bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 19.07.2019 | Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
EstoniaIgaunija

Kamēr igauņi rīkojas, Latvijā aizrit dienas, meklējot atbildīgo par emigrantu atgriešanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonds pagājušajā nedēļā Īrijas starptautiskajā darba izstādē prezentējuši darba iespējas Igaunijā, tādā veidā mēģinot piesaistīt no valsts izbraukušos iedzīvotājus. Savukārt Latvijā, izskatās, ka stratēģija, kā atgriezt aizbraukušos iedzīvotājus, ir visai vāja, jo, apzvanot ministrijas, bija nepieciešama viena diena, lai noskaidrotu, kurš ir atbildīgs par izbraukušā darbaspēka piesaisti, un vēl viena diena, lai uzzinātu, kāda ir stratēģija.

Kamēr Igaunijas mērķis ir pastāstīt par to, ko var sniegt apdrošināšanas fonds aizbraukušajiem iedzīvotājiem, Latvijas valdība ar stāstīšanu gan neaizraujas.

Sākumā tika zvanīts uz  Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), kurā biznesa ziņu portālam BNN.LV mārketinga un starptautisko attiecību nodaļas speciālists Dainis Jukonis laipni atbildēja, ka aģentūra nodarbojas ar rīkojumu izpildi un stratēģiskos plānus neveido. Tika ieteikts vērsties Labklājības ministrijā, kura ir NVA rīkojumu devējs. Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Uzule, savukārt, pēc divu stundu ilgas sarakstes, informēja, ka, konsultējoties ar attiecīgās jomas speciālistu, noskaidrots – atbildīgā iestāde būtu Kultūras ministrija, kura koordinē ziņojuma – Par nepieciešamo rīcību, lai veicinātu darba meklējumos izbraukušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos – iekļauto uzdevumu izpildi.

Diemžēl arī Kultūras ministrijā uzreiz nespēja atbildēt, kāda ir Latvijas stratēģija attiecībā uz aizbraukušajiem iedzīvotājiem, un par ziņojuma eksistenci Ministres padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andris Saulītis sākotnēji nemaz neminēja. Vēlāk gan ministrija rakstiski atbildēja, ka iepriekš minēto ziņojumu atbildīgas un tā sagatavošanā iesaistītas vairākas ministrijas – Ārlietu, Ekonomikas, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Labklājības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Esot apstiprinātas vairākas ilgtermiņa prioritātes, lai mazinātu Latvijas iedzīvotāju izbraukšanu no valsts darba meklējumos un veicinātu to atgriešanos:

·  mājokļu pieejamības nodrošināšana iedzīvotājiem, jo īpaši ģimenēm ar bērniem;

·  reģionu attīstība, nodrošinot infrastruktūru, kas nepieciešama iedzīvotāju nodarbinātībai un bērnu, ģimenes vajadzībām;

·  darba tiesisko attiecību kultūras attīstība;

·  nodokļu un pabalstu sistēmas pārskatīšana nolūkā stiprināt ģimeņu ar bērniem labklājības līmeni;

·  birokrātisku šķēršļu mazināšana pozitīvām komercdarbības, lauksaimniecības, pilsoniskās sabiedrības iniciatīvām, kā arī indivīdu un to ģimenes locekļu sociālo problēmu risināšanā.

Saulītis sarakstē norādījis, ka viens no informatīvajiem avotiem ir iepriekš jau pieminētā NVA, proti, aģentūras interneta mājas lapā ir pieejama plaša informācija saistībā ar nodarbinātību un darba iespējām Latvijā. Turklāt Nodarbinātības valsts aģentūra reģistrējot brīvās darba vietas sistēmā, kurai ar interneta starpniecību var piekļūt visi interesenti. Saskaņā ar aktuālāko informāciju, šo portālu mēnesī apmeklē vidēji 183 tūkstoši cilvēku, tai skaitā, ārvalstīs dzīvojošie, piemēram, no Lielbritānijas skatījumu skaits aprīlī bija 32 tūkstoši, teic Saulītis.

Kultūras ministrijas pārstāvis pārliecināts, ka jautājums par ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem ir svarīga topošās Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas programmas sastāvdaļa, pie kuras darbs noslēgsies un tā tiks apstiprināta šā gada oktobrī.

«Šobrīd ir publicēts programmas ievaddaļas projekts, kurš sākas ar vārdiem: «Ikviens latvietis un Latvijas pilsonis (arī tie, kas dzīvo svešumā), ikviens Latvijas iedzīvotājs ir vajadzīgs Latvijai.» Tāpat ievadā norādīts, ka «daudzi Latvijas iedzīvotāji ir devušies strādāt uz ārzemēm, gan apmetoties mītnes zemēs uz īsu laiku, gan plānojot tur palikt ilglaicīgi,» citē Saulītis.

Atgriežoties pie Igaunijas prakses, Marta Tarks, kas pārstāv Eiropas Komisijas un Bezdarba apdrošināšanas fonda rīkoto projektu, portālam E24 skaidro: «Mūsu mērķis ir pastāstīt part to, ko var sniegt apdrošināšanas fonds. Piemēram, informāciju par eksporta-importa pabalstu iespējām. Ja cilvēki vēlas atrast darbu Igaunijā, viņi var to veikt trīs mēnešu laikā, tādā veidā saglabājot pabalstu, kas tiek izsniegts Īrijā. Sadarbībā ar Uzņēmējdarbības attīstības fondu mēs piedāvājam arī dažas biznesa priekšrocības. Mēs pacentīsimies atgriezt cilvēkus atpakaļ,» teic Tarks.

Saskaņā ar viņas teikto, Bezdarba apdrošināšanas fonds nolēmis doties uz izstādi tāpēc, ka Īrijā dzīvo daudz igauņu, kas palikuši bez darba. Vienlaikus fonds grasās piedāvāt darba iespējas gan igauņiem, gan īriem.

 


Pievienot komentāru

  1. Siemīte teica:

    Vienkārši apbrīnojami, kā strādā mūsu valdība. Vai tad iedzīvotāju atgriešana mājās nav viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai veicinātu ekonomiku? Kā var atstāt tik svarīgi lietu novārtā, rakstot kaut kādus bezjēdzīgus ievadus ar pilnīgu “ūdeni”.

  2. Viena tante teica teica:

    Labs piemērs tam kā strādā mūsu valsts iestādes un cik daudz tās zina par savām funkcijām.

  3. Jānis teica:

    Igauņi atkal priekšā, kāds pārsteigums:(

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.

Lietuvas Seima spīkers ieķeras krēslā, zaudējis paša partijas uzticēšanos

Karstuma vilnis Lietuvā ir atkāpies, bet no amata aiziet negrib parlamenta spīkers Viktors Pranckietis. Viņa krēsls pēc valdības spēku pārbīdes ir paredzēts citai koalīcijas partijai, taču likt Pranckietim aiziet nav spējis pat paša Zemnieku un zaļo savienības lēmums par viņa atstādināšanu.