Kariņš: Ir likuma robi, ko var izmantot tiesvedības vilcināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Latvijā pastāv likuma robi, kurus advokāti var izmantot, lai vilcinātu tiesas procesus, tā, runājot par ieilgušo tiesas procesu problēmu, trešdien, 5.februārī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Premjerministrs norādīja, ka šādu robu pastāvēšanu atzinis arī Valsts prezidents Egils Levits.

Kariņš uzdevis šo problēmu risināt tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) un pusgada laikā cer sagaidīt redzējumu par to, kādus likumus mainīt, lai varētu saīsināt tiesas procesu izskatīšanas laiku.

Rīgai jādomā par parkiem

Pieskaroties tematam par Valsts drošības dienesta (VDD) ēku, Kariņš atzina, ka, visticamāk, tā atradīsies pašlaik nolūkotajā vietā – bijušā velotreka Marss teritorijā. Premjers norādīja, ka šajā projektā jau ir ieguldīts daudz laika un naudas.

«Lētāk un pareizāk būtu pilsētai noteikt, kur būs tas parks,» izteicās Kariņš.

Premjers aicināja pilsētu domāt ne tikai par apbūvi, bet arī to, kur varētu būt zaļās zonas.

Kariņš uzsvēra, ka vajadzīga ir gan VDD jaunā ēka, gan arī parks un šie jautājumi nav pretrunā. Pilsētai, plānojot apbūves teritorijas, arī jāplāno, kur būs zaļās zonas.

Bankas nepietiekami kreditē ekonomiku

Komentējot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājas Santas Purgailes izteikumus, ka Latvijas ekonomikai par labu nāktu, ja šeit ienāktu vēl kāda banka, Kariņš atzina, ka banku sektorā derētu lielāka konkurence, jo tas varētu uzlabot pakalpojumus, «uzpurināt sistēmu».

Premjers pauda uzskatu, ka bankas pašlaik nepietiekami kredītē ekonomiku, kas savukārt nepieciešams, lai ekonomika varētu turpināt izaugsmi. Kariņš norādīja, ka Latvijā šobrīd ir daudz labu banku, tomēr lielo banku nemaz neesot tik daudz.

Lasiet arī: Purgaile: Latvijas ekonomikai par labu nāktu, ja mūsu tirgū ienāktu vēl kāda banka

Ministru prezidents gan atzina, ka pašlaik nav ziņu, ka kāda banka vēlētos ienākt Latvijas tirgū.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas