Kanādā iesaldēs tālbraucēju demonstrantu bankas kontus

Kanādā, kur trešo nedēļu pēc kārtas grupa kravas furgonu šoferu un viņu atbalstītāju bloķē satiksmi galvaspilsētas centrā ar mērķi panākt kovida vakcinācijas prasības atcelšanu, atsakoties izklīst, valdība paziņojusi par bankas kontu iesaldēšanu iesaistītajām personām, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Galvaspilsētas Otavas centrā kopš janvāra beigām ir paralizēta transporta kustība, uz ielu braucamās daļas atrodas kravas furgoni un teltis. Darba dienās protestētāju skaits mērāms vairākos simtos, taču nedēļas nogalēs viņiem pievienojas citi atbalstītāji un pūlis izaug līdz vairākiem tūkstošiem cilvēku.

Otavā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar protestētāju destruktīvām, brīžiem huligāniskām darbībām. Ar vakcinācijas prasību neapmierinātie kanādieši ir atteikušies pakļauties policijas, pašvaldības un valdības amatpersonu aicinājumiem izklīst un pārvietot prom kravas furgonus.

Lasiet arī: Uz Kanādas-ASV robežas vakcīnu skeptiķi izbeidz stratēģiskā tilta blokādi

Premjerministra Džastina Trudo (Justin Trudeau) vadītā valdība ilgi ieņēmusi nogaidošu nostāju un atteikusies iesaistīt organizēt protestētāju izgaiņāšanu ar fizisku spēku. Šonedēļ Trudo paziņojis par risinājumu, ka uz laiku tiks piemērotas Kanādas Ārkārtējo situāciju likuma normas, lai izbeigtu «objektu blokādes un ieņemšanas». Tiks palielinātas tiesībsargājošo iestāžu pilnvaras, ļaujot policijai aizturēt protestētājus un piespriest viņiem naudassodus. Bez tiesas nolēmuma bankām tiks prasīts iesaldēt protestētāju naudas līdzekļus personiskos bankas kontos.

«Mērķis ir gādāt par kanādiešu drošību, aizsargāt cilvēku darbavietas,» pirmdien, 14.februārī, sacījis Kanādas valdības vadītājs, solot, ka varasiestāžu ārkārtas rīcība būs samērīga un saprātīga.

BNN jau vēstīja, ka Kanādas valdība 15.janvārī ieviesusi valstī prasību tiem kanādiešu kravas automašīnu vadītājiem, kuri nav vakcinējušies pret kovidu, doties pašizolācijā, kolīdz viņi iebraukuši valstī no ASV. Arī ASV ir nesen paziņojušas, ka ārvalstu kravas autotransporta šoferiem, kuri iebrauc valstī, ir jāuzrāda vakcinācijas apliecinājums.

Protestētāju prasības, kas sākotnēji bijušas saistītas ar pārrobežu šoferu vakcinācijas noteikumu, pāraugušas aicinājumos atcelt arī citus ar kovida vakcināciju saistītus ierobežojumus, piemēram, liegumu apmeklēt ēdināšanas iestādes bez kovida sertifikāta. Daļa protestētāju pauduši gatavību turpināt piketēt un uzturēties galvaspilsētas centrā līdz minēto ierobežojumu atcelšanai, vēsta BBC.

Kā liecina Kanādas oficiālā statistika, valstī pret kovidu ir vakcinējušies 88,08% no iedzīvotājiem vecumā no pieciem gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas