Kallasa Parīzē: Izaicinājumi uz ES austrumu robežas ir jārisina kopā ar NATO

Igaunijai, Francijai un pārējām ES dalībvalstīm ir jāreaģē uz izaicinājumiem pie ES austrumu robežas sadarbībā ar NATO, tā Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas) sacījusi, apmeklējot Franciju, vēsta raidorganizācija ERR.

Igaunijas valdības vadītāja trešdien, 24.novembrī, uzturējusies oficiālā vizītē Francijā. Pēc tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu (Emanuel Macron) viņa sacījusi saistībā ar Krievijas militārajām mācībām pie Ukrainas robežas: «Patlaban vissvarīgākais ir darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai novērstu jebkādu situācijas militāru saasinājumu. Šai saistībā ir kopīgi jāsper konkrēti soļi, lai atturētu Krieviju no situācijas tālākas saasināšanas,» Parīzē pavēstījusi Kaja Kallasa.

Lasiet arī: Igaunijas deputātu kvotu naudā sadalīti 2,8 miljoni eiro, pārsvarā – remontiem

Igaunijas premjerministre pateikusies Makronam par valsts būtisko ieguldījumu Baltijas gaisa telpas patrulēšanā no Igaunijas Emari gaisa spēku bāzes un Tapas militārā poligona. Pateicību Kallasa arī paudusi par Francijas vadošo lomu ilggadējā cīņā ar terorismu Sāhela reģionā, Āfrikas ziemeļrietumos.

Abu valstu līderi pārrunājuši arī uzņēmējdarbības jautājumus kontekstā ar ES klimata saudzēšanas politiku un digitālās ekonomikas attīstības centieniem. Igaunijas delegācijas pārstāvji Francijā piedalījušies divpusējās attiecībās ar franču uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti darboties Igaunijā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas