Kalniete: Tas, kas notiek pie Polijas robežas, ir pilnīgi nepieņemami

«Eiropas Komisijai vajadzētu beidzot saprast, ka realitāte ir totāli mainījusies. Tas, kas pēdējās dienās notiek pie Polijas robežas, kad Baltkrievijas drošības spēki ir izveidojuši apmēram 2 000 migrantu nometni, pārģērbušies un integrējušies starp šiem bēgļiem, viņus kūdot uz Polijas robežas šķērsošanu, ir pilnīgi nepieņemami,» TV24 raidījumā ZiņuTOP norādījusi Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV).

«Eiropas Savienība ir tiesiska, demokrātiska savienība, un mēs nekādus vardarbības līdzekļus nevaram lietot pret Lukašenko režīmu. Ar vardarbību es domāju to, ko darīja viduslaikos, kad Itālijā kādam nepatika, ko dara Francijas karalis, tad viņi iebruka un veda pie kārtības. Šodien nekas tāds nav iespējams,» uzsver politiķe.

Kalniete arī norāda, ka ES rīcībā joprojām ir sankciju jautājums. «Eiropas Parlaments vienmēr iet tālāk savās prasībās nekā Eiropas Padome piekrīt. Galvenais iemesls ir tas, ka nav jau šīs vienotības. Sankcijas ir vienprātības jautājums.»

Viņa arī norāda, ka ir arī citi veidi, kā var ietekmēt situāciju. «Tās ir starptautiskās organizācijas, no kurām Lukašenko ir jāizslēdz. Tas ir arī jautājums par piedalīšanos olimpiskajās spēlēs.»

«Mana dziļākā pārliecība ir tā, ka kamēr Putinam Lukašenko būs noderīgs, tikmēr viņš tur sēdēs,» viedokli pauž EP deputāte.

Runājot par vēl vienu problēmu Baltkrievijā, Kalniete saka: «Ir viens cits jautājums, kas ir ārkārtīgi smags. Tas ir jautājums par ārkārtīgi smago Covid-19 izplatību Baltkrievijā. Jautājums ir par to, vai mēs Eiropā apstiprinātās vakcīnas piedāvājam Baltkrievijai. Mēs zinām, ka Baltkrievija atteiksies, bet mums tas noteikti ir jādara.»

Kā ziņots, Lietuva noteikusi paaugstinātu gatavību 1 200 karavīriem, kuri izvietoti gar valsts robežu ar Baltkrieviju saistībā ar ziņām par jaunas migrantu straumes virzīšanos Baltkrievijā uz tās rietumu robežas pusi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lasiet arī: Reaģējot uz notiekošo pie Polijas robežas, arī Latvija sagatavojusi rīcības plānu

«Šī situācija nav militārs iebrukums vai tiešs apdraudējums valsts teritorijas nedalāmībai,» sacījis Lietuvas aizsardzības priekšnieks, ģenerālleitnants Valdemārs Rupšs (Valdemaras Rupšys). «Šī ir nelegālā migrācija, kas tiek organizēta pret mūsu valsti.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas