Kariņš un Kallasa iekļauti ietekmīgāko eiroparlamentāriešu vidū

No kreisās: Kaja Kallasa un Krišjānis Kariņš

ASV medija Politico Eiropas portālā publiskoto 40 ietekmīgāko Eiropas Parlamenta (EP) deputātu sarakstu noslēdz Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (JV), bet Igaunijas Reformu partijas līdere Kaja Kallasa (Kaja Kallas) ierindota 15.vietā.

Veidojot sarakstu, Politico izvērtējis EP deputātu ietekmi uz nozīmīgākajām debatēm EP pēdējo pēdējo piecu gadu laikā, piemēram, diskusijām par likuma varu Eiropas Savienībā (ES), caurspīdīgumu, tirgu regulēšanu, cīņu pret klimata izmaiņām.

Sarakstā nav iekļauti tikai proeiropeiski noskaņotie politiķi. Politico skaidro, ka viņu mērķis bijis izraudzīties tos, kuriem bijusi reāla politiska ietekme, konkrēti mērķi un kuri izcēlušies uz pārējo eiroparlamentāriešu fona.

Vairākas personas sarakstā iekļautas lielā mērā pateicoties tam, ko paveikušas pēc darba EP, nevis šī mandāta ietvaros. No 109 eiroparlamentāriešiem, kuri atstājuši šo EP sasaukumu, vismaz četri spēra šādu soli, lai kļūtu par premjerministru vai prezidentu.

Viens no viņiem ir Kariņš. Politico norāda, ka Kariņš pārstāv mazāko partiju Latvijas parlamentā, bet tas neietekmē viņa nozīmīgumu šajā sarakstā.

Politico vēsta, ka Kariņš par savu misiju izraudzījies cīņu pret naudas atmazgāšanu un vēlas aktīvu rīcību ne tikai Latvijā, bet uzskata, ka arī ES ir nopietni jāapsver naudas atmazgāšanas uzraudzības iekļaušana Eiropas Centrālā bankas (ECB) kompetencē.

Kallasa, kura iekļauta Politico saraksta 15.vietā, pameta EP 2018.gadā, lai vadītu Reformu partiju līdz uzvarai parlamenta vēlēšanās, kas notika pagājušajā mēnesī. Viņai tagad uzticēta jaunās Igaunijas valdības veidošana. Ja Kallasai tas izdosies, viņa kļūs par pirmo sievieti Igaunijas premjerministra amatā.

Politico saraksta pirmo piecinieku veido Itālijas iekšlietu ministrs un pret imigrāciju noskaņotās partijas Līga līderis Mateo Salvīni (Matteo Salvini), bijušais Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis un Brexit atbalstītājs Naidžels Farāžs (Nigel Farage), itāļu sociālistu politiķis Roberto Gualtjēri (Roberto Gualtieri), Nīderlandes zaļo pārstāve Judīte Sargentīni (Judith Sargentini) un bijušais Beļģijas premjerministrs Gijs Ferhofstads (Guy Verhofstadt).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas