Kaljulaida svētku uzrunā izgaismo rupjību parlamentā, mudina ieguldīt pētniecībā

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljilaid) Igaunijas neatkarības dienas uzrunā izteikusi skumjas, ka valdošā koalīcija pērn «paudusi rupjus un muļķīgus izteikumus» tā vietā, lai risinātu būtiskas problēmas, ziņo raidsabiedrība ERR.

BNN piedāvā lasīt fragmentus no Kersti Kaljulaidas uzrunas Igaunijas parlamentā Rīgikogu, ar ko prezidente uzstājusies pirmdien, 24.februārī, atzīmējot Igaunijas dibināšanas 102.gadadienu.

«Lūdzu, dariet savu darbu!»

«Ko jūs darāt, dārgais Rīgikogu? Beigu beigās, mēs esam parlamentāra valsts – neviens cits kā vien jūs nevar virzīt uz priekšu Igaunijas attīstību! Jums ir daudzas brīvības un daudzas tiesības, no kurām viena ir iespēja izveidot Igaunijas valdību, un katra valdība, ko jūs izveidojat, protams un neapšaubāmi, ir likumīga. Tomēr ar to nepietiek. Lūdzu, dariet savu darbu! Aizstāviet savu pašcieņu, apzinieties Igaunijas iespējas, balstieties uz tā labā, kas jau ir paveikts, un esiet gatavi nākotnei!»

Igaunijas valdībā 2019.gadā bijis ne mazums iekšpolitisku skandālu, kuros bijuši iesaistīti galvenokārt valdības ministri no Igaunijas Konservatīvās Tautas partijas (EKRE).

Lasiet arī: Kaljulaida atvainojas Somijas prezidentam par igauņu ministra izteikumiem

Pētniecības finansēšanā jāmācās no Somijas un Zviedrijas

«1997.gadā, kad Somijas ekonomika bija tik liela kā pašlaik mūsējā, valsts pētniecībā ieguldīja 2,7% no iekšzemes kopprodukta. Zviedrija 1995.gadā, kad bija tajā pašā līmenī, ieguldīja pat 3,1%. Tas arī ir iemesls, kādēļ šobrīd Zviedrija un Somija nav tikai vidusmēra Eiropas ekonomikas, bet divas no visbagātākajām valstīm pasaulē.

(..) Mēs vēlamies, lai dzīve attīstītos. Mēs vēlamies, lai tā attīstītos ar ekonomisko izaugsmi, kuras pamatā būtu dabai draudzīgas tehnoloģijas!»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas