Kalnmeiers «novilks» līdz pilnvaru termiņa beigām? AT neredz pamatu ģenerālprokurora atlaišanai

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Augstākās tiesas senatore Marika Senkāne nav konstatējusi pamatu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atlaišanai no amata, ziņo Augstākās tiesas pārstāve Rasma Zvejniece.

Savukārt Tieslietu ministrija jau iepriekš bija secinājusi –

Kalnmeiera līdzšinējā darbība varētu būt nodarījusi būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm un tā nav savienojama ar augstajām prasībām šī amatam ieņemšanai.

Kalnmeiers, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) ieskatā, nespēj nodrošināt efektīvu prokuratūras darbu, kvalitatīvu kontroli un uzraudzību pār padoto prokuroru darbu, kā arī nespēj to organizēt un vadīt tā, lai prokuratūra iespējami ātri varētu pārņemt savā darbā starptautiski atzīto labo praksi.

Vēl par šo tematu: Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Saņemot 39 Saeimas deputātu pieprasījumu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs ierosinājis pārbaudi ģenerālprokurora Kalnmeiera atlaišanas pamatu izvērtēšanu.

Kopumā pārbaudei saņemti materiāli no Tieslietu ministrijas, Saeimas deputātiem, Valsts kontroles un Ģenerālprokuratūras.

Atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai pārbaudes materiālu izvērtēšanai un Senkānes atzinuma sniegšanai tiks sasaukts Augstākās tiesas plēnums.

Kalnmeieram amata pilnvaru termiņš beidzas nākamā gada pavasarī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas