Kariņš: Nākamajā ES budžetā kohēzijas finansējums Latvijai var sarukt par miljardu eiro

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Nākamajā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā kohēzijas finansējums Latvijai varētu sarukt par 22% jeb vienu miljardu eiro, otrdien, 3.decembrī, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdības pārstāvjiem un sociālajiem partneriem uzklausot Pārresoru koordinācijas centra informāciju par Nacionālā attīstības plāna līdz 2027.gadam (NAP2027) izstrādi, izskanēja arodbiedrību bažas par NAP2027 plānoto finansējumu un atbalstu atsevišķām nozarēm, piemēram, izglītībai un zinātnei, kā arī tranzītam.

Kariņš norādīja, ka NAP2027 ir plāns, ko Latvija raksta pati sev, kurā pateikts, kādā virzienā vēlamies attīstīties. Vienlaikus NAP2027 finansēšana būs saistīta ar ES nākamo daudzgadu budžetu, kas patlaban ir izstrādes stadijā, tomēr zināmas aprises esot iezīmētas.

Pēc Kariņa teiktā, patlaban plānots, ka ES finansējums kohēzijas politikas īstenošanai Latvijai saruks par 22% jeb aptuveni vienu miljardu eiro, salīdzinot ar šo ES daudzgadu budžetu. Tiesa, gala lēmums par nākamo ES budžetu vēl nav pieņemts.

Ministru prezidents skaidroja, ka finansējuma samazinājumam ir vairāki iemesli.

Pirmkārt, Lielbritānijas izstāšanās no ES, otrkārt, Latvijas ekonomika turpina augt un mūsu valsts vairs nekvalificējas kā vistrūcīgākā ES ekonomika, treškārt, saruks kopējais ES finansējums kohēzijai un lauksaimniecībai, naudu turpmāk novirzot citām jomām.

Lasiet arī: Rinkēvičs: Brexit nevar būt iemesls, lai samazinātu kohēzijas apjomu nākamajā ES daudzgadu budžetā

«Plānots, ka nākamajā ES daudzgadu budžetā samazināsies finansējums kohēzijai un lauksaimniecībai, bet divkāršosies citās jomās. Mums ir jāsaprot, ka esam krietni izauguši, mēs neesam tik trūcīgi. Mums jādomā, kā konkurēt plašākā mērogā. NAP2027 parāda, ka mums ir jāmaina paradumi, ka mums ir jāpieslēdzas jaunai īstenībai. Dzelžiem naudas būs mazāk, bet inovācijām ar augstāku pievienoto vērtību būs vairāk,» sacīja Kariņš, piebilstot, ka pasaule mainās strauji, bet Latvija mainās lēni.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Sūds par tautu,bet vai pašam maizītei sanāks?Kaklā nesprūdīs?vajag vēl kādus 17 miesassargus līdz ēstuvei lai tiktu,savādāk drīz brilles tik uz nāss spīdēs!Alkatīgajai valdībai vienmēr trūkst,un ir par maz!

  2. Atlaist, visus iepriekšējo saeimas locekļus, un mainīt vārd sakot visu. tad tikai kaut kas mainīsies. neticu nevienam vairs. Jo solīt solīja un lūk-no Latvijas mūk prom cilvēki.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas