bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
EstoniaIgaunija

Kamēr igauņi rīkojas, Latvijā aizrit dienas, meklējot atbildīgo par emigrantu atgriešanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonds pagājušajā nedēļā Īrijas starptautiskajā darba izstādē prezentējuši darba iespējas Igaunijā, tādā veidā mēģinot piesaistīt no valsts izbraukušos iedzīvotājus. Savukārt Latvijā, izskatās, ka stratēģija, kā atgriezt aizbraukušos iedzīvotājus, ir visai vāja, jo, apzvanot ministrijas, bija nepieciešama viena diena, lai noskaidrotu, kurš ir atbildīgs par izbraukušā darbaspēka piesaisti, un vēl viena diena, lai uzzinātu, kāda ir stratēģija.

Kamēr Igaunijas mērķis ir pastāstīt par to, ko var sniegt apdrošināšanas fonds aizbraukušajiem iedzīvotājiem, Latvijas valdība ar stāstīšanu gan neaizraujas.

Sākumā tika zvanīts uz  Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), kurā biznesa ziņu portālam BNN.LV mārketinga un starptautisko attiecību nodaļas speciālists Dainis Jukonis laipni atbildēja, ka aģentūra nodarbojas ar rīkojumu izpildi un stratēģiskos plānus neveido. Tika ieteikts vērsties Labklājības ministrijā, kura ir NVA rīkojumu devējs. Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Uzule, savukārt, pēc divu stundu ilgas sarakstes, informēja, ka, konsultējoties ar attiecīgās jomas speciālistu, noskaidrots – atbildīgā iestāde būtu Kultūras ministrija, kura koordinē ziņojuma – Par nepieciešamo rīcību, lai veicinātu darba meklējumos izbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos – iekļauto uzdevumu izpildi.

Diemžēl arī Kultūras ministrijā uzreiz nespēja atbildēt, kāda ir Latvijas stratēģija attiecībā uz aizbraukušajiem iedzīvotājiem, un par ziņojuma eksistenci Ministres padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andris Saulītis sākotnēji nemaz neminēja. Vēlāk gan ministrija rakstiski atbildēja, ka iepriekš minēto ziņojumu atbildīgas un tā sagatavošanā iesaistītas vairākas ministrijas – Ārlietu, Ekonomikas, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Labklājības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Esot apstiprinātas vairākas ilgtermiņa prioritātes, lai mazinātu Latvijas iedzīvotāju izbraukšanu no valsts darba meklējumos un veicinātu to atgriešanos:

·  mājokļu pieejamības nodrošināšana iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem;

·  reģionu attīstība, nodrošinot infrastruktūru, kas nepieciešama iedzīvotāju nodarbinātībai un bērnu, ģimenes vajadzībām;

·  darba tiesisko attiecību kultūras attīstība;

·  nodokļu un pabalstu sistēmas pārskatīšana nolūkā stiprināt ģimeņu ar bērniem labklājības līmeni;

·  birokrātisku šķēršļu mazināšana pozitīvām komercdarbības, lauksaimniecības, pilsoniskās sabiedrības iniciatīvām, kā arī indivīdu un to ģimenes locekļu sociālo problēmu risināšanā.

Saulītis sarakstē norādījis, ka viens no informatīvajiem avotiem ir iepriekš jau pieminētā NVA, proti, aģentūras interneta mājas lapā ir pieejama plaša informācija saistībā ar nodarbinātību un darba iespējām Latvijā. Turklāt Nodarbinātības valsts aģentūra reģistrējot brīvās darba vietas sistēmā, kurai ar interneta starpniecību var piekļūt visi interesenti. Saskaņā ar aktuālāko informāciju, šo portālu mēnesī apmeklē vidēji 183 tūkstoši cilvēku, tai skaitā, ārvalstīs dzīvojošie, piemēram, no Lielbritānijas skatījumu skaits aprīlī bija 32 tūkstoši, teic Saulītis.

Kultūras ministrijas pārstāvis pārliecināts, ka jautājums par ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem ir svarīga topošās Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas programmas sastāvdaļa, pie kuras darbs noslēgsies un tā tiks apstiprināta šā gada oktobrī.

«Šobrīd ir publicēts programmas ievaddaļas projekts, kurš sākas ar vārdiem: «Ikviens latvietis un Latvijas pilsonis (arī tie, kas dzīvo svešumā), ikviens Latvijas iedzīvotājs ir vajadzīgs Latvijai.» Tāpat ievadā norādīts, ka «daudzi Latvijas iedzīvotāji ir devušies strādāt uz ārzemēm, gan apmetoties mītnes zemēs uz īsu laiku, gan plānojot tur palikt ilglaicīgi,» citē Saulītis.

Atgriežoties pie Igaunijas prakses, Marta Tarks, kas pārstāv Eiropas Komisijas un Bezdarba apdrošināšanas fonda rīkoto projektu, portālam E24 skaidro: «Mūsu mērķis ir pastāstīt part to, ko var sniegt apdrošināšanas fonds. Piemēram, informāciju par eksporta-importa pabalstu iespējām. Ja cilvēki vēlas atrast darbu Igaunijā, viņi var to veikt trīs mēnešu laikā, tādā veidā saglabājot pabalstu, kas tiek izsniegts Īrijā. Sadarbībā ar Uzņēmējdarbības attīstības fondu mēs piedāvājam arī dažas biznesa priekšrocības. Mēs pacentīsimies atgriezt cilvēkus atpakaļ,» teic Tarks.

Saskaņā ar viņas teikto, Bezdarba apdrošināšanas fonds nolēmis doties uz izstādi tāpēc, ka Īrijā dzīvo daudz igauņu, kas palikuši bez darba. Vienlaikus fonds grasās piedāvāt darba iespējas gan igauņiem, gan īriem.

 


Pievienot komentāru

  1. Siemīte teica:

    Vienkārši apbrīnojami, kā strādā mūsu valdība. Vai tad iedzīvotāju atgriešana mājās nav viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai veicinātu ekonomiku? Kā var atstāt tik svarīgi lietu novārtā, rakstot kaut kādus bezjēdzīgus ievadus ar pilnīgu “ūdeni”.

  2. Viena tante teica teica:

    Labs piemērs tam kā strādā mūsu valsts iestādes un cik daudz tās zina par savām funkcijām.

  3. Jānis teica:

    Igauņi atkal priekšā, kāds pārsteigums:(

Konkursā uz FKTK vadītāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile, informē Valsts kancelejā.

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.

Igaunijā vēlas būtiski dārgāku tabaku, mazajiem brūžiem – paplašināšanos

Igaunijā ierosināti grozījumi akcīzes nodokļa likmēs paredz 15% likmes sadārdzinājumu tabakai un izmaiņas mazo alus darītavu definīcijā, kas paredz nodokļa atlaižu attiecināšanu uz ievērojami lielāku produkciju.

Ukrainā nodeg centrālās bankas eksprezidentes māja

Ukrainas policija izmeklē ugunsgrēku, kurā nodegusi Ukrainas banku sistēmas reformētājas, centrālās bankas bijušās prezidentes māja. «Terors turpinās,» tā komentējusi eksbaņķiere Valērija Gontareva.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Policija sākusi kriminālprocesu par inficēšanās gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Igauņu tehnoloģiju uzņēmumi apņemas kļūt klimatam ilgtspējīgi līdz 2030.gadam

33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas, ieskaitot taksometru pakalpojumu sniedzēju Bolt, ir parakstījuši Zaļo solījumu, apņemoties līdz 2030.gadam pārkārtot savu darbību tā, lai no vides un klimata piesārņojuma viedokļa kļūtu pilnībā ilgtspējīgi.

airBaltic augustā pārvadā par 28% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada augustā pārvadājusi 566 093 pasažierus jeb par 28% vairāk nekā šajā mēnesī pērn.

VK: Pašvaldības rīkojas bezatbildīgi, aizņemoties naudu neizvērtētiem un pārāk lieliem projektiem

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem, secinājusi Valsts kontrole.

Lietuviešu zemnieki atsakās no piena ražošanas zemās iepirkuma cenas dēļ

Piena iepirkuma cenas Lietuvā ir tik zemas, ka mazām un vidējām piena saimniecībām nav izdevīgi pastāvēt, un gada laikā no šīs nozares valstī ir attiekusies katra astotā saimniecība, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvija starp deviņām Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Kalniete ievēlēta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidentes amatā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – viceprezidenti.

ASV iesūdz tiesā Snoudenu par viņa jauno grāmatu

Amerikāņu trauksmes cēlējs Edvards Snoudens izdevis jaunu grāmatu, pret kuru prasību tiesā jau tās iznākšanas dienā iesniegušas Amerikas Savienotās Valstis. Prasības mērķis ir «iegūts visus ieņēmumus» no grāmatas tirdzniecības.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja akceptē Rīgas zoodārza lūgumu palielināt pašvaldības dotāciju par 80 000 eiro uzturēšanas izdevumu segšanai.

Kariņš rosinās auditu par ēdināšanu izglītības iestādēs visā Latvijā

Pēc zarnu nūjiņu infekcijām Siguldā un PVD atklātajiem pārkāpumiem praktiski visās turienes izglītības iestādēs, tiks rosināta pārbaude par to, kā ēdināšana notiek citās izglītības iestādēs Latvijā, atklājis premjers Krišjānis Kariņš.

Spānijā izsludina ceturtās vēlēšanas pēdējos četros gados

Spānijā saglabājas ieilgusi politiska nestabilitāte. Pagaidu premjerministrs Pedro Sančess, nespējot nodrošināt parlamenta vairākuma atbalstu valdības izveidei, paziņojis par jaunu vēlēšanu rīkošanu.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->