Kalnciema ielas graustu attīstītājs: Konservācijas sākšanu kavē būvvaldes prasības pilnveidot projektu

Ugunsgrēkā cietušais sešstāvu grausts Kalnciema ielā 2b, blakus Raņķa dambim

Kalnciema ielas nodegušo graustu attīstītājs Igaunijas uzņēmums Novira Capital pauž gatavību nekavējoties sākt ēku iekonservēšanu, taču norāda, ka procesu kavē būvvaldes prasības pilnveidot konservācijas projektu.

Viens no Novira Capital vadītājiem Aleksejs Nikolajenko informē, ka uzņēmums ir ieinteresēts kopējās teritorijas atjaunošanā un atbilstošo konstrukciju iekonservēšanā, jo Novira Capital ir plāns šī kvartāla attīstībai.

«Kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana ir gan mums, gan sabiedrībai ļoti nozīmīgs faktors. Tāpēc darām visu iespējamo, tostarp esam gatavi tūlīt pat nolīgt celtnieku komandu, lai sāktu aktīvu darbību, bet process un prasības to nepieļauj,» skaidroja Nikolajenko.

Lasiet arī: Policija uzsākusi pārbaudi par Kalnciema ielas ēkas nojaukšanu

Viņš informēja, ka attīstītāji kopā ar projekta ekspertiem vairākkārt ir tikušies ar pilsētas pārstāvjiem. «Taču esam situācijas ķīlnieki. No vienas puses Rīgas dome lūdz mums sagatavot un apstiprināt konservācijas projektu, no otras puses Būvvalde pieprasa konservācijas projektam pievienot aizvien jaunas detaļas, tieši tāpēc arī lūdzām pagarināt izpildes termiņu,» norādīja Nikolajenko.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Novira Capital lūgums un izklāstītie argumenti ir konstruktīvi un objektīvi, taču plašākus komentārus uzņēmums varēs sniegt tikai brīdī, kad saņems Rīgas domes oficiālo atbildi.

Rīgas dome 18.decembrī atteica Pārdaugavā, Kalnciema ielā 2B un Raņķa dambī 14, esošo graustu īpašnieku lūgumam pagarināt nama sakārtošanas termiņus.

Jau ziņots, ka 2018.gadā, naktī uz 25.novembri, ēkā Kalnciema ielā 2B izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpinājās vairākas dienas. 2019.gada janvārī Rīgas dome apstiprināja ēkas sakārtošanas darbu grafiku, kas paredzēja, ka ēkas konservācijas darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem piecu mēnešu laikā – līdz 1.jūlijam. Taču nams joprojām nav sakārtots.

Ēkas Kalnciema ielā īpašnieks kopš pērnā gada 18.septembra pastarpināti caur SIA NC K2B un vēl vienu Latvijas firmu ir igauņu uzņēmums Tradesman EU, kura juridiskā adrese reģistrēta Igaunijas nekustamo īpašumu projektu attīstīšanas un finansēšanas kompānijas Novira Capital biroju ēkā Novira Plaza, Tallinā. Savukārt ēku Raņķa dambī nopirkusi SIA NC K2A, kas pieder pašai Novira Capital. Abas ēkas kopā veido namu ansambli, kurš pēc būtības pieder savstarpēji saistītiem uzņēmumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas