Kalniete: Kremļa nepatiesie apgalvojumi nevar izdzēst ne vēstures faktus, ne karā ierauto tautu nestos upurus

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete

Eiropas Tautas partijas grupa trešdien, 15.janvārī, Eiropas Parlamentā rosinājusi debates par Otrā pasaules kara atceri un pret vēstures sagrozīšanu. Debates notika, lai paustu skaidru attieksmi pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina neseno retoriku, kuras nolūks ir pārskatīt starptautiski atzītu vēstures patiesību, noliedzot vēstures faktus par Otrā pasaules kara cēloņiem, tā norisi un noslēgumu, ziņo EP deputātes Sandras Kalnietes pārstāve Elīna Blīviņa.

Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Kalniete komentē: «Putina nolūks ir ar savu retoriku reabilitēt Padomju Savienības noziedzīgo rīcību, noslēdzot ar nacistisko Vāciju Molotova-Ribentropa paktu.»

«Apsūdzības, ko Putins izvirza Polijai, to apvainojot kara izraisīšanā un antisemītismā, ir nepatiesas un neatbilst vēstures patiesībai. Tās iekļaujas vēstures pārrakstīšanas stratēģijā, ko gadiem īsteno Kremlis.»

Uzstājoties Eiropas Parlamenta debatēs, Kalniete norādīja: «Šī gada 8.maijā Eiropa svinēs 75.gadadienu kopš Otrā pasaules kara beigām. Šo uzvaru kaldināja sabiedrotie ASV, Lielbritānija, Francija un Padomju Savienība. Kremlim ļoti gribētos šo uzvaru piesavināties kā savējo, taču to darīt traucē patiesība, ka 1939.gadā Padomju Savienība vienojās ar nacistisko Vāciju par Eiropas pārdali, kas atbrīvoja rokas Hitleram uzbrukt Polijai, iekarot Rietumeiropu, atstājot Lielbritāniju vienatnē cīnīties ar agresoru.»

Lasiet arī: Kalniete sašutusi, ka Putina preses sekretāra meita strādā Eiropas Parlamentā

«Faktiski no 1939.gada 1.septembra līdz 1941.gada 22.jūnijam Staļins bija Hitlera sabiedrotais, kas Padomju Savienību padara līdzatbildīgu par Otrā pasaules kara izraisīšanu. Putina mēģinājumi šos vēsturiskos faktus sagrozīt šo patiesību nevar izdzēst no vēstures. Tāpat, kā no vēstures nav izdzēšami karā ierauto tautu upuri, ciešanas un posts. Tas mums Eiropā vienmēr ir jāatceras,» uzsvēra Kalniete.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas