Kalnu Karabahas pamieru Azerbaidžānā uztver kā uzvaru, Armēnijā – kā padošanos

Ervānā policija aiztur protestētāju

Kalnu Karabahas konfliktā Kaukāzā stājies spēkā neērts pamiers. Tā kā Arzerbaidžānas spēki pēdējā konflikta uzliesmojumā spējuši atgūt stratēģiskas nozīmes apvidus, Baku karadarbības apturēšana uztverta kā uzvara, bet Erevānā kā zaudējuma atzīšana, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Pamiers, kura panākšanā starp Armēniju un Azerbaidžānu, vidutāja bija Krievija, tika noslēgts pirmdien, 9.novembrī. Nākamajā dienā abās Kaukāza kaimiņvalstīs risinājušies notikumi ar krasi pretējām sabiedrības noskaņojuma izpausmēm.

Azerbaidžānas spēki pēdējās karadarbības laikā atņēmuši Kalnu Karabahas separātiskajiem spēkiem stratēģiski nozīmīgus apvidus, tostarp cietokšņa pilsētu Susu. Tā atrodas Kalnu Karabahas galvaspilsētas Stepanakertas tuvumā.

Otrdien, 10.novembrī, Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku ielās iedzīvotāji pauduši prieku par ievērojamu uzvaru.

Armēnijas galvaspilsētā Erevānā premjerministrs Nikols Pašinjans savukārt paziņojis, ka viņš piekritis pamieram šādos apstākļos pēc padziļinātas militārās situācijas analīzes, taču tas viņam esot bijis neizsakāmi sāpīgi.

Pašinjana paziņojums izsaucis armēņu dusmas, un neapmierinātu iedzīvotāju grupas ielauzušās Armēnijas parlamenta ēkā, valdības ēkā un arī premjerministra oficiālajā rezidencē, raisot spekulācijas, ka Pašinjans varētu tikt gāzts no amata.

Uz Kalnu Karabahu ir nosūtīti Krievijas miera uzturētāji, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas