Kariņš: Pēc 1.oktobra FKTK kļūs neatkarīgāka

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Līdz ar jaunā likuma stāšanos spēkā, 1.oktobrī nomainot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomi, iestāde kļūs neatkarīgāka. Tā, trešdien, 3.aprīlī, LTV raidījumā Rīta Panorāma sacījis ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), noraidot kritiku un bažas, ka jaunais likums pārkāps finanšu iestādes neatkarības priekšnoteikumus.

Jauninājumi paredz, ka Saeima ievēlēs piecus neatkarīgus padomes locekļus, kas būs izvēlēti ar personālatlases kompānijas palīdzību. Līdz šim Saeima ievēlēja tikai vienu padomes locekli, kas tad iecēla pārējos, kuri savukārt bija dažādu dienestu vadītāji, līdz ar to pastāvēja interešu konfliktu riski, pauda premjers.

Tiesa, viņš nevēlējās pašreizējai FKTK padomei veltīt skarbus vārdus, sakot, ka komisijas darbu var vērtēt tikai tās pamatuzdevumu kontekstā. Ja līdz šim netīrās naudas uzraudzīšana bija tikai pastarpināts pienākums, tad tagad tas būs viens no pamatuzdevumiem.

Kariņš pauda cerību, ka jaunie FKTK locekļi būs tādi, kuri jau sevi pierādījuši ārvalstīs.

Jau vēstīts, ka Latvijas valdība 26.martā, atbalstīja grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā, kas paredz šā gada 1.oktobrī virzīt Saeimā apstiprināšanai jaunu FKTK padomi.

Jaunas FKTK padomes pirmstermiņa izraudzīšanās tiek skaidrota ar faktu, ka FKTK likuma grozījumos tiek paplašināts iestādes darbības mērķis un funkcijas, kā arī likums tiek papildināts ar padomes loceklim izvirzāmām jaunām prasībām.

Līdzšinējā FKTK vadītāja Pētera Putniņa pilnvaras beigtos 2022.gadā, bet likuma grozījumi paredz, ka viņš varēs atkārtoti kandidēt uz šo amatu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas