Kaljulaida ANO līderu uzrunā iestājas par sieviešu tiesībām kā drošības, demokrātijas garantu

«Demokrātija, drošība un attīstība nevar pastāvēt tikai ar vienu cilvēces pusi,» Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaia (Kersti Kaljulaid) sacījusi uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaljulaida, kurai šoruden noslēgsies piecu gadu termiņš kaimiņvalsts augstākajā amatā, savu runu ANO Ģenerālajā asamblejā, Ņujorkā teikusi trešdien, 22.septembrī. Viņa uzsvērusi, ka pasaulē turpinās militāri konflikti, piemēram, Sīrijā un Ukrainā, turklāt izcēlušies arī jauni konflikti. Šeit kā piemēru Igaunijas prezidente minējusi Baltkrieviju, kas izmanto «jaunus hibrīdinstrumentus, lai uzbruktu demokrātiskām sabiedrībām ar nevainīgiem cilvēkiem».

Lasiet arī: Igaunijas jaunievēlētais prezidents: Sabiedrības polarizāciju var pārvarēt ar pacietību

«Tie, kuri cieš visvairāk, joprojām ir visvārīgākie mūsu sabiedrību locekļi – sievietes, bērni un pusaudži,» uzrunājot citu valstu līderus, sacījusi Kaljulaida. Viņa darbojas arī kā ANO Katras sievietes, katra bērna iniciatīvas pasaules vēstnese.

Kā norādījusi Igaunijas prezidente, koronavīrusa pandēmija ir kaitējusi sieviešu tiesību uzlabošanai pasaulē. Viņasprāt «arī visattīstītākās valstis nav bijušas pasargātas» no sieviešu tiesību stāvokļa pasliktināšanās, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas