Kalnu Karabahā ziņo par 50% iedzīvotāju došanos bēgļu gaitās

Kaujas pie Terteras pilsētas Kalnu Karabahā

Kaukāza separātiskajā reģionā Kalnu Karabahā otro nedēļu turpinoties karadarbībai starp Armēniju un Azerbaidžānu, reģiona tiesībsargs paziņojis, ka bēgļu gaitās ir devusies aptuveni puse reģiona iedzīvotāju, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 7.oktobrī, armēņu apdzīvotās Kalnu Karabahas tiesībsargs Artaks Beglarjans pavēstījis ziņu aģentūrai AFP: «Pēc mūsu sākotnējām aplēsēm bēgļu gaitās ir devušies aptuveni 50% Karabahas iedzīvotāju un 90% sieviešu un bērnu, kas ir aptuveni starp 70 000 un 75 000 cilvēku.»

Armēnija norādījusi, ka kaujas trešdien turpinājušās visā frontes līnijā un vainojusi Azerbaidžānu Kalnu Karabahas lielākās pilsētas Stepanakertas apšaudīšanā ar artilērijas lādiņiem. Azerbaidžāna savukārt paziņojusi, ka pretinieka raidīti šāviņi trāpījuši civiliedzīvotāju apdzīvotās teritorijās Azerbaidžānā, tostarp valsts otrajā lielākajā pilsētā, Gendžē.

Lai censtos pārliecināt puses izbeigt karadarbību, ceturtdien, 8.oktobrī, Šveicē plānota Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Minskas diplomātiskā formāta tikšanās ar Azerbaidžānas un Armēnijas pārstāvjiem. Atrisināt Kalnu Karabahas konfliktu Minskas diplomātiskais formāts centies jau kopš 1990.gadiem, un pagaidām tas nav panākts, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas