Kalniete: Ungārijas piemērs parāda demokrātijas trauslo dabu

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete

Šā brīža politiskā situācija Ungārijā ir piemērs tam, cik demokrātija Centrāleiropā, Baltijā un citur ir trausla un viegli manipulējama, norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete.

Viņa uzskata, ka Ungārija ir izvēlējusies diezgan asu nostāju jautājumos, kas daudziem Eiropā ir svarīgi. «Nevar censties izkārtot lietas tā, ka prese, izglītība un nevalstiskās organizācijas tiek kontrolētas, un vēl vairākkārt ierunāties par nāvessoda atjaunošanu,» domā deputāte.

Kalnietei nav saprotams, kādēļ vienas partijas interesēs, kurai ir konstitucionālais vairākums, būtu nepieciešams pielietot tik drastiskus līdzekļus. «Šo līdzekļu konsekventa īstenošana faktiski rada iespaidu, ka tiek būvēta bāze vienam jaunam palēcienam prom no demokrātijas tradicionālajām normām,» saka Kalniete.

Savukārt eiroparlamentārietis Artis Pabriks (V) ir pārliecināts, ka Ungārijas un arī citu valstu piemēri liecina par problēmu, kad populisms tiek apvienots ar anti eiropeisku politiku, kas raugoties no Latvijas pozīcijām ir ļoti bīstami, jo esam robežvalsts, un vājinot Eiropas Savienību (ES), tiek vājinātas arī Latvijas nacionālās intereses.

Viņš saka, ka Ungārijas premjers ir vērtējams ļoti neviennozīmīgi, un tas, ko viņš ir darījis, vēršoties pret Džordža Sorosa dibināto Centrāleiropas Universitāti un apkarojot liberālo demokrātiju, nekādā veidā «nespodrina viņa spalvas».

«Tādi politiķi kā Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, koķetē ar citiem autoritāriem režīmiem, un stāstīt klajas muļķības par to, ka Ungārija vēlas liberālu demokrātiju, ir nesaprotama, jo demokrātija bez liberālisma vienkārši ir diktatūra,» saka deputāts, norādot, ka Orbāna politika ir vēršanās pret Eiropas kontinenta pamatvērtībām, kas tika ieliktas jau pēc Otrā pasaules kara.

Tikmēr ES un EP politiķu pārmetumus Ungārijas virzienā Pabriks sauc par «tvaika izlaišanu». «Ne jau EP spēs kaut ko izdarīt ar neatkarīgas dalībvalsts premjeru, kurš ir pietiekami populārs. Politiķiem ir zināma vēlme sevi pozicionēt un spiediens ir arī no atsevišķām politiskām aprindām vai dalībvalstīm, kas nav apmierinātas ar Orbānu,» uzskata eiroparlamentārietis.

Kā ziņots, Eiropas Komisija (EK) trešdien, 26.aprīlī, ierosinājusi tiesisko procedūru pret Ungāriju, vēršoties pret likumu, kurš var novest pie ASV miljardiera Džordža Sorosa dibinātās Centrāleiropas Universitātes slēgšanas.

«Mēs esam izlēmuši uzsākt tiesisko procedūru par augstākās izglītības likumu, nosūtot Ungārijas valdībai vēstuli ar oficiālu paziņojumu,» preses konferencē pavēstīja EK viceprezidents Valdis Dombrovskis. «Ungārijas valdībai ir laiks reaģēšanai, un tad pēc reakcijas komisija lems par nākamajiem soļiem.»

Ref:224.000.103.1035

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Vairāk skatītos savas valsts virzienā nevis tenkotu par citu ES valstu politiku. Populisti Pabrika kgs un biedre Kalniete ir mūsu pašu valdība, kas 27 gadu laikā tikai vienu bilancspējīgu budžetu dzemdējuši un aizraidījuši ekonomiskā trimdā piekto daļu latviešu.
    Naudas vienmēr trūkst zemniekiem, medcīnai, pensionāriem tikai finansiāli daudzcietušās Karginu ģimenes Remam tiesas piespriesti 15 miljoni papildus atradās, tāpat kā atradās gandŗīz miljards valsts naudas ar ko glābt privātu banku. Tāpat atradās 300 miljoni eiro ko maksāt par LV VID zemes nomu no Maskavas, bet sadalot uz 30 gadiem jau nav tik liela summa. Vislielākie populisti esat Jūs,politiķi, kas pārstāvat Latviju valdības un eiroparlamenta aprindās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas