bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Kampars: Vienotībai pārmet neiedziļināšanos sabiedrības sāpēs jeb augstprātību, ko radīja Āboltiņas «simbols»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

«Vienotībā pašlaik notiek milzu pārmaiņas – strukturālas, ļoti dziļas. Mums pārmet par neiedziļināšanos sabiedrības problēmās. Liela daļa pārmet par Vienotības augstprātību. Mēs saprotam, ka tas saistīts gan ar partijas līdzšinējo darbību, gan arī ar bijušo frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu,» BNN atzīst Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Viņaprāt, sabiedrības izpratnē Āboltiņa simbolizē daudzas negatīvās varas īpašības, un partijai tas ir jāakceptē un jāļauj, ka līdera loma pāriet no vienām rokām uz otrām.  Par Āboltiņas aiziešanu Vienotība esot apmierināta un tiek uzskatīts, ka tā ir viena no būtiskākajām pārmaiņām. «Nebūs tā, ka cilvēki mūs uzreiz ļoti mīlēs, bet līdz ar Āboltiņas aiziešanu Vienotībai ir jāspēj parādīt cita veida politika, cita veida ieklausīšanās cilvēkos, jo līdz šim tas ir galvenais, ko sabiedrība mums pārmet. Un Āboltiņa bija Vienotības simbols, kas vienkārši ir jāmaina,» stāsta Kampars.

Viņš novērtē deputātes līdzšinējo ieguldījumu politikā, uzsverot: «Viņa tiešām ir ļoti daudz ko izdarījusi šīs valsts labā.»

«Ir skaidrs tas, ka partijas ietvaros mēs pietiekami labi esam sapratuši šo pamatproblēmu – sabiedrībai viņa nepatīk, pat zinot, ka Āboltiņai izteiktu pārkāpumu, skandālu nav. Ir tāds ļoti iracionāls sabiedrības vērtējums – kas ir viņas personība, kā viņa politikā darbojas. Varbūt tieši šis Āboltiņas augstprātības zīmols bieži vien bija nosēdies sabiedrībā bez gluži loģiska pamatojuma.»

Nesavienojami politiķi un politiskās idejas zem «vienas cepures»

Kā atzinis Kampars, partijas lielākas nesaskaņas ir radušās par nespēju vienoties, kā tai vajadzētu turpināt savu darbību, par skaidru Vienotības pozīciju. Tāpēc Vienotība piedzīvo vairāku politiķu aiziešanu.

Jāatgādina, ka 26.jūlijā tika parakstīts jaunās kustības manifests, ko parakstīja arī visi pieci no Vienotības aizgājušie politiķi: Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

«Partijā bija divas ļoti spilgtas politiķes – Solvita Āboltiņa un Ilze Viņķele –, kuras, kā jau politikā, ir pietiekami ambiciozas, zinošas un par sevi pārliecinātas. Viņas nespēja sastrādāties, bet tā pamatā bija vairāk personiska nepatika. Partijā tas rada spriedzi, ja nepārtraukti notiek iekšējie ķīviņi. Protams, nesaskaņas atsevišķos gadījumos bija arī par Vienotības pamatproblēmām, tomēr ir jāatzīst, ka  personīgā nesaskaņa  un nespēja sastrādāties radīja šo problēmu.»

Pēc Kampara domām, šāda pieredze partijai kalpos kā paraugs, lai Vienotība atkārtoti neuzkāptu uz tā paša grābekļa, – ka pavisam nesavietojami politiķi un politiskās idejas atnāktu zem vienas «cepures» un atkārtoti notiek šāda veida šķelšanās.

Lielākais izaicinājums – partijas pārmaiņu vērtības apliecināšana sabiedrības acīs

Vienotības politiskie līderi mainās, kas, arī rada neizpratni sabiedrībai: uzticēties vai neuzticēties šai partijai. To Kampars nenoliedz, norādot, ka pašlaik Vienotības mērķis ir izstrādāt partijas Vērtību deklarāciju. Proti, iespējams, jau decembrī sabiedrība varēs redzēt, kāda tad ir Vienotība.

«Es teiktu, ka mēs šobrīd atgriežamies pie mūsu pamatvērtībām: atklātība, profesionalitāte, kompetence un uz izaugsmi, ekonomikas attīstību vērsta politika. Jā, mēs esam labēji centriska partija, kura ikdienā nerunā, kur pārdalīt. Mēs sakām, kur nopelnīt, mēs sakām, kā būt veiksmīgiem globālajā pasaulē. Rādās, ka šobrīd apmēram šādi varētu izskatīties mūsu partijas  nākotnes vīzija. Diemžēl slikto iespaidu, kas saistīts ar bijušo partijas vadītāju kā personību, nebūs viegli mainīt.»

Tāpat Kampars arī uzsver, ka Latvijā visam politiskajam spektram ir jāapzinās, ka sabiedrības uzticība demokrātijai, šai politisko partiju sistēmai, ar katru brīdi krītas.


Pievienot komentāru

  1. Egons teica:

    Kamparam šinī reizē taisnība.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri