bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 17.11.2019 | Vārda dienas: Hugo, Uga, Uģis

Kampars: būtu izdevīgi pārdot valstij piederošās Lattelecom un LMT kapitāldaļas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ekonomikas ministrs Artis Kampars

Šobrīd būtu izdevīgi pārdot valstij piederošās telekomunikāciju nozares uzņēmumu Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons kapitāldaļas, uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Pašlaik Eiropā šī nozare strauji attīstās un cena, kādu varētu iegūt, pārdodot uzņēmumus, varētu būt pietiekami augsta. Turklāt Latvijas telekomunikāciju tirgū vērojama konkurence, tādēļ nav vajadzīga valsts līdzdalība šajos uzņēmumos, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes uzsvēra Kampars, piebilstot, ka galvenajam pārdošanas kritērijam jābūt cenai, kādu valsts varētu iegūt.

Ministrs arī atzina, ka kopumā situācijas uzlabošanai Latvijā nepieciešamas reformas – jaunu darba vietu radīšana, rūpnīcu un ražojošā sektora attīstība, kā arī kvalificētu darbinieku nodrošināšana un sociālā budžeta ilgtspēja.

Jautājumi, kas attiecas uz sociālo budžetu, ir grūti, taču tie ir jārisina. Izdevumu samazināšanas jomā sociālais budžets ir plašākais risinājums 2012. gadam, jo izdevumu mazināšana izglītībā un veselībā vairs nav iespējama. Man grūti spriest, kas tieši tur jāmazina, jo priekšlikumi no Labklājības ministrijas nav bijuši, bet proporcija – 1,5 miljardi latu ir nesamērīga pret 400 miljoniem veselībā un 300 miljoniem izglītībā, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Kampars.

Ja mēs valdībā vienotos par atsevišķu izdevumu mazināšanu sociālajā budžetā, piemēram, bezdarbnieku pabalstu izmaksu sešus, nevis deviņus mēnešus, mums nevajadzētu celt akcīzes nodokli degvielai, kas tik ļoti neveicinātu inflāciju. Sociālo budžetu pieņemts saistīt tikai ar pensijām, taču tā nav, norāda ministrs.

Kampars atzīst, ka inflācija sastāv no divām pusēm, viena no tām ir nodokļi, ko valdība var ietekmēt. Koalīcijas partneri aktīvi iebilst pret izdevumu samazināšanu konkrētās jomās. Tas, kas notiek pasaules nemieru dēļ, ir naftas cenu kāpums un pārtikas cenu kāpums, kas ir pasaules pieprasījuma radīta problēma – šīs abas lietas valdība nevar ietekmēt.

Vienlaikus mēs esam noguruši no griešanas, mums jābeidz griezt un jāiet uz attīstību. Jau tagad pieaug darba ražīgums un konkurētspēja, un pietiekami drīz jāsāk pieaugt arī atalgojumam, uzsver Kampars.

Vaicāts par tiesā apstrīdētajiem jaunajiem elektroenerģijas tarifiem, ministrs norāda, ka nedz viņš, nedz ministrija nerēķina un neapstiprina jaunos tarifus, ir radīta sistēma, kas paredz, ka tos apstiprina neatkarīga institūcija – regulators. Pēc ministra domām, Latvenergo nav pacenties iedzīvotājiem izskaidrot, kā veidojas jaunie tarifi un pēc kādas metodikas tie tiek apstiprināti.

Ja iesūdzēts tiesā un tiesa redzēs ka tur ir pārkāpumi, es kā ministrs nedrīkstu iejaukties neatkarīgu institūciju procesā. Enerģētikas politika ir brīvais tirgus, kur konkurence rada iespējami zemāku cenu. Uzņēmums pelna citās valstīs, bet ne Latvijā, tā Kampars.


Pievienot komentāru

  1. DEXTER teica:

    Kau kā šķiet, ka Kampars ir visnejēdzīgākais ministrs šobrīd valstī

  2. Līdaka teica:

    Doma laukumā, kā to senči darīja, piesiet pie kauna staba par melošanu pirms vēlēšanām (solījums nepri(h)vatizēt valsts uzņēmums) un pavērot, vai tauta šamo tiešām apspļaudītu!!!!!!!!!

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!