Kariņš grib izvairīties no nevakcinēto diskriminācijas

Ir jāizvairās no nevakcinēto personu diskriminācijas, ceturtdienas, 13.maija, preses konferencē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka patlaban Eiropas Savienības līmenī tiek diskutēts par to, kā nediskriminēt personas, kuras kaut kādu iemeslu dēļ izvēlas nevakcinēties pret Covid-19. Kariņš pauda pārliecību, ka šajā jautājumā ir jāizvairās no diskriminācijas.

Premjers atgādināja, ka vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga, tomēr nepieciešams radīt apstākļus, lai personas, kuras šaubās par vakcinēšanos, redzētu, kādas priekšrocības sniedz potēšanās.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu pakāpeniski atcelt ierobežojumus vakcinētām personām, vienlaikus ministri vēl diskutēs par konkrētiem pasākumiem, kurus varētu attiecināt uz vakcinētām personām.

Lasiet arī: Pret Covid-19 vakcinētām personām pēc ceļošanas ļaus neievērot pašizolāciju

VM rosināja nodrošināt «drošu, godīgu un kontrolētu ierobežojumu atcelšanu» vakcinētām personām vairākos soļos.

Pirmais solis paredz ieviest vakcinētajiem tādus pašus izņēmumus kā personām, kas pārslimojušas Covid-19. Otrajā solī paredzēts ieviest individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanas atvieglojumus slēgtos un kontrolētos kolektīvos.

Trešais solis paredz ieviest atvieglojumus individuālu pakalpojumu sniegšanai. Savukārt ceturtais solis paredz ieviest plašākus atvieglojumus pulcēšanās ierobežošanai, pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

No VM provizoriskā plāna izriet, ka jau šonedēļ varētu ieviest izņēmumus pašizolācijas ievērošanai vakcinētām personām, iebraucot no valstīm ar augstu Covid-19 izplatību.

Nākamnedēļ varētu ieviest izņēmumus sejas masku lietošanai darbavietās, kur vienā telpā atrodas ne vairāk kā 20 cilvēki, kas visi ir vakcinēti.

No 1.jūnija varētu ieviest izņēmumus individuālo pakalpojumu sniegšanai, ja pakalpojuma sniedzējs ir potēts.

Savukārt no jūnija vidus varētu paredzēt izņēmumus pulcēšanās ierobežojumiem, pakalpojumu saņemšanai un pasākumu apmeklēšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas