Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pirmdien 20.janvārī, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). 

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pirmdien, 20.janvārī, žurnālistiem sacīja, ka koalīcija nav atbalstījusi viņa priekšlikumu Valsts policijas (VP) priekšnieku izraudzīties konkursā. Vienlaikus Ģirģens rosināja izslēgt prasību, kas nosaka, ka par VP priekšnieku var iecelt tikai amatpersonu no vecāko un augstāko virsnieku vidus un tās izdienas laikam Iekšlietu ministrijas sistēmā jābūt vismaz desmit gadiem.

Tomēr pēc sēdes Kariņš žurnālistiem uzsvēra, ka koalīcija ir atbalstījusi konkursa rīkošanu uz VP vadītāja amatu, bet iebilda pret ministra priekšlikumu mīkstināt prasības pretendentiem uz VP vadītāja amatu.

Vēl par šo tematu: Ķuzis kā amata pēctečus neizslēdz arī savus vietniekus Grišinu un Šulti

Ministru prezidents pirmdien, 20.janvārī, arī izdevis rezolūciju, ar kuru Ģirģenam lūgts nodrošināt VP priekšnieka iecelšanas procesu atbilstoši Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām, rīkojot konkursu kandidāta atlasei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas