Kaljulaida Austrijā aicina sadarboties «digitālās un zaļās revolūcijas» īstenošanā

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) šonedēļ valsts vizītē apmeklē Austriju, kur iestājusies par sadarbības pastiprināšanu valstu e-pārvaldībā un virzībā uz ES zaļā kursa īstenošanu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaljulaida trešdien, 26.maijā, un ceturtdien, 27.maijā, viesojas Austrijā, kur tikusies ar igauni – Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu (Alexander Van der Bellen). Ilggadējā Austrijas prezidenta vecāki bija Igaunijas pilsoņi. Starpkaru periodā viņi dzīvoja Baltijas valstī, bet Otrā pasaules kara laikā, bēgot no Padomju okupācijas, nonāca Vīnē, kur apmetās uz dzīvi un laida pasaulē nākamo Austrijas prezidentu.

Lasiet arī: Tallinā veidos 70 elektroskrejriteņu novietnes, lai mazinātu auto transportu

«Šodien līdztekus tikšanās reizei ar prezidentu van der Bellenu, tikos ar daudziem cilvēkiem un apspriedu daudzas tēmas,» trešdien informējusi Kaljulaida. «Vizītes mērķis ir pastiprināt sadarbību starp abām valstīm, jo sevišķi attiecībā uz digitālo un zaļo revolūciju, kā arī lai atzīmētu diplomātisko attiecību simtgadi.»

Kā ziņo ERR, prezidentes padomnieks Lauris Kūsings (Lauri Kuusing) norādījis, ka Igaunija ir panākusi pāreju uz valsts e-pārvaldi. «Austrija, no otras puses, ir viena no attīstītākajām ES valstīm attiecībā uz klimata ambīcijām un ekoloģisko pāreju. Apvienojot mūsu zināšanas un pieredzi, mēs varam kopīgi piedāvāt gudrus un ilgstpējīgus risinājumus,» sacījis Kaljulaidas padomnieks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas