Kariņš: Līdzekļu trūkuma dēļ valdības rīcības plāns ar laiku var tikt precizēts

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Līdzekļu trūkuma dēļ valdības rīcības plāns ar laiku var tikt precizēts, otrdien, 16.aprīlī, valdības un sociālo partneru veidojošajā nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš informēja, ka kopumā valdības rīcības plāna izpildei četru gadu laikā nepieciešams miljards eiro, bet šāda finansējuma patlaban neesot. Līdz ar to valdības rīcības plāns ar laiku tiks precizēts. Premjers arī atzina, ka valdība domās, kādā secībā rīcības plānā iekļautie pasākumi tiks īstenoti.

Pēc Kariņa teiktā, valdības rīcības plānā ir septiņas prioritātes. Pirmkārt, finanšu sistēmas sakārtošana, kas saistīta ar starptautisko organizāciju ieteikumiem Latvijai finanšu noziegumu apkarošanas jomā. «Mēs neieviesīsim tikai rekomendācijas, bet iesim tālāk un izveidosim vienu no labākajām finanšu sistēmām Eiropā,» uzsvēra premjers.

Otrkārt, ar valdības rīcības plānu paredzēts stiprināt taisnīgumu un tiesiskumu. «Intervijās starptautiskajiem medijiem uzsveru, ka es gribētu piesaistīt Latvijā vairāk privāto investīciju, kas veicinātu nodarbinātību, eksportu un vairāk naudas sociālajā budžetā, tomēr investoriem ir svarīga sakārtota vide,» piebilda Kariņš.

Treškārt, valdības rīcības plāna prioritārs uzdevums ir veikt izglītības sistēmas reformu, uzlabojot skolu tīklu un nodrošinot pieejamību. Ceturtkārt, tiks veiktas reformas veselības aprūpes sistēmā, efektivizējot medicīnas iestāžu tīklu un nodrošinot pieejamību.

Piektkārt, valdība ir apņēmības pilna likvidēt obligātā iepirkuma komponenti. Sestkārt, tiks īstenota administratīvi teritoriālā reforma, lai iedzīvotājiem nodrošinātu efektīvāku piekļuvi pakalpojumiem. Septītkārt, tiks veicināta demogrāfija, ar to saprotot ne tikai dzimstību, bet arī tik veicināta remigrācija, mazināta emigrācija un tiks domāts par viedo imigrāciju darbaspēka trūkuma problēmu risināšanai.

Par valdības rīcības plāna izpildi atbildīgās iestādes Pārresoru koordinācijas centra direktors Pēteris Vilks informēja, ka valdības rīcības plāna izstrādes process bija sarežģīts, ņemot vērā fiskāli ietilpīgas vēlmes.

Vilks piebilda, ka visi fiskāli ietilpīgie pasākumi būs īstenojami, ņemot vērā koalīcijas partiju noslēgto fiskālās disciplīnas līgumu, kas nozīmē, ka virkne rīcības plānā ietverto pasākumu būs jāskata budžeta izstrādes procesā.

Tāpat Vilks minēja, ka viens no būtiskākajiem valdības rīcības plānā minētajiem pasākumiem ir jaunu nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde, paralēli skatot iespējas mainīt minimālo algu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas