Kaljulaida, atstājot Igaunijas prezidentes amatu, paliks sabiedriski aktīva vecmāmiņa

Kersti Kaljulaidai, Igaunijas prezidentei, amatā atlikušas 40 dienas. Viņa pavēstījusi, ka arī pēc prezidentūras grasās palikt sabiedriski aktīva, tomēr varēs veltīt vairāk laika ģimenei, kur uzmanība jāvelta četriem mazbērniem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Trešdien, 1.septembrī, Kaljulaida sniegusi interviju Tartu pilsētā, kur dzīvo arī viņas nākamais amata pienākumu pārņēmējs Alars Kariss (Alar Karis).

Lasiet arī: Igaunijai būs cits prezidents. Vēlēšanu otrajā kārtā parlaments tomēr atbalsta Karisu

Prezidente intervijā uzsvērusi, ka visi viņas priekšteči atjaunotajā Igaunijā – Lentarts Meri (Lennart Meri), Arnolds Rītels (Arnold Rüütel) un Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) – pēc savu amata pilnvaru beigām turpinājuši dot savu ieguldījumu Igaunijas dzīvē. «Šajā nozīmē arī es negrasos nekur doties. Es plānoju turpināt atbalstīt visas jomas, kas man ir bijušas tuvas sirdij, sasniedzot mērķus, un, iespējams, pievērst uzmanību jomām, kur mūsu sabiedrībai vajadzīgs atbalsts,» sacījusi pēc skaita piektā Igaunijas prezidente.

ERR vēsta, ka tā kā piecos amata pilnvaru gados viņai darba pienākumi paņēmuši daudz laika, ko citādi varētu veltīt ģimenei, 51 gadu vecā Kaljulaida saista turpmāko dzīvi arī ar vecmāmiņas lomu. «Galu galā, kāpēc es nevarētu būt jauneklīga vecmāmiņa? Man arī ir četri diezgan mazi mazbērni, kuri noteikti vēlētos satikt savu vecmāmiņu biežāk, nekā bijis iespējams līdz šim.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas