Kallasa: Ir daudz elektrības cenu stabilizēšanas iespēju, ieskaitot CO2 kvotu pilnveidi

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) norādījusi uz nepilnībām ES emisiju tirgošanas sistēmā kā uz vienu no pašreizējās Baltijas enerģētikas cenu krīzes iemesliem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Reformu partiju pārstāvošā valdības vadītāja otrdien, 18.janvārī, uzstājusies Igaunijas parlamentā ar uzrunu par iespējām stabilizēt elektroenerģijas cenas un elektroenerģijas tirgu, ar ko jau kopš rudens saskaras valsts un igauņu patērētāji.

«Dzīve ir mums parādījusi, ka pašreizējais risinājums nav optimāls un tas ir jāpapildina. Ir saprotams un pieļaujams, ja emisijas kvotu tirdzniecības sistēma ir līmeniskāka, nevis tāds karuselis, kāds tas ir pašlaik,» sacījusi Kallasa.

Lasiet arī: Latvenergo noslēdzis īstermiņa aizņēmuma līgumus par kopumā 90 miljoniem eiro

Otrs veids, kā stabilizēt situāciju, Igaunijas premjerministres vērtējumā, būtu lielāks tādu elektroenerģijas piegādes līgumu skaits, kuros patērētājs piekritis fiksētai elektroenerģijas cenai. Kalasa informējusi, ka Igaunijas parlaments pašlaik veido grozījumus valsts elektroenerģijas tirgus likumā, lai definētu līgumu laušanas nosacījumus. «Elektrības piegādātāji norādījuši, ka [patērētāju skaita un cenu] paredzamība ļautu panākt fiksētās cenas līgumcenas samazinājumu par pāris desmitiem eiro par megavatstundu. (..) Šobrīd patērētāji var jebkurā brīdī atteikties no fiksētas cenas līgumiem, kas nemotivē pakalpojumu sniedzējus piedāvāt šādus līgumus,» tā Igaunijas premjerministres teikto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas