Kariņš neizslēdz, ka lēmums par Uzvaras dienas svinību aizliegšanu būtu jāpieņem valstiskā līmenī

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neizslēdz, ka lēmums par Uzvaras dienas svinību aizliegšanu 9.maijā būtu jāpieņem valstiskā līmenī.

«9.maijs nav nekas cits kā mūsu valsts okupācijas slavināšana. To var saukt kā grib, bet tie ir fakti,» trešdienas rītā TV3 raidījumā 900 sekundes sacīja premjers.

Viņš atgādināja, ka visā pasaulē un arī Latvijā Otrā pasaules kara upurus piemin 8.maijā. Turklāt tagad notiek karš Ukrainā – karš pret demokrātiju, faktiski arī karš pret mūsu sabiedrību.

«9.maijā nevajadzētu būt nekādām manifestācijām, kas slavinātu mūsu valsts okupāciju, īpaši šādā laikā, jo tā valsts, kura tiek slavināta, ir tā, kas veic karu,» uzsvēra amatpersona, aicinot savus kritušo pieminēt 8.maijā, kad visi var būt līdzīgi savās emocijās.

Lasiet arī: Uzvaras parkā Rīgā būs izstāde ar fotogrāfijām no kara Ukrainā

«Iespējams, tas ir risinājums, jo nav skaidrs, ko katra pašvaldība domā. Es saprotu, ka dažas var būt bailīgas pieņemt vienu vai otru lēmumu,» atbildēja Kariņš, komentējot, vai lēmums par svinību aizliegumu 9.maijā nebūtu jāpieņem centralizēti, valstiskā līmenī.

Politiķis arī aicināja atcerēties, ka Latvija nav Krievijas impērijas nomale, bet brīva un demokrātiska valsts ar savu valodu, savām tradīcijām un savu lepnumu.

Jau ziņots, ka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) aicinās pilsētas pašvaldības izpilddirektoru nesaskaņot ikgadējo pasākumu 9.maijā pie padomju armijas karavīru pieminekļa Pārdaugavā.

Intervijā Latvijas Televīzijā Staķis mudināja pasākuma rīkotājus nemaz nenākt uz pašvaldību, lai pieteiktu šo pasākumu. Pat ja pašvaldībai neizdosies to aizliegt, tad netiks atļauta nekāda tirdzniecība, ēdināšana, skaņu pastiprinošas iekārtas un uguņošanas.

Šāds pasākums šobrīd būtu vērtējams kā nāves svinības, teica Staķis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas