bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 18.09.2019 | Vārda dienas: Alita, Elita, Liesma

Kampars: būtu izdevīgi pārdot valstij piederošās Lattelecom un LMT kapitāldaļas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ekonomikas ministrs Artis Kampars

Šobrīd būtu izdevīgi pārdot valstij piederošās telekomunikāciju nozares uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons kapitāldaļas, uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Pašlaik Eiropā šī nozare strauji attīstās un cena, kādu varētu iegūt, pārdodot uzņēmumus, varētu būt pietiekami augsta. Turklāt Latvijas telekomunikāciju tirgū vērojama konkurence, tādēļ nav vajadzīga valsts līdzdalība šajos uzņēmumos, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes uzsvēra Kampars, piebilstot, ka galvenajam pārdošanas kritērijam jābūt cenai, kādu valsts varētu iegūt.

Ministrs arī atzina, ka kopumā situācijas uzlabošanai Latvijā nepieciešamas reformas – jaunu darba vietu radīšana, rūpnīcu un ražojošā sektora attīstība, kā arī kvalificētu darbinieku nodrošināšana un sociālā budžeta ilgtspēja.

Jautājumi, kas attiecas uz sociālo budžetu, ir grūti, taču tie ir jārisina. Izdevumu samazināšanas jomā sociālais budžets ir plašākais risinājums 2012. gadam, jo izdevumu mazināšana izglītībā un veselībā vairs nav iespējama. Man grūti spriest, kas tieši tur jāmazina, jo priekšlikumi no Labklājības ministrijas nav bijuši, bet proporcija – 1,5 miljardi latu ir nesamērīga pret 400 miljoniem veselībā un 300 miljoniem izglītībā, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Kampars.

Ja mēs valdībā vienotos par atsevišķu izdevumu mazināšanu sociālajā budžetā, piemēram, bezdarbnieku pabalstu izmaksu sešus, nevis deviņus mēnešus, mums nevajadzētu celt akcīzes nodokli degvielai, kas tik ļoti neveicinātu inflāciju. Sociālo budžetu pieņemts saistīt tikai ar pensijām, taču tā nav, norāda ministrs.

Kampars atzīst, ka inflācija sastāv no divām pusēm, viena no tām ir nodokļi, ko valdība var ietekmēt. Koalīcijas partneri aktīvi iebilst pret izdevumu samazināšanu konkrētās jomās. Tas, kas notiek pasaules nemieru dēļ, ir naftas cenu kāpums un pārtikas cenu kāpums, kas ir pasaules pieprasījuma radīta problēma – šīs abas lietas valdība nevar ietekmēt.

Vienlaikus mēs esam noguruši no griešanas, mums jābeidz griezt un jāiet uz attīstību. Jau tagad pieaug darba ražīgums un konkurētspēja, un pietiekami drīz jāsāk pieaugt arī atalgojumam, uzsver Kampars.

Vaicāts par tiesā apstrīdētajiem jaunajiem elektroenerģijas tarifiem, ministrs norāda, ka nedz viņš, nedz ministrija nerēķina un neapstiprina jaunos tarifus, ir radīta sistēma, kas paredz, ka tos apstiprina neatkarīga institūcija – regulators. Pēc ministra domām, Latvenergo nav pacenties iedzīvotājiem izskaidrot, kā veidojas jaunie tarifi un pēc kādas metodikas tie tiek apstiprināti.

Ja iesūdzēts tiesā un tiesa redzēs ka tur ir pārkāpumi, es kā ministrs nedrīkstu iejaukties neatkarīgu institūciju procesā. Enerģētikas politika ir brīvais tirgus, kur konkurence rada iespējami zemāku cenu. Uzņēmums pelna citās valstīs, bet ne Latvijā, tā Kampars.


Pievienot komentāru

  1. DEXTER teica:

    Kau kā šķiet, ka Kampars ir visnejēdzīgākais ministrs šobrīd valstī

  2. Līdaka teica:

    Doma laukumā, kā to senči darīja, piesiet pie kauna staba par melošanu pirms vēlēšanām (solījums nepri(h)vatizēt valsts uzņēmums) un pavērot, vai tauta šamo tiešām apspļaudītu!!!!!!!!!

Krievijas un Baltkrievijas tuvināšanās līgums «ciešāks nekā ES»

Ekonomiskās integrācijas nolīgums, ko noslēgušas Krievija un Baltkrievija saskaņā ar Krievijas ziņu portālu vēstīto paredz ekonomikas politikas saskaņošanu un kopēju enerģētikas regulatori izveidi.

ES tiesa izskata Īrijas prasību pret 13 miljardu eiro piedziņu no Apple

Eiropas Savienības Vispārējā tiesā sākta izskatīt Īrijas apelācijas sūdzība pret Briseles lēmumu, ka Īrijai jāpiedzen no tehnoloģiju milža Apple 13 miljardi eiro par nesamaksātiem nodokļiem.

Swedbank atzīst nepilnības naudas atmazgāšanas novēršanā

Igaunijā un Zviedrijā komercbanka Swedbank ir atzinusi izmeklējošām iestādēm, ka darbā ar naudas atmazgāšanas gadījumu novēršanu, tai ir bijušas «zināmas nepilnības», paziņojumā presei atzinusi bankas vadība.

EP atbalsta Lagardas kandidatūru ECB vadītājas amatam

Eiropas Parlaments atbalstījis Kristīnes Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas vadītājas amatam.

Jaundzimušajiem plānots vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, otrajā lasījumā atbalstīja likumprojektu Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Tas paredz, ka bērniem, kuri dzimuši pēc 2020.gada 1.janvāra, vairs netiks piešķirts nepilsoņa statuss.

Saeimā neatbalsta paplašinātās depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.septembrī, pirms trešā lasījuma neatbalstīja priekšlikumus, kas paredzēja paplašinātas depozīta sistēmas ieviešanu.

Diskusija par OIK gandrīz «norauj» 2020.gada budžeta izskatīšanu

Valdība, saķeroties jautājumā par OIK problēmas risināšanas pēkšņu iekļaušanu 2020.gada budžetā, sašūpoja nākamā gada budžeta tālāku virzību.

ASV mudina Lietuvu negodināt holokaustam palīdzējušus tautiešus

Amerikas Savienoto Valstu sūtne holokausta jautājumos norādījusi Lietuvai, ka «ir svarīgi objektīvi aplūkot vēstures personību rīcību – gan to labos, gan sliktos darbus». Diplomāte šādi izteikusies saistībā ar pretrunīgo lietuviešu amatpersonu un partizānu ģenerāli Vētru.

Valdībā pieņem vairākus grozījumus ar mērķi uzlabot veselības aprūpi grūtniecēm

Valdībā apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kad paredz paplašināt ģenētiski iedzimto slimību skrīningu un noteikt stingrākas resertifikācijas prasības ginekologiem dzemdību speciālistiem.

Valdība piešķir 310 273 eiro pārraižu telpu stāvokļa uzlabošanai LTV un LR studijās

Lai novērstu akūtus drošības un darbības riskus sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio – darbībā, valdība lēma piešķirt 310 273 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Saeimas komisijā neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.septembrī, neatbalstīja rīkojuma projektu par ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanu Rīgā.

PVD: Vairākās Siguldas izglītības iestādēs ēdināšana notikusi nelegāli

Pārtikas un veterinārajam dienestam, veicot pārbaudes Siguldas izglītības iestādēs, praktiski katrā atklājis pārkāpumus, informē dienests.

Ekskluzīvi | Ābrama par būvniecības karteļiem: sabiedrībai jāredz, ka vainīgie saņem smagu sodu

Sabiedrībai jāredz, ka vainīgie saņem smagu sodu. Vainīgajiem jāatkāpjas no augstiem amatiem, nevis vienkārši jānoiet pagrīdē un pēc kāda laika jāatsāk darbība, tā par būvniecības karteļiem un aizdomām, kas vērstas pret lietā iesaistītajām amatpersonām, intervijā BNN norāda Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Baltkrievija: Politiskā noskaņojuma svārstības nedrīkst ietekmēt kodoldrošību

Baltkrievijas enerģētikas ministra vietnieks norādījis, ka uz kodoldrošību nedrīkst attiekties politiskā noskaņojuma svārstības. Viņa izteikumi saistīti ar Lietuvu, kuras pierobežā Krievijas uzņēmumi būvē Baltkrievijas pirmo atomelektrostaciju.

Swedbank: Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu, mājokļa pieejamība Rīgā samazinājās

Mājokļu pieejamības indekss Rīgā šī gada 2.ceturksnī ir samazinājies par 4,7 punktiem, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni, un tuvākajā laikā mājokļi nevarētu kļūt pieejamāki.

LU rīkos jaunu iepirkumu par Rakstu mājas celtniecību

Rakstu mājas iepirkums ir apturēts un Latvijas Universitātes vadība lēmusi rīkot jaunu iepirkumu par ēkas celtniecību, tā LNT raidījumā 900 sekundes paziņojis LU rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube.

Amnesty International balvu saņem pusaudžu klimata aizstāve Thunberga

Pasaulē lielākā cilvēktiesību organizācija Amnesty International piešķīrusi tās apbalvojumu Pārliecības vēstniece zviedru skolniecei Grētai Thunbergai, kura aizsākusi skolēnu masveida iknedēļas demonstrācijas par labu klimata aizsardzības politikai.

Citskovskis: Valsts pārvaldes atalgojumam jāsasniedz 80% no privātā sektora algām

Veidojot jaunu atlīdzību sistēmu valsts pārvaldē, viens no mērķiem ir panākt, ka valsts pārvaldes atalgojuma līmenis sasniedz 80% no atalgojuma privātajā sektorā, tā izteicies Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis.

ES ar britiem par izstāšanos spriedīs biežāk, Džonsons pastāv uz šķiršanos 31.oktobrī

Tikšanos par Brexit problemātiku aizvadījuši Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons un Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers. Puses vienojušās tikties biežāk, koncentrējoties uz izstāšanos 31.oktobrī.

VID astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis par 0,3% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 6,446 miljardus eiro, kas ir par 20,899 miljoniem eiro jeb 0,3% vairāk, nekā plānots.

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, PVD apturējis dārzeņu pārstādes ceha darbību Jelgavā

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, Pārtikas un veterinārais dienests nopietnu higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis dārzeņu pārstādes ceha darbību Jelgavā.

Pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā vidējā elektroenerģijas cena kritusies par 9%

Latvijas tirdzniecības apgabala vidējā elektroenerģijas cena bija 46,29 eiro par megavatstundu un Lietuvā – 46,31 eiro par megavatstundu.

Ukraina gatavo 16% kāpumu aizsardzības budžetam

Kijevai gatavojoties sarunām ar Krieviju, Vāciju un Franciju par Donbasa karu, Ukrainas valdība nākusi klajā ar valsts budžeta projektu, kas 2020.gadā paredz aizsardzības tēriņu kāpumu 16% apmērā.

Igaunija: Atlaides Krievijai liecina par Rietumu bezspēcību

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka nav pieļaujama atkāpšanos no Eiropas Savienības principiem attiecībā uz Krieviju, jo Rietumu bezspēcība ļautu Maskavai īstenot trešo iejaukšanās avantūru.

Latvijā otrajā ceturksnī vairāk vakanču nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā vakanču līmenis otrajā ceturksnī bija 3,2%. Lielāks nekā mūsu valstī šogad aprīlī–jūnijā vakanču līmenis bijis Čehijā, Beļģijā un Nīderlandē, kā arī Vācijā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->