Kaļinu ieceļ Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatā

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns otrdien, 3.maijā, pārcēla Dmitriju Kaļinu no Olaines cietuma priekšnieka amata Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka amatā. Viņa kandidatūru iecelšanai jaunajā amatā pēc tieslietu ministra rosinājuma atbalstīja arī Ministru kabinets.

Kā uzsver Bordāns, no jaunā Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja sagaida būtisku ieslodzījuma vietu sistēmas attīstību, pilnveidojot resocializācijas procesu un ieviešot inovatīvas reformas.

Ministru kabineta sēdē tieslietu ministrs atzina, ka pēc pārrunām ar komisijas izraudzīto IeVP priekšnieka amata kandidātu ir guvis pārliecību, ka Kaļins spēs nodrošināt attīstību un realizēt praksē Eiropas vērtībām atbilstošas sodu izpildes sistēmas uzdevumus.

Savukārt Kaļins norādīja, ka, stājoties jaunajā amatā, viņam ir svarīgi attīstīt ieslodzījuma vietu sistēmu un tās darbā ieviest mūsdienīgas darba metodes, kā arī celt nodarbināto kvalifikāciju un sniegt atbalstu viņiem pienākumu izpildē, lai veicinātu IeVP uzdevumu pilnvērtīgu un profesionālu izpildi.

Bordāna izveidotā Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amata kandidātu vērtēšanas komisija atklātā konkursā par atbilstošāko kandidātu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatam vienbalsīgi izvēlējās Olaines cietuma priekšnieku Kaļinu. Saskaņā ar likumu Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieku ieceļ amatā uz pieciem gadiem, to dara tieslietu ministrs pēc tam, kad viņa kandidatūru apstiprina arī Ministru kabinets.

Kaļins līdz šim pildīja Olaines cietuma priekšnieka pienākumus. No 2015. līdz 2016.gadam viņš bijis arī būvdarbu koordinators Norvēģu finanšu instrumenta projektā un organizējis būvdarbu procesus jaunas nodaļas izveidei Olaines cietumā. Savukārt no 2019.gada Kaļins koordinējis Norvēģijas finanšu instrumenta projektu ar mērķi Olaines cietuma teritorijā izveidot jaunu Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālistu mācību centru. No 2020.gada viņš pārstāv Ieslodzījumu vietu pārvaldi EuroPris organizācijas darba grupā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas