Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Prasību mīkstināšana Valsts policijas (VP) priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama, un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā trešdien, 22.janvārī, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam Rīta Panorāma izteicies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (VP).

«Es nevaru pieļaut, ka mēs mīkstinām prasības pilnīgi mistisku iemeslu dēļ. Man tūlīt, protams, rodas aizdomas – ja mīkstina prasības, tad kaut kas nelāgs tur notiek,» izteicās Kariņš. Intervijas laikā viņš vairākkārt uzsvēra, ka prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama.

Ministru prezidents devis rīkojumu iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) obligāti rīkot konkursu uz VP priekšnieka amatu.

Lai gan Ģirģens iepriekš paudis, ka pie pašreizējām prasībām konkursā varētu pieteikties tikai divi cilvēki, Kariņam zināms, ka iespējamais pretendentu loks ir lielāks par 1 000.

«Tas, ka dezinformē sabiedrību šādos apmēros, ir nepieļaujami. Ministram ir jādara savs darbs. Ja viņam ir kāda doma apiet konkursa noteikumus, mīkstināt prasības tā, lai ieliktu kādu no malas, tieši sev tīkamu cilvēku, šis nav pieļaujami,»

intervijā LTV pauda Kariņš.

Viņš uzsvēra, ka viens no šīs valdības principiem ir izbeigt praksi, kurā uz vadošiem amatiem tiek virzīti «savi cilvēki».

Lasiet arī: Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Kariņš: Tranzīts nezaudēs savu nozīmīgo vietu Latvijas ekonomikā

Krievija ilgstoši attīstījusi savas ostas un iestājusies par to, ka kravas tiek virzītas caur tām, nevis caur Baltiju, runājot par tranzīta nozari, atzīmēja Kariņš. Viņš norāda, ka, ņemot vērā šos faktorus, bija paredzams, ka kravu apjomi Latvijā kritīsies.

Viesojoties Baltkrievijā, Ministru prezidents runājis par iespējām paplašināt sadarbību, un Baltkrievija ir izrādījusi interesi.

«Ja kaut kur iet uz leju, teiksim, ar Krieviju, mums ir jāskatās, kā varam kaut kur palielināt [kravu plūsmu]. Tā, piemēram, ir Baltkrievija,» skaidroja Kariņš.

Kariņš uzsver, ka satiksmes ministram viena no prioritātēm ir tranzīta nozare. Ministru prezidents uzsver, ka viņam nav bažu, ka tranzīts varētu zaudēt savu vēsturiski nozīmīgo lomu Latvijas ekonomikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas