Kaljulaida apmeklēs Maskavu, vēlas tikties ar Putinu

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida aprīlī dosies darba vizītē uz Maskavu, kur, neraugoties uz abu valstu saspīlētajām attiecībām, ir pieteikusi tikšanos ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, otrdien, 2.aprīlī, ieceri par augstākā līmeņa tikšanos atklājusi Igaunijas prezidentes kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Kaidi Ahere (Kaidi Aher).

«Prezidentes Kaljulaidas vizītes plāns vēl nav apstiprināts, taču ir nosūtīts oficiāls lūgums tikties ar prezidentu Vladimiru Putinu,» sacījusi Ahere.

Kaljulaidas vizītes galvenais mērķis gan ir cits. Ir atjaunots vēsturiskais nams, kur Maskavā atrodas Igaunijas vēstniecība. Prezidente ir iecerējusi to atklāt, kā arī tikties ar igauņu diplomātiem un sabiedriskiem darbiniekiem, kuri veido Igaunijas-Krievijas nebūt ne vienkāršās attiecības.

Pēdējā reize, kad Igaunijas valsts galva ir ticies ir Krievijas prezidentu bija 2011.gadā, kad ar Putinu tikās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Tomas Hendrik Ilves).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas