Kaljulaida atsauc kandidatūru uz «bagāto valstu kluba» vadītājas amatu

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) ir paziņojusi, ka atsauks savu kandidatūru uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāra amatu, lēmumu skaidrojot ar citu valstu nevēlēšanos viņu atbalstīt, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaljulaidas kandidatūra uz augsto amatu starptautiskajā organizācijā virzīta tika ar valsts atbalstu un tika pieteikta 2020.gada oktobrī. Igaunijas augstākās amatpersonas pieteikums pārvarējis atlases konkursa pirmo kārtu, taču viņa nolēmusi izstāties otrajā kārtā, nesaskatot sev pietiekamu atbalstu organizācijas dalībvalstu vidū.

«OECD ir vienprātības organizācija, un galvenais mērķis bija izvēlēties par nākamo ģenerālsekretāru kandidātu, kuram ir vislielākais atbalsts. Apspriešanās ar dažādām OECD dalībvalstīm ir novedušas pie secinājuma, ka vairākām valstīm mana stāšanās amatā pēc Igaunijas prezidentes amata pilnvaru termiņa beigām nebūtu labākais risinājums šajā vētrainajā laikā.

Tādēļ es atsaukšu savu kandidatūru,» norādījusi Kaljulaida.

Igaunijas prezidente arī paudusi pateicību valsts ārlietu ministrijai, bijušajam Igaunijas premjerministram Jiri Ratasam (Jüri Ratas) un citiem iepriekšējās valdības locekļiem par viņas kandidatūras atbalstīšanu. OECD pašreizējā ģenerālsekretāra Anhela Gurijas (Ángel Gurría) pilnvaru termiņš noslēgsies 2021.gada jūnijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas