neatbrīvojot Rīgas domi un nenomainot Rīgas domes sastāvu, nav sagaidāmas izmaiņas. Darījumi, kas rada aizdomas par korupciju, nav [radušies] tikai šī sasaukuma laikā. To saknes cēlušās jau iepriekš. Tas nozīmē, ka tīrīšana un dezinfekcija jātaisa ļoti visaptveroša. Atlaižot tikai vienu Nilu Ušakovu, nekas nemainīsies. Ušakovs pats ir gan sistēmas uzturētājs, gan tās kalps,» sarunā ar BNN par kropļotās sistēmas saknēm Rīgas domē viedokli pauž opozicionārs Jānis Ozols. Viņš uzsver, ka notikums ar Rīgas satiksmi parāda to, ka domāšana un rīcības veids Rīgas domē ir «sapuvis». «Un šis sapuvušais rīcības veids ir iemesls, kādēļ Rīgā ir problēmas ar bērnudārziem, ar ceļiem, kādēļ mēs Rīgā joprojām mokāmies. Rīgas satiksme vienkārši ir tā vieta, kur esam ieraudzījuši to «īlenu», kas no maisa izlīdis ārā.»

Valsts kontrole aicina sabiedrību ziņot par nelietderīgiem objektiem pašvaldībās

Valsts kontrole aicina iedzīvotājus ziņot par, viņuprāt, nejēdzīgākajiem objektiem pašvaldībās – par sporta būvēm, kultūras centriem, izglītības iestādēm, rekonstruētiem ceļu posmiem un citiem objektiem, kuros ieguldīti lieli finanšu resursi, bet kuru lietderība un ilgtspēja jau sākotnēji ir bijusi apšaubāma.

VNĪ: Teritoriju Andrejostas ielā pārdos ievērojot sabiedrības un valsts intereses

Atbilstoši Latvijā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem VAS Valsts nekustamie īpašumi nav pamata atteikt līdzšinējā zemes nomnieka SIA IB Latvija pieprasījumam atsavināt zemesgabalu Andrejostas ielā 17, informē VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Šorīt Latvijā daudzviet slideni ceļi

Šorīt lielākajā daļā Latvijas teritorijas apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Pa reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Dobeles, Liepājas, Saldus un Valkas apkārtni.

Linkaita iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām pašlaik neizskan būtiski iebildumi

Topošās valdības veidošanas sarunās pašlaik neizskan būtiski iebildumi satiksmes ministra amata kandidāta Tāļa Linkaita iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām.

Topošā koalīcija sola būt atvērtāka opozīcijas ierosinājumiem

Topošā koalīcija varētu izvērtēt opozīcijas ierosinājumus un konstruktīvākos no tiem arī atbalstīt, ceturtdien, 17.janvārī, žurnālistiem sacīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.

Nākamnedēļ temperatūra pazemināsies līdz mīnus 21 grādam

Pēc vējainākas un nokrišņiem bagātākas nedēļas, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nākamajā nedēļā laika apstākļi kļūs stabilāki – laiks kļūs sausāks un termometra stabiņš slīdēs uz leju.

Apdraudot tiesiskumu, dalībvalstis varētu palikt bez ES naudas

Eiropas Savienības dalībvalstis, kas iejaucas tiesu darbā vai neapkaro korupciju, turpmāk varētu nesaņemt maksājumus no ES budžeta. To paredz ceturtdien, 17.janvārī, apstiprināts noteikumu projekts, par kuru BNN informējusi Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Facebook slēdzis simtiem ar Sputnik saistītu lapu un kontu, tostarp Baltijas valstīs

Sociālais tīkls Facebook ceturtdien, 17.janvārī, paziņoja, ka slēdzis vairākus simtus lapu un kontu, kas bijuši saistīti ar Krievijas propagandas mediju Sputnik un darbojušies Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, Kaukāzā un Vidusāzijā.

Lietuvas valdošā koalīcija aizskar preses brīvību, brīdina mediju eksperti

Starptautiskas mediju politikas notikumu pavēnī un bažās par apdraudējumu, kādu rada naidīga Krievijas rīcība, lietuviešu likumdevēji devušies savu Ungārijas un Polijas kolēģu pēdās un virza tiesību aktus, kur to ieviešanas gadījumā Lietuvā tiks iegrožota plašsaziņas līdzekļu brīvība un vārda brīvība.

NMPD pārtrauc ārkārtas situāciju Rīgas reģionālajā centrā

Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienests pieņēmis lēmumu par ārkārtas medicīniskās situācijas pārtraukšanu Rīgas reģionālajā centrā, BNN noskaidroja no dienesta pārstāves Ilzes Bukšas.

Ar Eigima partijas atbalstu par Daugavpils mēru ievēlēts jau reiz gāztais Elksniņš

Daugavpils mēra amatā ar bijušā domes priekšsēdētāja Riharda Eigima pārstāvētās Mūsu partijas atbalstu ceturtdien, 17.janvārī, ievēlēts savulaik no šī amata gāztais Andrejs Elksniņš.

IUB liedz slēgt 200 miljonus vērto NBS bruņoto automašīnu iegādes līgumu

Iepirkuma uzraudzības birojs aizliedzis Aizsardzības ministrijai slēgt vispārīgo vienošanos ar Somijas uzņēmumu Oy Sisu Auto AB par aptuveni 200 miljonus eiro vērto bruņotu automašīnu iegādi Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kā arī atcēlis iepirkuma komisijas lēmumu par sarunu procedūras rezultātiem.

Par nenotīrītām ietvēm un ēku jumtiem jau vairāk nekā 140 pārkāpumu protokoli

Pēdējās nedēļas laikā Rīgas pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija kopā konstatējuši 143 pārkāpumus par nenotīrītām ietvēm un ēku jumtiem

Rīga pretendē uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu 2019.gadā

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir izvirzīta prestižajam Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb European Best Destination titulam 2019.gadā.