Kariņš «nebija domājis sadusmoties, bet sadusmojās» par lēno vakcinēšanas tempu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdienas, 13.aprīļa, valdības sēdē neslēpa sašutumu par vakcinācijas pret Covid-19 procesu un norādīja uz veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) atbildību.

Diskutējot par vakcinācijas pret Covid-19 procesu, Kariņš uzsvēra, ka viņš nespēj slēpt savu sašutumu. «Es nebiju domājis sadusmoties, bet es esmu sadusmojies,» piebilda premjers.

Viņš klāstīja, ka ilgstoši tiek runāts par masu vakcinācijas pret Covid-19 uzsākšanu, kas sākotnēji bija plānota aprīļa sākumā, tomēr pēc pašreizējām prognozēm tā varētu sākties aprīļa beigās vai maija sākumā. Tāpat premjers pauda kritiku par to, ka reāli tiek izlietots mazāk vakcīnu, nekā to ir pieejams.

Kariņš atzina, ka gadījumā, ja Veselības ministrija (VM) netiek galā ar vakcinācijas procesu, tad tas būtu jāpārņem Ministru kabinetam.

Viņš norādīja, ka vakcīnas valstī ir, tāpēc potēšana Latvijā būtu jānodrošina katru dienu.

Lasiet arī: 72 tūkstoši 40 dienās – Vakcinācijas projekta biroja izmaksas un fantastiskās darbinieku algas

«VM atbildība nav izdabūt ārā vakcīnas no centrālās noliktavas, bet jādara tā, lai pote ir plecā. Kritika nāk pār valdību. Ja kritika nāk pār mums, tad kaut kas ir jāmaina. Iesaku VM mazāk pievērst uzmanību formalitātēm, un, šķīst vai plīst, jāgādā vakcīnas tur, kur ir gatavi potēt. Es otro un trešo nedēļu dzirdu, ka tūlīt būs, bet nav. Tas ir jāmaina. Ja jāmaina piegādātāji, tad tas ir jādara. Ja jāmaina cilvēki, kas to organizē, mainīsim. Bet, Daniel, ir jābūt risinājumam. Šāds temps nav pieļaujams,» uzsvēra Kariņš.

Premjera ieskatā, «kaut kas klibo» ar vakcīnu izplatīšanu, tāpat kā maldīgu viņš raksturoja ideju par vakcīnu vienmērīgu izmantošanu.

«Mums ir jāglābj cilvēku dzīvības. Ja kāds ir gatavs saņemt poti un kāds ir gatavs potēt, mums viņi ir jāsaved kopā. Tev, Daniel, rezultāts šobrīd iztrūkst,» secināja premjers.

BNN jau vēstīja, ka patlaban Latvijā ir 48 917 vakcinācijā esošu jeb vēl neizlietotu vakcīnu pret Covid-19 devu, kamēr vēl 21 918 devas ir rezervētas otrajai potei, liecina Veselības ministrijas uz valdības sēdi sagatavotā prezentācija.

Vēl par šo tematu: Latvijā neizlietoti ir teju 49 000 vakcīnu pret Covid-19 devu, neskaitot otrajai potei rezervētās

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas