Kandidēt uz Igaunijas prezidenta amatu piekrīt muzeja direktors

Igaunijā tuvojoties 30.augusta prezidenta vēlēšanām, pēc tikšanās ar četrām parlamentā pārstāvētām partijām kandidēt uz prezidenta amatu piekritis Igaunijas Nacionālā muzeja direktors Alars Kariss (Alar Karis).

Igaunijā līdzīgi kā Latvijā prezidentu ievēlē parlaments. Ja tas neizdodas, kā tas notika iepriekšējās 2016.gada vēlēšanās, tad valsts galvas ievēlēšanas kārtība paredz prezidenta izraudzīšanos īpašā vēlēšanu kolēģijā.

Lasiet arī: Igaunijā Kaljulaida gatava otrajam prezidentes termiņam, kaut parlamentā atbalsta nav

Trešdien, 18.augustā, ar Karisu tikušās valdībā strādājošās partijas Centra partija un Reformu partija, kā arī sociāldemokrāti un Tēvzeme no opozīcijas. Piedāvājumu Tartu strādājošajam muzeja direktoram kandidēt uz prezidenta amatu izteicis Rīgikogu spīkers Jiri Ratass (Jüri Ratas). «Tas ir tiesa, ka es informēju Rīgikogu priekšsēdētāju Jiri Ratasu, ka es uz viņa lūgumu atbildēju apstiprinoši,» Kariss pēcāk sacījis ERR žurnālistiem.

Līdzās viņam gatavību cīnīties par prezidenta amatu ir izteicis arī Henns Peluāss (Henn Põlluaas) no opozīcijā strādājošās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas un pašreizējā prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas