Kaljulaida dodas vizītē uz Afganistānu, ko šogad pametīs ASV un sabiedroto spēki

Afganistānā, ko pēc 20 gadus ilgas karadarbības, 2021.gadā gatavojas atstāt ASV un tās NATO sabiedroto karaspēks, trešdien, 21.aprīlī, savu vizīti sāk Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Darba vizītes mērķis ir atzinīgi novērtēt Igaunijas Aizsardzības spēku devumu Afganistānas karā un šīs Dienvidāzijas valsts nākotnē. Kaljulaida vizītes laikā plānojusi tikties ar Afganistānas prezidentu Ašrafu Gani, aizsardzības ministru Hanēfu Atmaru, kā arī ar Igaunijas Aizsardzības spēku militārpersonām, sabiedroto spēku komandieri Afganistānā un valstī izvietotā ANO personāla vadību.

Lasiet arī: Spānijā likvidē 3D printeru šaujamieroču darbnīcu

«Operācija Afganistānā bijusi ilgākā un vissarežģītākā militārā misija atjaunotās Igaunijas pieredzē,» vērtējis prezidentes aizsardzības padomnieks Pēters Kuimets (Peeter Kuimet). «Ar šo vizīti republikas prezidente, kura ir arī nacionālo Aizsardzības spēku augstākā virspavēlniece, vēlas uzsvērt visu tur dienējušo Igaunijas militārpersonu ieguldījumu.»

Šobrīd Afganistānā atrodas 45 Igaunijas militārpersonas. ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) šomēnes paziņojis, ka no Dienvidāzijas valsts līdz 2021.gada 11.septembrim tiks izvests viss ASV karaspēks. Arī Igaunija plāno šogad izbeigt savu karavīru sūtīšanu uz Afganistānu, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas