Kanādā grib ierobežot šaujamieroču pieejamību privātpersonām

Kanādas valdība paziņojusi par ieceri būtiski ierobežot šaujamieroču apriti privātpersonām drīz pēc tam, kad ASV notikusi kārtējā masu slepkavība skolā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Dienā, kad šis tiesību akts stāsies spēkā, Kanādā vairs nebūs iespējams nopirkt, pārdot, nodot citam vai importēt rokas šaujamieročus. (..) Izņemot šaujamieroču izmantošanu sporta šaušanā un medībās, nav nekāda iemesla, lai Kanādā kādam ikdienas dzīvē būtu nepieciešami šaujamieroči,» pirmdien, 30.maijā, paziņojis Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (Justin Trudeau).

Kanādas Liberālās partijas vadītā valdība arī vēlas ieviest regulējumu, ka garo šaujamieroču aptverēs ir ne vairāk par piecām patronām un aizliegt pārdot lielas ietilpības aptveres un nodot tās īpašumā citam cilvēkam.

Ja Kanādas parlamentā likumprojekts tiks pieņemts, tad jaunais regulējums stāsies spēkā 2022.gada rudenī. Bažas par šaujamieroču apriti valstī pastiprinājusi kārtējā traģēdija ASV, kad pagājušajā nedēļā uzbrukumā pamatskolai Teksasas štatā nošauti bērni un skolotāji. Kanādā jau līdz šim bijusi spēkā daudz stingrāka ieroču aprites kārtība nekā tās dienvidu kaimiņvalstī, vēsta The Guardian.

Lasiet arī: Šaušana ASV skolā paņem 21 dzīvību

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas