Kalniete: Baltijas valstīm Ukraina būs jāgodina ar pieminekli

Pēc tam, kad Ukraina būs uzvarējusi Krieviju tās sāktajā karā, Latvijai būtu jāgodina Ukraina ar pieminekli, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV).  

«Tad, kad Ukraina būs karā uzvarējusi, es domāju, ka Latvijai un arī pārējām Baltijas valstīm, ir jāgodina Ukraina ar pieminekli, jo viņi būs pasargājuši Eiropu no Krievijas uzkundzēšanās un draudiem,» Kalnietes teikto citē lsm.

Savukārt piemineklis Uzvaras parkā Rīgā, pēc Kalnietes teiktā, būtu nojaucams. Patlaban ir īstais brīdis to darīt, jo to atbalsta arī Latvijas sabiedrības vairākums.

Pret šo pieminekli Latvijā nekad nav bijusi pozitīva attieksme, taču Krievijas agresija Ukrainā vēlreiz uzplēsusi Latvijas tautas vēstures rētas par pāridarījumiem Otrajā pasaules karā un pēc tam.

Tāpēc apsveicams ir Saeimas Ārlietu komisijas lēmums apturēt Latvijas un Krievijas līguma pantu par memoriālo būvju uzturēšanu, kam gan vēl nepieciešams Saeimas vairākuma atbalsts, sacīja Kalniete.

Viņa atzina arī, ka pēc Krievijas karaspēka pastrādātajiem noziegumiem Bučā un Hersonā demokrātiskās valstis ir daudz saliedētākas sankciju noteikšanā pret Krieviju. Sarunas Eiropas Savienībā (ES) par turpmākām sankcijām pret Krieviju mēdz būt sarežģītas, jo atsevišķās valstīs, piemēram, Ungārijā, dažās nozarēs var būt lielas problēmas.

Kalniete atzīmēja – ikreiz, kad ir sarūgtinājums par energoresursu sadārdzinājumu vai citu preču vai pakalpojumu cenu kāpumu, ir jāatceras, ka esam dzīvi, neslēpjamies pagrabos un nebēgam no mājām, kā tas notika Otrā pasaules kara laikā, un kas tagad Krievijas agresijas dēļ notiek arī Ukrainā.

Lasiet arī: BNN jautā | Vaidere: Krievija tēlo, ka piedalās miera sarunās ar Ukrainu

BNN jau vēstīja, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā aizritējuši jau vairāk nekā divi mēneši. Maskavas aizsāktais vardarbības vilnis ir padzinis no mājām ceturto daļu no 41 miljona Ukrainas iedzīvotāju. Bēgļu gaitās uz ārzemēm, tostarp Latviju, devušies vairāk nekā 5,1 miljons cilvēku.

Šobrīd vissmagāk klājas ielenktajiem Mariupoles iedzīvotājiem Azovstaļ rūpnīcas bunkuros, kā arī iebrucēju okupēto teritoriju iedzīvotājiem un vairākiem simtiem tūkstošu cilvēku, kuri, kā norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, deportēti uz Krieviju.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. izsmiekls nekas vairāk ,ja Ukraina atrastos kautkur dziļi Āzijā visiem būtu vienalga jo kā jau apstiprina izsteiciens ”jo viņi būs pasargājuši Eiropu no Krievijas uzkundzēšanās un draudiem” tikai ja karš apdraud pašu pakaļas sāk satraukties ,jo piemēram kad čečenus noslaucija no zemes virsas visiem bij vienalga un nekarinaja uz katra stūra viņu karogus ,takā beidzat šo liekulību vienreiz itkā jums rūpētu naba Ukrainas tauta ,jo vienīgais kas jums rūp ir sava drošība un nekas cits!!!!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas