Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Nākamajam Eiropas Savienības (ES) budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, tiekoties ar nākamo Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leyen), paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

«ES dalībvalstis no jaunās EK sagaida augstu ambīciju līmeni ES turpmākai attīstībai – tas attiecas gan uz daudzgadu budžetu nākamajam periodam, gan vienotā tirgus stiprināšanu un klimata politikas mērķu sasniegšanu,» uzsvēra Kariņš.

«ES šobrīd izaicinājumu netrūkst, taču tie ir jāpārvērš mūsu iespējās,» pārliecināts premjerministrs.

Tikšanās laikā Kariņš un fon der Leiena pārrunāja vairākus aktuālus ES dienaskārtības jautājumus. Latvijas Ministru prezidents uzsvēra nepieciešamību pēc ambicioza budžeta, tomēr atgādināja – jāturpina darbs pie vienotā tirgus stiprināšanas un «barjeru» samazināšanu starp dalībvalstīm. Tāpat Kariņš norādīju uz nepieciešamību stiprināt ES lomu cīņā pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju dalībvalstīs.

Pārrunājot ES nostāju attiecībās ar trešajām valstīm, tostarp Krieviju, Ministru prezidents uzsvēra, ka tai ir jābūt vienotai un nevaram runāt par sankciju atcelšanu pret Krieviju, kamēr nav pilnībā ieviesti Minskas vienošanās nosacījumi. Tāpat Kariņš un fon der Leiena tikšanās laikā atzina, ka dezinformācija joprojām ir liels ES izaicinājums un ir nepieciešams stiprināt kopīgu ES rīcību informatīvā telpas drošības jomā.

Tikšanās noslēgumā Kariņš uzaicināja fon der Leienu apmeklēt Latviju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas